Adet takvimi uygulamaları

Telefonunuza ya da tabletinize yükleyeceğiniz mobil uygulamalar ile adet döngünüzü takip etmeniz mümkün.

Adet döngünüzü telefonunuzdan takip edin!

Adet döngüsü yalnızca kanamanın gerçekleştiği günlerden ibaret değil, yaklaşık bir ay süren ve her evrede vücutta çeşitli değişimlerin meydana geldiği bütünsel bir döngü. Bu döngüyü takip etmek, özellikle hamile kalmayı planlayan kadınların işini kolaylaştırsa da aslında her kadın, adet döngüsünü takip ederek vücudunda meydana gelen değişimleri farkındalıkla gözlemleyebilir ve hayatını buna göre düzenleyerek kendine fiziksel ve zihinsel birçok kolaylık sağlayabilir.

 

Adet döngüsünü takip etmek ne işe yarar?

 • Rutin jinekolojik muayenelerinizde döngüleriniz ile ilgili doktorunuzu bilgilendirmeniz, herhangi bir sorunun varlığı durumunda doktorunuzu uyarmanızı kolaylaştıracaktır.

 

 • Hamile kalmayı planlıyorsanız, adet döngünüzü takip etmek yumurtlama şansınızın yüksek olduğu günleri de takip etmenizi sağlayarak hangi günlerde ilişkiye girmeniz gerektiğini rahatlıkla tespit edebilmenizi sağlayacaktır.

 

 • Adet döngüsü yaklaşık 4 hafta sürer ve her haftada vücutta hormon değişimlerine bağlı olarak çeşitli değişimler meydana gelir. Bu değişimlere bağlı olarak fiziksel ve ruhsal ihtiyaçlarınız da değişecektir. Bu değişimleri takip etmek, hangi evrede neye ihtiyaç duyduğunuzu farkındalıkla tespit edip uygulamanıza, doğal olarak daha huzurlu döngüler geçirmenize yardımcı olacaktır.

 

 

En iyi adet takvimi uygulamaları:

 

WomanLog

Takvim sayfasında adet kanamanızın başladığı günü işaretledikten sonra, ortalama olarak kaç günde bir regl olduğunuzu uygulamaya kaydediyorsunuz ve uygulama otomatik olarak döngünüzün evrelerini işaretliyor. Hamile kalma şansınızın yüksek olduğu günleri de gösteren bu uygulama, vücut ısınızı, kilonuzu, yaşadığınız belirtileri, ruh halinizi ve cinsel ilişki kaydınızı tutmanızı da sağlıyor. Türkçe desteği de olan uygulama ücretsiz, bir miktar ücret karşılığında uygulamanın özelliklerini yükseltebiliyorsunuz.

 

Period Tracker Lite

30 ruh halinden birini seçerek adet döngüsü evreleri boyunca kendinizi nasıl hissettiğinizi gözlemleyebilmenizi sağlayan uygulama, WomanLog gibi çalışıyor. İngilizce kullanabileceğiniz bu uygulama da doğurgan günlerinizi tespit etmek için iyi bir araç.

 

Hormone Horoscope

Günlük burcunuzu okur gibi, adet döngünüzün her bir gününe özel değişimleri size anlatan bir uygulama Hormone Horoscope. Günlük östrojen ve progesteron seviyelerinin değişimini takip ederek döngünüzün hangi gününde olduğunuza bağlı olarak size modunuzun, aşk hayatınızın, enerjinizin, uyku düzeninizin, iştah durumunuzun, sağlığınızın ve hatta alışveriş alışkanlıklarınızın nasıl değişebileceğini anlatıyor. Ne yazık ki yalnızca İngilizce kullanılabilen uygulama, adet döngüsü farkındalığı için harika bir araç.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön