Cilt bakımında yapılan 8 hata!

Yapılan bu hatalar sayesinde temiz cildinizi kendi ellerinizle kirletiyor olabilirsiniz!

Cilt bakımında yapılan 8 hata!

Mükemmel bir cilt her kadının dilek listesinde yer alır. Fakat arkadaşlarımızdan, tanıdıklarımızdan, medya ve ürün satan insanlardan aldığımız bilgilere rağmen hala bir şeyler eksik kalıyor.

Tüm çabalarımıza ve iyi bilgilendirilmemize rağmen yaptığımız basit hatalar, cildimizi temizlemek yerine daha da kirletiyor.

Cilt temizleyicinizin içinde ne var?
Kadınlar genellikle pahalı ve nemlendiricili ürünler seçiyorlar. Fakat içlerinde ne olduğuna dikkat etmiyorlar. İçerisinde az kimyasal olan ürünlerden seçmeye özen gösterin. Özellikle içerisinde SD-40, izopropil alkol olmayan ürünlerden tercih edin. Aksi halde kullandığınız ürün akne, kızarıklı ve buna benzer cilt problemlerine neden olabilir.

Dökülmeyi abartmayın!
Yüzümüzdeki çizgiler ve kırışıklıklarla savaşmak için ürünlerin neredeyse tümünde alfa hydrox acitler var ama bu ürünleri çok karıştırarak yüzünüze uygularsanız mesela sabah asit bazlı nemlendirici, akşam ise dökülmeye sebebiyet veren nemlendirici kullandığınızda cildinizin tahriş riskini artırırsınız.

Lekelerinize dokunmayın!
Bunlara ellediğiniz takdirde daha büyük bir problemle karşılaşacaksınız. Çünkü folikül duvarını yıkmış ve bakterilerin yayılmasını sağlamış olursunuz. Şişmeyi önlemek için yüzünüze sülfür maskesi uygulayın.

Kuru ciltliyseniz fazla nemlendiriciden kaçının!
Ağır nemlendirici içeriği olan kremlerden uzak durun. Çünkü bu ürünler uzun zamanda daha fazla tıkanıklığa neden olur. Kadınlar, eğer kuru bir iklimde yaşıyorlarsa,  bunun yerine iyi bir nemlendiriciye yatırım yapmalılar. Kadınlar fazla su içtiklerinde ciltlerinin nemlendiğini düşünür. Aslında su oksijenin cilde taşınmasına yardımcı olur ama nemlendirmez. Ne yediğinize ve yemediğinize dikkat edin, beslenmenize sağlıklı yağları ekleyin. Avokado gibi yağ asiti fazla olan besinler cildinizin parlamasını sağlar.

Güneşe dikkat!
Güneşe fazla maruz kalmak, cildinizi yaşlandırır ve güneşe karşı kullandığınız ürünlerde akne problemine neden olabilir. Güneşten korunmak için, içerisinde çinko ve titanyum olan ürünlerden tercih edin. Bu ürünler cildinizin nefes almasını sağlayan delikleri tıkamaz.

Makyajla kesinlikle uyumayın!
Hiçbir zaman makyajınızı çıkarmadan uyumayın. Çok nadiren de olsa, uykunuzda olsa bunu kesinlikle yapmayın. Gece yatmadan önce de, yüzünüzde makyaj olmasa bile, yüzünüzü yıkamadan yatmamaya özen gösterin.

Uykuyu pas geçmeyin!
Cildin kendini yenilediğini unutmayın. Uykunuza dikkat ettiğiniz sürece, cildinizdeki değişiklikleri sizde göreceksiniz.

Ürünlerinize dikkat edin!
Güzellik ürünleriyle aranız yok mu? En son fondoteni ne zaman kullanmıştınız? Bu nedenle bir kereliğine olsa da, ürünlerinizi 6 ay sonrasında kullanmamaya özen gösterin.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön