Yeniay, yeni başlangıçlar…

Döngüsünü 28 günde bir tamamlayan Ay, Yeniay zamanı kısa bir süreliğine gözden kayboluyor. Bu özel zaman yeni başlangıçlara niyet etmek için ideal!

Yeniay, yeni başlangıçlar…

Dolunaydan sonra, Ay her gün biraz daha küçülüyor ve sonunda üç günlüğüne gözden kayboluyor. Yeniay döngüsünün başladığı bu güne Yeniay deniliyor.

 

Yeniay, Dolunay gibi Ay enerjisinin dünyayı ve insanları yoğun olarak etkilediği zamanlardan biri. Bu özel zamanda çok eski çağlardan beri insanlar neyin yapılıp neyin yapılmayacağını tespit etmişler ve bunlara göre özel ritüeller düzenlemişler.

 

Siz de yaşamınızdaki gidişatı gözden geçirip olmasını istediğiniz şeyleri, niyetlerinizi, iyi dileklerinizi Yeniay’da netleştirerek Yeni Ay enerjisinden faydalanabilirsiniz!

 

Bunun için deneyebileceğiniz pek çok farklı yöntem var. Temelde her biri, Yeniay’ın başlangıçlar zamanı olmasına istinaden, maddi veya manevi bir başlangıç için uygun enerji zemini oluşturmanızı gerektiriyor. Kolay ve eğlenceli yöntemlerden birini deneyin ve bu Yeniay’da dönüşümünüze katkıda bulunun!

 

İşte bugün deneyebileceğiniz bir Yeniay ritüeli:

 

 • Niyetlerinizi önce kendi içinizde netleştirin. Ilık bir duş ya da güzel bir banyodan sonra, kendinize küçük bir alan hazırlayın. Bu alanı adaçayı tütsüsü ile negatif enerjiden arındırabilirsiniz. Tüm bunları yavaşça, dikkatle ve özenle yapmaya gayret edin. Fiziksel olarak olduğu kadar, zihinsel olarak da kendinizi hazırlayın.

 

 • İyi ve ferah hissetmenizi sağlayacak ne varsa ritüelinize dahil edin. Açık renk mumlar, en sevdiğiniz müzik, bakmaktan hoşlandığınız resimler ve fotoğraflar…

 

 • Bir deftere veya bir kağıda ihtiyacınız olacak. Bir süre hazırladığınız ortamda sakince oturarak hayatınızda olmasını istediğiniz, olumlu yönde değişmesini ve gelişmesini istediğiniz şeylere odaklanın. Her birini gözünüzde canlandırmaya çalışın.

 

 • Hazır hissettiğinizde, yavaşça bunları yazmaya başlayın. İfadelerinizde mümkün oldukça net olmaya çalışın. Dilediğiniz şeylerin size ve herkese ‘hayırlı’ olması için kendi yönteminizle dua edin.

 

 • Yazmayı bitirdikten sonra bir müddet sessizce oturun ve yazdığınız dileklerinizi tekrar gözden geçirin.

 

 • Ritüeli tamamlamak için hazır olduğunuzda, bir ‘dilek hatırlatıcısı’ hazırlayın. Bu başka bir kağıda çizeceğiniz bir sembol olabilir, yazacağınız tek bir cümle olabilir ya da bu ritüelde içinizden geçirdiğiniz güzellikleri size hatırlatacak başka bir nesne, görsel olabilir… Bunu her gün görebileceğiniz bir yere koyun ve Yeni Ay dilekleriniz için her gün dua edin.

 

 • Bir sonraki Yeniay’da ritüeli tekrarlamak istediğinizde yeni bir liste oluşturabilirsiniz.

 

 • Ritüelden sonra bir müddet temiz havada oturmak, yazdığınız listeyi suya veya rüzgara bırakmak da, eğer iyi hissettiriyorsa, size iyi gelecektir. Daima sezgilerinizi dinleyin!

 

Bugün saat 17:00 dolaylarında İkizler Burcu’nda gerçekleşecek olan Yeniay, etkili, dinamik bir enerji yaratacak. Astrologların dediğine göre, arınmak, olumsuz ya da tıkalı konuları dönüştürmek, enerjimizi toplamak için harika bir zaman. Tadını çıkarın!

 

Ayrıca Hande Kazanova'nın bugünkü Yeniay ile ilgili yorumunu okumak için tıklayın!

 

 

 

Duygu İslamoğlu

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön