Kaş bakımı nasıl yapılır?

Yüzünüze anlam katan kaşlarınıza evde bakım uygulayabilirsiniz.

Kaş bakımı nasıl yapılır?

Kaşları taramak ne işe yarar?

Kaşlarınızı da saçlarınız gibi her gün kaş fırçası ile tarayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey fazla bastırıp cildinizi tahriş etmemek. Böylece kaş köklerinizdeki gözenekler açılır ve hava alır, kan dolaşımı hızlanır. Bu da kaşlarınızın sağlıklı uzamasına ve gürleşmesine yardımcı olur.

 

Kaş bakımı için hangi yağlar kullanılabilir?

Susam yağı, badem yağı, fındık yağı, hint yağı ve zeytinyağını tek başına ya da hepsinden eşit oranda kattığınız bir karışım hazırlayarak her gün kaşlarınıza sürebilirsiniz. Bir kulak temizleme çubuğunu yağ karışımına batırarak kaşlarınıza sürebilirsiniz. Bu işlemi kaşlarınızı taradıktan sonra yaparsanız, hızlanan kan dolaşımı ile yağlar daha çabuk emilecektir.

 

Kaşlar ve sarımsak

Sarımsak saçları gürleştirir ve yeni kaş çıkmasına yardımcı olur. Bir sarımsağı soyduktan sonra ucunu kaşlarınıza sürebileceğiniz gibi, sarımsağı ezebilirsiniz de. Eğer sarımsağı ezerseniz içine kaş bakımı için kullandığınız yağları da ekleyebilirsiniz. Kaşlar için sarımsak kürünü haftada bir kez 15-20 dakika uygulayabilirsiniz. Yüzünüzü yıkadıktan sonra sarımsak kokusundan kurtulmak için bir çelik kaşık ya çatalın sapını kaşlarınıza sürebilirsiniz. Çelik, sarımsak kokusunu tamamen alır.

 

Kaşlar nasıl alınır?

Kaşlar tüylerin uzadığı yönde alınmalıdır. Tersi yönde alınırsa kaşlar küser.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön