Hayat rehberiniz Mesnevî olsun!

Hayat Rehberiniz Mesnevî, İnkılâp Kitabevi’nden çıktı!

Hayat rehberiniz Mesnevî olsun!

Mevlana’nın yüzyılları aşan bilgeliği 21’inci yüzyıl insanına yol gösteriyor. Mevlevilik alanında yaptığı çalışmalarla tanınan Melih Ümit Menteş, son kitabı Hayat Rehberiniz Mesnevî’de, iş ve aşk hayatında başarıdan iyi bir ebeveyn olmanın inceliklerine kadar günlük yaşamımızı güçleştiren pek çok konuda okurlarına çözüm önerileri sunuyor. Üstelik bunları günlük yaşamdan örneklerle destekliyor, basit ve akıcı bir dille okuma serüvenini bir keyfe dönüştürüyor.

 

Hayat Rehberiniz Mesnevî, İnkılâp Kitabevi’nden çıktı!

Mevlana’nın zamanlar üstü bilgeliği yüzyıllar ötesinden rehber olmaya devam ediyor. Sevgi ve hoşgörü kavramlarının sınırsızlığını kendi yaşamıyla olduğu kadar ölümsüz eseri Mesnevî’de anlatan Mevlana, 21’inci yüzyılın bir gününün neredeyse 12 saatini bilgisayar başında geçiren insanına da yol gösteriyor.

 

Uzakdoğu felsefesi, dövüş sporları, Çin Tıbbı ve Mevlevilik alanlarında yaptığı çalışmalarla tanınan Melih Ümit Menteş, bizlerin Mesnevî’yi nasıl bir yaşam rehberi olarak kullanabileceğimizi son kitabında akıcı bir dille anlatıp günlük yaşamdan örneklerle açıklıyor.

 

Özgürlük, kader, ölüm, kaygı, konformizm, yaratıcılık, inanç ve cesaret, tutku, irade gibi kavramlara da Mevlevi felsefesiyle açıklık getiren Menteş, niyetlerin gücü, yaşama tutunmak, iş ve kariyerde başarı, evlilik hayatında başarı gibi başlıkları da yine aynı bakış açısıyla irdeliyor. Başarısızlıkların altında yatan nedenleri sıralayıp daha mutlu ve özgür hissedebilmenin yollarını okurlarıyla paylaşıyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön