Bu hafta ne yapsak?

Heja Bozyel'in kalemiyle haftalık etkinlik planı...

Bu hafta ne yapsak?

25.01.2014

 • 22.00’de Living Room’da La Descarga Band ile Latin müzikleri gecesi var.
 • 22.00’de Jazz Company’de Taylar Erler İstanbul Jazz Band var.
 • 22.00’de Jolly Joker’de Feridun Düzağaç var.
 • 22.30’da KadıköySahne’de Birsen Tezer var.
 • 22.30’da Salon İKSV’de Manchester’lı 4 kadından kurulmuş Pins ve hemen ardından Londralı saykodelik grubu Younghusband sahnede. 

 

GÜNÜN PARTİSİ: 22.00’de The Hall’de bu ay en çok beklediğimiz festivalin, yani !f Film Fetsivali’nin açılış partisi var. Yıldızlar Seattlelı DJ Camea ve Helsinkili DJ Kiki.

 

GÜNÜN KONSERİ: Gereğinden fazla güzel “femme fatale” Nadeah, güzel sesi ve parçalayan şarkılarıyla bu akşam Nublu’da. Kapılar 22.00’de açılacak.

 

23.00’te İçeri girmesi en zor kulüplerden olan Mini Müzikhol’de Stockholm’lü DJ ve prodüktör Axel Boman var. 

 

23.00’te BKM Mutfak’ta Aydilge sahnede.

 

23.00’te garajistanbul’da Kafası Karışık Kontrtenor sahnede.

 

ADANA

21.30’da Pick Up’ta Ezginin Günlüğü sahnede.

 

BURSA 

20.30’da Tayyare Kültür Merkezi’nde Ayhan Sicimoğlu & Latin All Star var.

 

26.01.2014

18.00’de Bostancı Gösteri Merkezi’nde Mabel Matiz sahnede.

22.00’de Shaft Club’da Onur Ataman ve Piiz var.

 

28.01.2014

20.00’de Akbank Sanat’ta genç piyanist Ayşegül Yörükoğlu var.

 

GÜNÜN KONSERİ: 21.00’de Jolly Joker’de sesi de kalbi de güzel kadın Aynur Doğan, yeni albümü “Hevra”nın tanıtımı için sahnede. n 21.30’da Babylon’da uzunca zamandır beklediğimiz albümlerinin tanıtımı için The Ringo Jets sahnede.

 

İZMİR

22.00’de Hayal Kahvesi Performans’ta Sattas var. 29.01.2014 n 21.00’de Caddebostan Hayal Kahvesi’nde Yaşar sahnede.

 

GÜNÜN KONSERİ: 20.00’de İş Sanat Kültür Merkezi’nde Basel Oda Orkestrası var. Günümüzün en başarılı ve karizmatik genç çellistlerinden Sol Gabetta ile deneyimli İtalyan şef Giovanni Antonini yönetimindeki konseri kaçırmamak lazım.

 

21.30’da Babylon’da David Brown önderliğindeki, çok sevdiğimiz grup Brazzaville sahnede!

 

22.00’de Bronx Pi’de radyocu Metehan Mert Çakır, “Depressive Time” projesi ile sahnede.

 

ANKARA

21.00’de IF’te Güntaç Özdemir sahnede.

 

ANTALYA

21.00’de Jolly Joker’de rock’ın babalarından Uriah Heep var. ANKARA n Baraka Pub & Cafe’de Hakan Vreskala sahnede.

 

31.01.2014

22.00’de Roxy’de Gold’n Rock gecelerinin DJ konukları yönetmen Hakan Ketche ve Tuna Kiremitçi.

22.00’de Shaft’ta Kurtalan Ekspress var. n 22.00’de Living Room’da Sibel Köse ve Neşet Ruacan Trio sahnede.

22.00’de Bronx Pi’de BabaZula sahnede.

22.30’da Hayal Kahvesi Arena Park’ta Moğollar var.

22.30’da Kadıköysahne’de Mehmet Erdem var.

23.00’te garajistanbul’da Mirkelam sahnede.

23.00’te Propaganda kabininde Türkiye’nin en usta DJ’yi Birol Giray var. Bu gece kaçmaz!

 

ANKARA

22.00’de Jolly Joker’de Uriah Heep var.

 

GAZİANTEP

22.45’te Hayal Kahvesi’nde Vega sahnede.

 

BALIK

Arnavutköy’de eski bir yalı da hizmet veren Revma Balık, meze ve balık çeşitleriyle iddialı. Leziz balıklarına Boğaz’ ın eşlik ettiği mekân keyifli anlar peşinde koşanlara sesleniyor.

 

KLASİK MÜZİK

Martı Istanbul Hotel, geçen yıl şehrin kültür ve sanat dinamiğine yeni bir soluk getiren “Klasik Müzik Akşamları” serisini bu yıl da klasik müzik yıldızlarından oluşan iddialı bir programla sürdürüyor. Seri 27 Ocak’ta ünlü keman virtüözü Ayla Erduran ve piyanist Birsen Ulucan’ın dinletisi ve sohbet akşamıyla devam ediyor.

 

DÖNER

İlk önce İstiklal Caddesi’nde dikkatimi çeken Kasap Döner, Trump Towers Cadde’de de şube açmış. Dönerinin et miktarından ekmeğine her şeyine kendin karar verdiğin Kasap Döner, “Türk dönercileri”ne seviye atlatacak kadar minimal dekorasyona sahip bir zincir.

 

YAŞASIN YARIYIL TATİLİ

Okulların kapanması ebeveynler için büyük dert! Şimdi çocukları kim eğlendirecek? Neyse ki ufaklıklar için milyonlarca atölye, vesaire var...

 

Zorlu PSM’de Kibritçi Kız... İstanbul’un en yeni gösteri merkezi Zorlu Performans Sanatları Merkezi sömestr tatilinde perdelerini çocuklar için de açmaya devam ediyor. Prof. Dr. Hasan Erkek’in, Andersen’in Kibritçi Kız masalından yola çıkarak yazıp yönettiği Kibritçi Kız Müzikali, sokak çocukları için “farkındalık” yaratmayı amaçlıyor. 5 yaş ve üzeri seyircilere sanat duyarlılığı da kazandırması beklenen müzikal birçok sanatı bünyesinde barındırıyor. Kibritçi Kız 25, 26 Ocak; 1, 2, 8, 9, Şubat tarihlerinde 12.00’de.

 

Hardal Ataköy Marina ve Caddebostan şubelerinde yapılacak “Pizza Workshop”u 25 Ocak-9 Şubat arası sınırlı katılımcıyla salı, çarşamba ve perşembe günleri 11.00 – 13.00 arası... En iyi dünya mutfağı ödüllü şeflerle mutfağa girecek miniklere aşçı önlüğü, şapkası ve sertifika hediye edilecek.

 

Akbank Sanat, konusunda uzman eğitmenler eşliğinde suluboyadan oyun yazımına, mozaikten linol baskıya kadar pek çok eğitici ve eğlenceli çocuk atölyesine ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda “Çocuklar İçin Çağdaş Sanat” başlığı altında gerçekleşecek etkinlikte çocuklara sanatla iç içe olacakları ve kendi yeteneklerini keşfedebilecekleri yeni bir dünyanın kapılarını açıyor. Ayrıca Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun sergileyeceği “İçerisi Dışarısı” oyunu da 25 Ocak, 1 Şubat ve 8 Şubat tarihlerinde saat 11.30’da izlenebilir.

 

BKM ve Kelebek Yapım tarafından blacklight gösteri tekniğiyle Kanyon’a özel olarak hazırlanan çocuk oyunu “Cesur Karabatak”, 5-11 yaş arasındaki tüm çocukları 25-26 Ocak, 1-2 ve 8-9 Şubat tarihlerinde Kanyon Cinemaximum Salon 7’ye bekliyor. 12.00 ve 15.00’te sergilenecek oyun ücretsiz.

 

ASTROLOJİ

Bugün NG Sapanca’da 14.00-16.00 arasında astroloji uzmanı Hande Kazanova konukların 2014’e dair sorularını yanıtlayacak ve misafirler arasından seçilecek 3 şanslı isme kişisel yıldız haritaları hediye edilecek.

 

ALIŞVERİŞ

Türkiye’nin en yetenekli ve en zevkli moda tasarımcılarından Zeynep Erdoğan’ın her biri sanat eseri gibi tasarımlarını yüzde 70 indirimle almak için, 27 Ocak 1 Şubat arası Teşvikiye’deki atölyebutiğine uğrayabilirsiniz.

 

ŞEHİRDEN FISILTILAR

2013’t e hayatı mıza giren kelime lerden biri “selfie ”. Yani kendi kendim ize çektiğ imiz, kendi fotoğr afımız . Instag ram’da ki blogge r’lar ve ünlüle r sayesi nde fazla popüle r olan #selfie olayı artık iyice büyük bir olay haline geldi.

 

Hatta artık #Selfie Olymp ics diye bir hashta g ve binlerc e komik “selfie ” var. Ama sosyal medya sokaklarında ünlü olan tek şey selfie değil. 2014’t e Facebook sadece “eski arkadaşları bulma”, “eski sevgili ne yapıyormuş diye takip etme” , evde oturmuş makarna yerken arkadaşlarla Thai yemeği yerken çekilmiş fotoğraflarınızı paylaşma yeri olmaktan çıkacak. Alışverişin de adresi olacak. Çünkü Facebook bu konuda altyapısını geliştiriyor ve küçüklü büyüklü şirketlerde Facebook mağazalarına daha çok önem veriyor.

 

Bu sene her şeyden çok Google+ yılı! Hâlâ Google+’ın sunduklarını keşfetmediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz çünkü Google+, tüm sosyal medya hayatımızı tek bir yerde toplayan, günlük yaşantımızı da fazlasıyla da kolaylaştıran bir arkadaşımız oldu çıktı. Google+’a aşina değilseniz takipte kalın, önümüzdeki hafta bu sayfalarda detaylı bir Google+ kullanımı rehberi bulacaksınız.

 

“Fotoğraf yetmez, video lazım” yeni sosyal medyanın yeni sloganı. Twitter’ın 6 saniyelik video uygulaması Vine kendi ünlülerini üretti, şirketlerin dikkatini çekti ama 150 milyon kullanıcısı olan Instag ram, “Ben 15 saniyelik video yükleme imkânı sunuyorum” deyince Vine biraz geriledi. Üstelik Instagram’da video izlemek aslınd a çok da kolay ve zevkli değil ama gittikçe gelişiyor.

 

Yeni bir fotoğraf paylaşım uygulaması olan Snapchat de fena halde hızlıca girdi telefonlara. Yakında çok daha yaygın kullanılacak, belli.

 

Yerli uygulamalar içinde Garanti Bankası’nın sponsor müzik, spor ve kültür etkinliklerine gidince puan ve ödüller kazanmamızı sağlayan KonserVe uygulaması, Türkiye’deki uygulama yöntemlerini de değiştirebilecek cinsten. Biraz daha yaygın ve daha kapsamlı bir uygulama haline gelmesini bekleyin, göreceksiniz.

 

SERGİ

Şehrin her köşesinde başka bir sergi var ve hepsi birbirinden iyi. Her gün başka bir galeriyi gezsek yine de yetişmek zor gibi. Ama 23 Ocak’ta Depo İstanbul’da açılacak “BAK Proje Sergisi” muhakkak gidilmesi gereken, en önemli sergilerden. Batman, Çanakkale, Diyarbakır ve İzmir’den 24 genci, şehir ve hafıza teması etrafında biraraya getiren, “Hatırlamak ve Anlatmak İçin Şehre BAK” projesinin ilk sergisi bu. Proje, Anadolu Kültür ve Diyarbakır Sanat Merkezi tarafından, Geniş Açı Proje Ofisi ve docİstanbul Belgesel Araştırmaları Merkezi işbirliğiyle yürütülüyor. Şehir ve hikâyelere odaklanan 3 fotoğraf projesi, 5 kısa belgesel, tüm üretim sürecinin belgelenmesine dayanan bir film ve 2 blog çalışması yer alıyor.

 

 

Heja Bozyel

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön