Şehir dışında yaşamak için sebepler

Şehir dışında, küçük bir köy ya da kasabada yaşamak için pek çok neden sayabiliriz.

Şehir dışında yaşamak için 6 neden

Pek çok kişi daha stressiz bir yaşam sürmek ya da çocuklarını daha sağlıklı bir ortamda büyütmek için küçük sahil kasabalarına taşınmaya başladı bile... Şehirde yaşamanın da avantajları yok değil ama, işte size küçük bir yerde yaşamak için nedenler...

 

Birlik anlayışı

Bütün kasabayı tanımanıza ve herkesle görüşmenize gerek yok ama küçük yerlerde herkes birbirini az çok tanır. Herhangi bir problemle karşılaştığınızda herkes yardıma hazırdır. Köpeğiniz mi kayboldu ya da evinizi su mu bastı? Pek çok kişinin yardımınıza koşması sizi şaşırtabilir.

 

DOĞA RUH SAĞLIĞINA İYİ GELİYOR Doğa ziyaretlerinin beyin üzerin... KAFA NEREYE KARAVAN ORAYA İşte meraklısı için karavan fiya...

 

Yıldızları seyredebilirsiniz

Çocukluğunuzu, hayatın kaos haline gelmeden önceki halini düşünün. Pek çoğumuz geceleri gökyüzüne baktığımızda, geniş bir açıklık ve pekçok parıldayan yıldız gördüğümüzü hatırlayacaktır. Küçük bir köyde yaşadığınızda, her gece yıldızlarla dolu gökyüzünü seyretme şansınız olacak. Bunun özlemini duyuyorsanız, şehirdeki ışık kirliliğini arkanızda bırakarak, küçük bir yere taşınmanın zamanı.

 

Trafikten kurtulun

Bir süre şehir dışında yaşarsanız, şehir trafiğine alerjik bir hale gelebilirsiniz. Küçük yerlerde bir traktörün arkasına takılmanız ya da koyun sürüsünün yolu bloke etmesi dışında trafik sorununuz olmayacak. Bonus olarak, köy ya da kasaba merkezinde her zaman arabanızı park edecek yer bulursunuz. Büyük ihtimalle arabaya da çok ihtiyacınız olmayacaktır zaten.

 

Temiz hava

Şehirde yaşarken havanın ne kadar kirli olduğunu, egzoz dumanlarıyla kirlenmiş bu havayı solumanın sağlığımıza nasıl etki ettiğini düşünmüyoruz bile. Çocuklarımıza temiz havayla büyüme şansını vermek için bile küçük bir köye taşınmaya değer.

 

Sessizlik

Farkında olmadığımız diğer bir şey şehirlerdeki gürültü kirliliği. Küçük bir yerde yaşamaya başladığınızda sessizliğin nasıl huzur verici ve rahatlatıcı olduğunu görüp, o kadar yıl nasıl şehirde yaşadığınıza hayret edeceksiniz.

 

Basit yaşam

Küçük köy ya da kasabalarda yaşam çok daha basit. Şehirdeki zaman alıcı trafik, alışveriş merkezleri ya da yüzlerce restorandan uzak olacaksınız. Bahçenizde sebze yetiştirmek, örgü örmek ya da köpeğinizle uzun yürüyüşler yampak gibi basit zevkler edineceksiniz.

 

Eğer şehir dışına yerleşmek için başka nedenlere ihtiyacınız varsa, çocuklarınızı güvenli ve doğal bir ortamda büyüteceğinizi düşünün. Pek çok kişi, şehir yaşamının karmaşasından uzakta, aileleri ile daha çok zaman geçirebilmek için şehirleri terk ediyor. Küçük bir kıyı kasabasına taşınmak için sizin nasıl bir nedene ihtiyacınız var?

 

Bungalov evler
+10
Bungalov evler, Türkiye'de pansiyon tarzı küçük tatil konutları olarak kullanılmaya ve yaygınlaşmaya başlandı. Bunun en önemli sebebi de mimari yapıların inşasına izin verilmeyen bölgelerde de küçük ahşap bungalovların taşınabilir ve ekolojik yapıları nedeniyle kullanılabilmesiydi pek tabii ki. Doğal malzemelerle oluşturulan bu yapılar hem ekonomik olarak her bütçeye uygun seçenekler sunuyor hem de ekolojik yapılarıyla doğanın içine mükemmel bir uyum sağlayabiliyorlar.

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  05 Nisan 2016 Salı 16:30

  Cok asaoguln

  Cevapla
 •  
  06 Aralık 2014 Cumartesi 13:51

  bir münazara yapıcaz bu bilgiler bana çok yardımcı olacak çok teşekkürler

  Cevapla
 •  
  16 Aralık 2019 Pazartesi 17:09

  bizde


 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön