Lipocav yöntemi nedir?

Dr. Neslihan İbrahimoğlu yağları yok etmeye yönelik “lipocav” uygulamalarını anlattı.

Sıkı ve pürüzsüz ciltler için lipocav yöntemi

Selülit ve bölgesel yağlar hemen her kadının ortak derdi. Naturabella Medikal Estetik Merkezi’nden Dr. Neslihan İbrahimoğlu yağları yok etmeye yönelik “lipocav” uygulamalarını anlattı.

 

Lipocav nedir, nasıl işler?

 

“Ultrakavitasyon” adı verilen çok yeni bir teknoloji ve özel bir ultrason sistemi. Kavitasyon, sıvı veya yağ dokusuna elastik dalga boyu uygulanmasıyla sürekli büyüyen baloncuklar oluşturur. Belirli bir boyuta eriştikten sonra şişen yağ hücreleri şok dalgalarıyla içe doğru patlatılıp enerjiye dönüşerek yok olur. Aradaki boşlukların drenajı sağlanarak hücrelerin fizyolojik yapısı iyileştirilir. Başlangıçta yağ hücreleri arasındaki bağları zayıflatıp koparır, ki biz buna çözülme etkisi diyoruz. Sonra da hücre çeperlerini parçalar.

 

Hangi amaçlarla uygulanır?

 

Yerleşmiş bölgesel yağları parçalayıp eritmek, selülitli bölgeleri tedavi etmek amacıyla kullanılan güçlü bir sistemdir. Obezlik durumunda kullanılabilir mi, yoksa bölgesel incelme için daha mı uygun? Bölgesel incelme ve selülit tedavisinde etkili sonuç verdiği gibi, doktor kontrolünde diyet ve aktivitelerle incelmeye çalışan obez hastalarda lipocav uygulaması süreci hızlandırabilir.

 

Liposuction’dan ne farkı var?

 

İğne korkusu olanlara çok iyi bir alternatif sunar. Yağ hücrelerini içe doğru patlatarak erittiği için sonucun kalıcı olduğu söylenebilir. Vakum, mezoterapi, karboksiterapi gibi yöntemlerden üstündür.

 

Sonuç kaç seansta görülür?

 

Haftada bir kez ortalama 6-10 seans yeterli. Uygulama 20-30 dk. sürüyor. Seanslar tamamlandıktan sonra da dört ay boyunca ayda bir seans gerekiyor. Sonrasında sadece üçer aylık aralarla tek seans yapılıyor.

 

Lipocav hakkında…

 

 • Uygulama açısından herhangi bir yaş sınırlaması yok. Ergenliğini tamamlamış herkes için uygun. 

 

 • Uygulamadan bir gün önce, uygulama günü ve sonraki gün en az iki litre su içilmesi gerekiyor; eritilen yağların vücuttan atılması için son derece önemli.

 

 • Ultrakavitasyon yöntemi çok kuvvetli bir uygulama.Uygulama esnasında ve sonrasında birkaç saat kadar hafif bir ısı hissedilebiliyor. Onun dışında ağrı ve acı söz konusu değil.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

 • Yeşim'le Hayat Bilgisi
  Yeşim'le Hayat Bilgisi

  Süresi : 31:47 İzlenme : 0

 • Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar
  Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar

  Süresi : 37:35 İzlenme : 0

 • Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?
  Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?

  Süresi : 01:55 İzlenme : 1442

 • Anne Sohbetleri: Lohusa Depresyonu
  Anne Sohbetleri: Lohusa Depresyonu

  Süresi : 06:07 İzlenme : 4148

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön