Evlenmek mi evlenmemek mi?

"Uzun soluklu evlilik için neler yapılmalıdır?" sorusunun cevabı Clemma ve Sterling çiftinde gizli.

Bütün mesele: Evlenmek ya da evlenmemek

57 yıllık evli Clemma ve Sterling Elmore çiftinin kalplere huzur dolduran fotoğraf çekimi ile başlayalım. “Evet” dediklerinden beri birbirlerine âşık oldukları gayet açık olan çiftin bu fotoğrafları, aşkın uzun süre boyunca korunabileceğini kanıtlar nitelikte. Fotoğraflar sizi yeterince etkilemediyse eğer Clemma ve Sterling’in fotoğraf çekimini yapma sebepleri kesinlikle etkili olacak. Fotoğrafçının söylediğine göre, “öylesine” yapmışlar.

 

 

Çift, uzun soluklu ve başarılı evliliklerinin temel bileşenlerini de anlatmış:

 

 • İlişki üzerinde çalışmak

 

 • Birbirine saygı duymak

 

 • Günde en az 10 kez birbirine “Seni seviyorum.” demek

 

 

Clemma ve Sterling, ilişkilerini bu denli mutlu bir şekilde sürdürebildiyse eğer, birçoğumuzu aynı şeyi yapmaktan engelleyen şey nedir?

 

Belki de sorun, çiftlerin birlikte maceralarına ‘uygun’ bir şekilde başlayabilmeleri için normal ve gerekli olarak benimsediğimiz etkinlikte yatıyor. Düğünler, güzel ve keyifli ortamlar olabilir; ancak özünde, en azından batı kültürlerinde, ticari birer işler. Hayatın birçok yerde ne kadar masraflı hale geldiği düşünüldüğünde, çiftlerin maceralarına, zorlukla kazandıkları paralarının büyük bir kısmını tek bir etkinlikte harcayarak başlamaları ne kadar mantıklı?

 

 

Düğünler – en azından onları bildiğimiz kadarıyla – kar amacı güden tüccarlar tarafından geliştirilmiş konseptlerden başka bir şey değiller ve de tarihi açıdan, göreceli de olsa yeniler. Clemma ve Sterling’in düğünü, modern karşılıkları kadar detaylı değildi büyük olasılıkla; pazarlamacıların inanmamızı istedikleri şeylere rağmen, bu durum Elmore çiftinin, derin ve uzun soluklu bir ilişki kurmalarını engelleyememiş.

 

 

Belki de yukarıda sorduğumuz ilk sorunun – evlenmeli miyiz evlenmemeli miyiz?– yanıtı, evet ya da hayır değildir; belki de işin aslı, evlenme yöntemlerimizde gizlidir. Eğer düğün, hem sizin için hem de partneriniz için gerçekten önemliyse, durmayın, tüm sürecin keyfini çıkarın. Ancak gereksiz stres ve zorluk yaratmaktan başka hiçbir işe yaramıyorsa, o zaman biraz daha alışılmışın dışında bir şeyler tercih etmekten korkmayın.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön