Kova burcunun takıntıları

Dürtüsel olarak gelen takıntılar zaman zaman hayatı bir çileye dönüştürebilir. Her insanın belli başlı takıntıları vardır. Peki Kova burcu mensupları genellikle nelere takılıp kalıyor?

Kova burcunun takıntıları

Zeki insanlar aranıyor

Uranüs yönetimindeki Kova’lar için akıl, mantık neredeyse her şey demektir. Girdiği her ortamda, tanıştığı her yeni kişide zeka pırıltıları arar. Akademik konularda münazaralara bayılırlar. Üstelik haklı olmak onlar için önemli bile değildir. Yeter ki bir fikir alışverişi olsun. Hal böyle olunca zeki insanlarla takılmak gibi takıntıları vardır.

 

Monotonluğa hayır

Hareket ve değişim Kova burcunun göbek adı gibidir. Aynı olmaktan, monotonluktan ve rutinlerden nefret ederler. Sürekli mekan değiştirmek, mekan değiştiremiyorsa dekorasyın değiştirmek gibi huyları vardır. Değişime karşı takıntılı oldukları aşikardır.

 

Gözlük sevdası

Bu kadar akıl, mantık, zeka deyince gözlüksüz olmaz. Gözlük takıntıları nedeniyle güneş gözlüğü, numaralı gözlük farketmeksizin kocaman bir koleksiyonları vardır. Onları her gün yeni bir gözlükle görürseniz şaşırmayın bu nedenle.

 

Elektrik almak onların işi

Teknoloji ve elektronik cihazlara karşı saplantıları vardır. Evlerinde yeni çıkan her tür teknolojik alete rastlamak mümkündür. Yeni elektronik aletlerin yanı sıra evleri bir elektronik mezarlığı gibidir. Bir sürü kullanılmış, bozulmuş ya da alınıp bir köşeye atılmış teknolojik aletlerle dolu bir evde yaşamak onlar için sıkıntı yaratmaz.

 

Aydınlık severler

Kova burcu üyeleri genelde karanlıktan pek hoşlanmazlar. Görmek onlar için çok önemlidir. Bu nedenle bol ışıklı, çok aydınlık ortamlarda bulunmayı tercih ederler. Okumak ve konuşurken insanları rahat anlamak için ışığa karşı bir takıntı geliştirdiklerini söylemek zor olmaz.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön