Arkadaşımın eşine aşığım

Yeşim Hanım merhabalar,

 

31 yaşındayım ve 4 yıllık evliyim. Çocuk sahibi değilim çünkü eşimden çocuk yapmak istemiyorum. Eşimi çok seviyorum, ona ilişkin hiçbir sorunum yok. Beni el üstünde tutuyor fakat ona olan sevgim sadece iyi bir insan olup vicdanına duyduğum hayranlıktan. Evlenmeyi de bu yüzden kabul ettim ama şu anda pişmanım. Evlenmeden önce aşık olduğum adam evlendi. 4 kişilik, 2 çift grubuz. Tanıştığımızda o nişanlıydı, sadece susarak bakıştık. Sonra bana “evlenme” dedi ama aradan 2 yıl geçmişti. “Eşini çok seviyorum ve ona bunu yapamam” dedim. Bir süre (3 yıl) o da ben de ayrı tuttuk ortamı, eşiyle hep dışarda birebir görüştüm. Ta ki çat kapı yeniden evimize gelene kadar. Sonrasında planlar benim dışımda gelişti. Ve süreklilik kazanmaya başladı. İçim acıya acıya uzak durmaya çalıştım. Ama artık görüşüyoruz. Cinsel anlamda hiç birlikte olmadık. Gözlerimizle konuşuyoruz. Ve telefonla aradığında geleceğe dair planlara başladık. Maddi durumumuz ve benim babamın rahatsızlığı şu an boşanmamıza ve birlikte bir hayata başlamanıza imkan vermiyor. İçim hem ona hem eşime hem bana hem de onun eşine ayrı yanıyor. Yanında bile özler mi insan? Özlüyorum. Kokusuna, bir dokunuşuna o kadar hasretim ki. İşin içinden çıkamıyorum. Onun da benim de istediğimiz tek şey birlikte hiçbir engel olmadan yan yana durabilmek. Fakat bunu diğerlerini incitmeden nasıl yapabiliriz, bilmiyorum. Her gün, her gece, her dakika ben inciniyorum ve artık dayanamıyorum. Çok yoruldum... O da aynı şekilde ve vazgeçmeyince beceremedik. Ne yapabilirim bilmiyorum. Sadece artık birilerine anlatmam gerekiyordu, paylaşmak istedim.

 

Yeşim Tijen’in cevabı:

 

Sevgili kızım, hayatta bazen insanlar önemli kararlar vermek zorunda kalabilirler. Bu durum siz istemeden gelişmiş ve oluşmaması için çaba harcamış olsanız da hayatta seçimlerimizle kendimizi ifade ederiz. Ben eminim, siz kendinizle çok savaştınız, bu noktaya gelmek istemediniz ama geldiniz. Size ben ne söylersem söyleyeyim, belki de kalbinizin sesini dinleyeceksiniz. Belki yeni nesil olsam bu anlattıklarınız bana “Aaa aşık olmuş, ne güzel, ne cesaretli kadın” diyebilirdim ama ben bir kahvenin kırk yıl hatırı olan bir nesildenim. Dolayısıyla size “çok güzel, böyle devam edin, bunun sonu kavuşmanız olacak” diyemem. Size sadece, benim gözümle yaşadıklarınıza bakmanızı sağlayıp düşündürtmek isterim ve bilmenizi isterim ki asla sizi incitmek değil maksadım. O halde konuya girelim.

 

Nasıl bir ikilem içindesiniz, bilemiyorum… Size sorularım olacak: İyi bir koca, mükemmel denecek kadar iyi ama aşık değilsiniz. Birbirinize duyduğunuz aşk, diğer iki kişinin yaşayacakları acının üzerini örtecek mi? Size göre örtecek, yoksa böyle bir aşka cesaret edemezdiniz diye düşünüyorum. Hayatta hiçbir şey gizli kalmaz yavrum. Her şey bir gün açığa çıkar. Onların bugün önemsemedikleri ufak ufak bakışmalarınız, birbirinize karşı davranışlarınız vs yarın sizlerin evlendiğini öğrendiklerinde zihinlerinde açıklamasını bulur. Aslında siz bu boşanmayla kendinizce, yaşadıklarınızı temize çıkaracaksınız. Sizce boşanmakla ve sonrasında evlenmenizle kendi vicdanınızda temize çıkıp huzur bulabilir misiniz? Bir eşinize bakın ve düşünün. O bunu hak ediyor mu? Bir dediğiniz iki olmuyor, el üstünde tutuyor, üstelik vicdanlı bir adam. Siz bir eşte başka ne gibi özellik arıyorsunuz? Cinsel çekicilik olabilir mi? Aşk bu aslında; cinsel çekimin kuvvetle hissedildiği bir duygu.

 

Merak ediyorum, eşinize ve “arkadaşım” diyerek yıllarca birebir görüştüğünüz insanın yüzüne kafanızda bu düşünceler ve planlarınızla nasıl bakabiliyorsunuz? Evet, “üzülüyorum” demişsiniz ama aşkınız vicdanınızdan daha büyük olmalı. Bu kadar his dolu bir mail yazan biriyle yaptıklarınız örtüşmemiş. Bir kadın ve bir erkek “arkadaşım” dediği insana bunu yapar mı? Siz bu yapmayı düşündüğünüzü kendinize nasıl yakıştıracaksınız? Diğer önemli konu, onlar bu ihanetinizi kaldırabilecekler mi? Hem eşlerinden hem “arkadaşım” dedikleri kişilerden birer bıçak darbesi gibi yara alacaklar. Ne acısı ne yarası öyle üç beş ayda iyileşmez, yıllarını alır. Belki de ömür boyunca bu yaranın acısını taşıyacaklar. “Bizi sırtımızdan vurdular” diyecekler. Belki de ciddi hastalıklar yaşayacaklar. Hastalıkların en büyük nedeni üzüntü ve strestir. Biraz derinden düşünün lütfen. Aşk diye tanımladığınız duygu aşk değil, ihanet. Siz adını “aşk” diyerek güzelleştirmeye çalışsanız da güzelleşemiyor. Gerçek ille görünüyor. İhanet çok çirkin bir kelime, ne erkeğe ne kadına yakışıyor. Kadınlar yıllardır bunun savaşını veriyorken evli bir kadın olarak bunu yapmanız size yakışmamış. Siz ikiniz beraber olduğunuzda sizler de bu ihanetin yükünü taşıyacaksınız. Bedelini içten içe acı çekerek ödeyeceksiniz. Bu kadar kolay olmaz, emin olun kızım, iyi düşünün.

 

Bir abla, bir büyüğünüz olarak bunları söylüyorsam yaşayacaklarınızı öngördüğümden. Çünkü insan kendi kendine de hesaplar verir, pişmanlıklar yaşar. Öyle hemen gelmez, sonradan sonradan sokulur insanın içine. Bir sabah bir bakarsınız, koca bir pişmanlıkla uyanmışsınız. Şu an için yaşadıklarınız size heyecan verse de sonrasında yaşayacaklarınız bunlar. O yüzden de size sormak istiyorum, sevgili okurum; hayatınızı ne ile yaşamak istiyorsunuz ? Vicdanınızla mı, ihanetle mi? Sizin kendinizle özdeşleştirip karar vereceğiniz bu aslında.

 

Dördünüzün de hakkında her şeyin en doğru bir şekilde gelişmesi dileğiyle, size “derin düşünün” demek istiyorum.

Facebook Yorumları
Yorumlar
47
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  22 Kasım 2019 Cuma 16:30

  OKUDUĞUM EN ANLAMSIZ EN SAÇMA MİDEMİN BİLE KABUL ETMEDİĞİ BİR OLAYDI.. SEN KENDİNİ BİLMEZ KADIN AYNI MASADA AYNI KOLTUKTA NASIL ARKADAŞINLA EŞİNİN YÜZÜNE BAKABİLİYORSUN. BİDE UTANMADAN BUNA AŞK DEMİŞSİN ,İNAN TERBİYEM KALDIRMADI SANA YAZACAKLARIMI. SANA TEK SÖZÜM NE BİLİYORMUSUN, ALLAHINDAN BUL AHLAKSIZ

  Cevapla
 •  
  07 Ağustos 2019 Çarşamba 10:43

  biraz da allaha aşık olmayı deneyin.

  Cevapla
 •  
  06 Ağustos 2019 Salı 16:42

  RESMEN YUVA YIKMAYA CALİŞİYORSUN SENIN GİBİLER YÜZÜNDEN KAC AİLE YIKILDI TIPKI BENİMKI GİBİ BİRDE KALKMIS BUNU CARESİZİM DİYE ANLATABİLİYORSUNUZ SİZ CARESIZ DEGİL TERBİYESİZSİNİZ.

  Cevapla
 •  
  06 Ağustos 2019 Salı 13:26

  yasak olana ne kadar yaklaşırsan o kadar içine çeker. Duygular zor olsa da şekillenebiliyor. Eşinize aşık olmayı hiç denemediğinizi düşünüyorum.

  Cevapla
 •  
  06 Ağustos 2019 Salı 10:27

  bencede uzaklaş eşindende ayrıl o adamada günah git başka sayfa ac kendine evlilerden uzak dur yuva bozma sakın

  Cevapla
 •  
  06 Ağustos 2019 Salı 09:59

  bu kadınlara değer vermeyeceksin veriyorsan da belli etmeyeceksin.

  Cevapla
 •  
  06 Ağustos 2019 Salı 09:20

  Senin yatacak yerin yok..

  Cevapla
 •  
  05 Ağustos 2019 Pazartesi 16:22

  Yalanlarla insanların vaktini almayın bırakın bu işleri vatan elden gidiyor vatana sahip çıkın

  Cevapla
 •  
  05 Ağustos 2019 Pazartesi 13:33

  Böyle bir şey yaparak o kişiyle mutlu olabileceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bir süre mutlu olduğunuzu sanırsınız. Sonrasında ise koca bir pişmanlıkla baş başa kalırsınız. Kocanıza yazık, onun size verdiği değere, sevgiye karşılık veremiyorsanız bile en azından saygı göstermelisiniz. Kocanızı sevmiyorsanız, ileride durumun daha kötü olmaması için ondan ayrılın. Ancak arkadaşınızın kocasıyla asla beraber olmayın. Aksi taktirde kendinize olan saygınızı da yitirip, çok pişman olursunuz.

  Cevapla
 •  
  04 Ağustos 2019 Pazar 09:35

  Madem eşiniz vicdanlı iyi birisi o zaman hayatta aileden öte kimse yok. Eşinizi de alın o arkadaşlarınızdan uzakda yeniden.ve sevgisine en azı ilgisine deyer verecek kadar sayqi gösterip tekrar başla hayata. İnsan harama el uzatdimi helaldan da olur

  Cevapla

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön