Yeni Gelin dizisinin Müsellim'i Burçin Bildik ile röportaj

11 Mart Cumartesi akşamı SHOW TV’de izleyiciyle buluşacak olan ‘Yeni Gelin’ dizisinde konağın delisi Müsellim Bozok’u canlandıran Burçin Bildik ile konuştuk...

‘Seyircinin yüzüne tebessüm konduracağız’

Tanıtımlarıyla merak uyandıran SHOW TV’nin yeni dizisi ‘Yeni Gelin’ 11 Mart Cumartesi akşamı ilk bölümüyle ekranlara gelecek. Başrollerinde Jessica May ve Tolga Mendi’nin yer aldığı dizide Mustafa Avkıran, Dağhan Külegeç, Sema Keçik, Lale Başar, Renan Bilek, Yonca Şahinbaş, Burçin Bildik, Zeynep Kankonde, Esin Gündoğdu ve Murat Kocacık gibi birçok ünlü oyuncu yer alıyor.

 

Dizi, Anadolu’daki bir aşiretin vârisine âşık olup şehir hayatını geride bırakan Bella ile 20’li yaşlarındaki aşiret vârisi Hazar’ın maceralı aşkını konu alıyor... ‘Yeni Gelin’de Kalender Bozok karakterini canlandıracak olan Mustafa Avkıran’ın kardeşi rolünde izleyeceğimiz Burçin Bildik ya da dizideki adıyla Müsellim Bozok’la Adana’da bir araya gelip dizi hakkında merak edilenleri konuştuk...

 

Canlandıracağınız Müsellim Bozok karakteri köyün delisi mi?

Evet, öyle denebilir. Kalender Bozok’un kardeşi, Hazar’ın amcası ve müzmin bekârdır kendisi. Kimisi âlimin hası dese de, çoğu âlemin delisi der ona. Konağın içinde, neredeyse bir laboratuvara dönüştürdüğü Müsellimhane’de yaşar. Her ne kadar başını ilimden irfandan kaldırmadan, kendi dünyasında yaşamaya çalışsa da her seferinde olayların göbeğinde bulan bir karakter kendisi. Bu karakterin aslında delilikle dâhilik arasındaki o çizginin cetveli olduğunu söyleyebiliriz.

 

‘Nitelikli ve sıkı bir komedi’

 

 

Yeni Gelin dizisinin en renkli simalarından birisi sizsiniz öyleyse...

Kesinlikle! Aslında deliliği kendisine perde olarak kullanan zeki bir adam. Normal insanlar olarak hepimizin kıskanacağı renkli bir karakter. Müsellim delidir, ne yapsa yeridir. Örnek verecek olursam konakta kendisine ait bir atölyesi var. Orada çeşitli icatlar yapıyor. Hatta konaktaki insanları etkileyecek kazalar bile yapacak. Müsellim’in duygusal yönü de oldukça kuvvetli. İlerleyen dönemde gelinimiz Bella’nın en yakın arkadaşı olarak şaşırtacak.

 

Seyircileri ne tür hikâyeler bekliyor peki?

Nitelikli ve sıkı bir komedi bekliyor. Bugüne kadar eşine rastlanmamış bir yöresel dizi olduğunu söyleyebilirim. Yönetmenimiz Ersoy Güler’in katkılarıyla, Hazar ve Bella arasında yaşanana aşkın yanı sıra gelin-kaynana çekişmesine de ışık tutacağız, Adana yöresinin güzelliklerini de göstereceğiz. Genel anlamda eğlence dozu oldukça yüksek diyebilirim.

 

'İçimizden çıkmış bir hikaye'

 

Yöre halkının size karşı tavırları nasıl?

Beklediğimden daha sıcak buldum. Yöre insanı kısa sürede bizi sarıp sarmaladı. Bu misafirperlik ister istemez ekranlara da yansıyacaktır. Anadolu insanının saflığını, naifliğini ve samimiyetini en iyi şekilde anlatacağız. Burada yaşadığımız absürd olayları da diziye adapte edeceğiz.

 

Çok iddialısınız...

İşimize güveniyorum. Toplum olarak yabancı gelin veya yabancı damat hikâyelerini izlemeye bayılıyoruz zaten. Bu dizi içimizden çıkmış bir hikâye! Hazar ile Bella arasında yaşanacak olan aşkın yanı sıra Anadolu insanının günlük yaşantısına ışık tutarak seyircilerin yüzüne tebessüm konduracağız.

 

 

Röportaj: Arif Hür

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön