Chris Hemsworth: Karım, seksiliğimle gurur duyuyor

‘Dünyanın en seksi erkeği’ seçilen Avustralyalı aktör Chris Hemsworth’le (33) Hamburg’da buluştuk, Hollywood’u masaya yatırdık.

Chris Hemsworth: Karım, seksiliğimle gurur duyuyor

Geçen yıl Vanity Fair’a kapak olduğunda derginin ilk sorusu “Hollywood bu düzgün, mütevazı, iyi huylu adamla başa çıkabilecek mi?” oldu. Öncelikle başa çıkamadı galiba çünkü, Chris başını alıp Avustralya’ya döndü bile! Artık Hollywood’a sadece iş için uğruyor. Öte yandan röportaj öncesi Hamburg’daki otel odamda Hemsworth’u Google’ladığımda “Bunun neresi dünyanın en seksi erkeği pardon?” dediğim de doğru, sonra Avcı: Kış Savaşı’nın galasında buluştuğumuzda ağzımın açık kaldığı da. Olağanüstü bir karizması var, karısına âşık ve 3 çocuklu bir adam o. Üstüne inanılmaz yetenekli ve gözünüze 5 saniyeden fazla bakarsa taş kesiliyorsunuz, öyle bir star ışığı! Uzatmayayım, Chris Hemsworth’le, yani dünyanın en seksi erkeği’yle Hamburg’da buluştuk ve bakın neler anlattı...

 

Bu filmde gücü kadınlara devretmenin enteresan bir deneyim olduğunu söylemişsiniz. Yani gerçekten 2 kadının önünüze geçmesine izin vermek nasıl bir duygu?

Bu bence konu hakkında bilinçaltınızda yarattığınız imajla ilgili bir durum. Ailem beni bu yönde yetiştirdi, annem hep eşitlik vurgusu yapmıştır. Kadınlar, cinsiyet eşitliği, cinsel yönelimler ve benzer durumlar artık çok daha fazla konuşuluyor. Tabii bu filmde 3 çok güçlü kadın karakter var, tüm yaşananların olumlu sonuçlarından biri bence.

 

Bu arada Avcı son derece romantik bir adam. Siz romantik misiniz?

Sanırım, yani özellikle çocuklarım olduktan sonra, birini hiç sorgulamadan, koşulsuz sevmek denen duyguyla tanıştım.

 

Bu filmi belki de en iyi özetleyen şey belki de gerçek aşkın hiçbir şeye boyun eğmeyeceği. Aynı şeyi düşünüyor musunuz?

(Afallıyor.) Ah! Yani sanırım öyle... Karşısına engeller çıkan bir aşk, alınan riskler ve sonunda başarı. Öyle görünüyor. (Gülüyor.)

 

Alyansımı kaybettim’

 

Parmağınızdaki o yüzüklerle yaşamak biraz zor olmuyor mu? Ne anlama geldiklerini merak ettim...

Mesela bu evlilik yüzüğüm. (Gülüyor.) Bu arada alyansımı bir keresinde kaybettim ve sağlam trip yedim!

 

Karınız ne dedi sahiden?

“Sen koca bir aptalsın” dedi, ne desin! (Kahkahalar.)

 

Karınızı Avustralya’da en çok zorlayan neydi? Soldan akan trafik mi?

Aslında bayağı uyumlu sayılır. Tabii İspanya’daki ailesini ve arkadaşlarını özlüyor ve en büyük endişesi çocukların İspanyolca konuşmaması. Bazen karım İspanyolca konuşuyor ve çocuklar İngilizce cevap veriyor. Sanırım İspanya’da daha fazla vakit geçirmeliyiz. Ben de 1-2 yabancı dil bilmek isterdim, karım 5 dil konuşabiliyor. Küçük yaşlarda başlamadıysanız sonra öğrenmek çok daha zor.

 

Filmlerde karakterleriniz hep kötülüğe karşı savaşıyor. Gerçek hayatta da iyi-kötü ayrımı yapmak filmlerdeki kadar kolay mı?

Tabii ki hayatta iyi ve kötü, siyah ve beyaz gibi olmayabiliyor. Ama en azından doğru ve yanlışı birbirinden ayırabildiğimi düşünüyorum, kendime ait değer yargılarım var çünkü...

 

Şöhret ayaklarınızı yerden kesmiş gibi durmuyor...

Sanırım bunda ailem ve yetişme tarzım etkili oldu. Avustralya’da şöhreti ve yanında getirdiği tüm o şaşaalı hayatı az da olsa yaşadım ve tadına vardım. Daha sonra Amerika’ya gittiğimde zaten belli bir doygunluğa ulaşmıştım. Dolayısıyla sadece işime odaklanmam mümkün oldu.

 

Ailenizle Avustralya’ya geri döndünüz neden?

Çocuklarım da benim gibi yetişsin istedim çünkü. Los Angeles kesinlikle harika bir yer ama doğru düzgün çekim bile olmuyordu, çekimler için genelde Londra’ya gidiyordum. Hal böyleyken “Neden hâlâ buradayız?” diye sordum kendime ve Avustralya’ya taşınmaya karar verdim. Sahilde yaşıyoruz, ayrıca şehir dışında ufak bir evimiz var. Bol bol kafa dinleyebiliyorum böylece. Hollywood hakkında kesinlikle negatif düşüncelerim yok. Bence harika bir yer ama çocuklarınız olduğunda tüm önceliğiniz onlar oluyor işte.

 

Kardeşiniz Liam’la rakip misiniz?

Thor hariç pek değil, ikimiz de seçmelere katılmıştık. Önce ben gitmiştim, “Maalesef rolü alamadın” dediler. Liam (Hemsworth) gittiğinde rolü neredeyse kapıyordu! Ama sonra ne olduysa onu fazla genç buldular ve “Bir ağabeyi vardı, hemen geri çağırın!” dediler. (Kahkahalar.)

 

Filmlerde öpüşme sahneleri dışarıdan göründüğü kadar yoğun yaşanıyor mu çekerken?

Aslında inanılmaz teknik bir olay dönüyor orada. Sana gelip “Burnunu şuraya çevir, kafanı böyle tut” gibi talimatlar veriyorlar. Göründüğü kadar romantik bir ortam yok yani!

 

Politik fikirlerinizi, inançlarınızı yansıtan bir rolde oynamayı düşündünüz mü hiç?

Kurumsallaşmış çocuk tacizi meselesi günümüzde yaşanan en büyük sorunlardan biri. Sadece kiliselerde değil, okullarda ya da başka yerlerde de yaşanıyor maalesef.

 

Charlize gözümü korkuttu’

 

Charlize Theron’la başrol paylaşmak nasıl bir duygu?

İnsanın gözü korkuyor biraz tabii ama harika biri o; eğlenceli, güçlü... Göz korkutmasının sebebi de bu zaten.

 

Avcının ağladığı bir sahne var filmde. Gerçek hayatta sizi ne ağlatır? Yoksa “Erkekler ağlamaz” diyenlerden misiniz?

Duruma göre değişir sanıyorum. Yani ağlayacağım durumlar olabilir tabii ki; bir şeyler aniden ters tepebilir ve allak bullak olabilirsiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  11 Mayıs 2016 Çarşamba 15:17

  karizmatik ve başarılı karısıyla da çok yakışıyor mutluluklarr

  Cevapla
 •  
  01 Mayıs 2016 Pazar 14:52

  Çok yakışıklı yaaaaaaaaaaaaaa

  Cevapla

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön