Melis Babadağ

Genç oyuncu Melis Babadağ, Ece Gemici ile yaptığı röportajda “Popülist işlerden uzak duruyorum. Alternatif işlerle karşılaşmayı ümit ediyorum” diyor.

Melis Babadağ: Her rolü canlandırmak isterim

‘Pis Yedili’ dizisinde Elçin karakteriyle tanınan ve şu anda TRT’deki ‘Yeşil Deniz’ dizisinde ‘Zümrüt Öğretmen’i canlandıran güzel oyuncu Melis Babadağ ile samimi bir röportaj gerçekleştirdik. Başarılı oyuncu, kariyerini ve geleceğe yönelik planlarını HT Magazin’e anlattı.

 

İç mimarlık mezunu olmanıza rağmen oyunculuk yapıyorsunuz. Oyunculuğa nasıl başladınız?

İlk sahneye çıktığımda 5 yaşındaydım. Öğretim hayatım boyunca da amatör gruplarla tiyatroya çıktım. Oyunculuk çok sevdiğim bir iş. Ama nedense tiyatrocu olursam aç kalırım diye düşündüm o yıllarda. Çünkü 90’larda böyle bir algı vardı. Bunun yanı sıra küçüklüğümden beri çizime merakım vardı, bu yüzden güzel sanatlar okumaya karar verdim. Aslında mesleğimi çok seviyorum. Son 1-2 yıldır oyunculuğa yoğunlaşana kadar kendi mesleğimi de yapıyordum. Uzun zamandır hem mesleğimi hem de oyunculuğu beraber götürmeye çalışıyordum. Fakat şu anki dizimizin çekimleri şehir dışında gerçekleştiği ve de çok yoğun olduğu için iç mimarlıkla ilgili planlarıma bir ara vermek zorunda kaldım.

 

Dizi oyunculuğundan önce birçok reklam filminde rol almışsınız.

Ben üniversitede harçlığımı çıkarmak için reklamlarda oynuyordum. Zaten üniversiteden mezun olduktan sonra çok dizi teklifi gelmeye başlamıştı. Ben hiçbir dizi görüşmesine gitmedim, çünkü kendi mesleğimi yapmak istiyordum. Televizyon oyunculuğu düşünmemiştim. Sonrasında iyi olduğunu düşündüğüm ‘Aile Saadeti’ dizisinde oynadım.

 

İnsanlar sizi ‘Pis Yedili’ dizisindeki Elçin karakteriyle tanımaya başladı. Bu dizinin kariyerinizde bir dönüm noktası olduğunu düşünüyor musunuz?

Dönüm noktası sayılabilir. Çünkü birçok oyuncu uzun yıllar oyunculuk yapabilir ama tek bir işi tutar, bu da tamamen bir şanstır. Ben çok uzun süredir çok iyi projelerde yer alıyorum ama ‘Pis Yedili’ dizisi daha çok kitleye ulaşarak büyük bir patlama yaptı. Dolasıyla bilinirliğimi artırdı diyebilirim, kariyerim açısından birçok kapının açılmasına vesile olmuştur. Ama onun öncesinde yer aldığım çok iyi işler de var.

 

"Ailemi çok özlüyorum"

 

Yeşil Deniz’ dizisinde Zümrüt karakterini canlandırıyorsunuz. Zümrüt karakteri nasıl biri?

Zümrüt’ün dizideki diğer karakterlerden farkı şu, dizideki karakterler şehre gidip daha iyi bir yaşam sürme derdinde ama Zümrüt orada doğup büyümüş fakat İstanbul’da okumuş bir karakter. Şehir hayatını çok sevmemiş ve köyüne geri dönmüş idealist bir cumhuriyet öğretmeni.

 

Şehir dışında çekim yapmanın zorlukları var mı?

Var tabii. Ailenden ayrı kalıyorsun. Ailemden ayrı kalmak bana çok koydu. İzmir yakın diye gidip gelmenin kolay olacağını düşünmüştüm. Git-gel kolay oluyor fakat çok yoğun çalıştığım için vakit bulamıyorum, bu yüzden ailemi çok özlüyorum. En büyük zorluğu bu. Yoksa orada bir hayat kurdum tabii ki. Benim birçok eşyam orada zaten.

 

"Her rolü canlandırmak isterim"

 

Oyunculuk eğitimi aldınız mı?

Anthony Bova’nın workshop’larına katıldım ve Meltem Cumbul’dan ders aldım. Oyunculuğumun şekillenmesinde bu eğitimlerin çok faydası oldu.

 

Sinema projeniz var mı?

Aslında çok teklif var, çok da memnunum bu durumdan. Ama bunlar ilerlemek istediğim noktaya gidecek yollarla paralel olmayan işler. Konu sinema olunca daha farklı mizaçta roller oynamak istiyorum. Sinemada çok popülist işlerden uzak duruyorum. Daha alternatif işlerle karşılaşmayı ümit ediyorum.

 

Röportaj: Ece Gemici

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön