İdo Tatlıses: Tatlıses soyadını taşımak biraz zor

Özel hayatımda uzun süredir birisi yok. Gönül işlerine vaktim yok. Belki ileride olabilir.

İdo Tatlıses: Tatlıses soyadını taşımak biraz zor

Sonsuz Teşekkürler’ ve ‘Satır Satır’ şarkılarından sonra yeni single’ınız ‘Kaç Kere’ piyasaya çıktı. Müzik camiasına ısındınız mı?

Babamdan ötürü müzik camiasına oldukça sıcaktım zaten. Gelinen noktada geri dönüşleri çok olumlu bulduğum için ‘Kaç Kere’yi piyasaya sürdüm. Son 10 ayda 9 şarkı çıkardım.

 

Bir ara “İbrahim Tatlıses’in oğlu DJ mi olacak” deniyordu...

Öncelikle DJ’liği küçümsememek lazım. İnsanlara çok kolay geliyor ama kendi içinde inanılmaz zorlukları var. Eğlenen kitlenin enerjisini düşürmemek başlı başına bir meziyet. Ben DJ’liğe ABD’de okurken başladım. Orada geceliği 100 dolara sahne alıyordum. Sahneden sonra bir hesap ödüyordum, anlatamam. Millet bu çocuk 100 dolar alıyor nasıl bin dolar harcıyor diye beyin cimnastiği yapıyordu.

 

Keşke DJ’lik yapmasaydım” dediğiniz oldu mu?

Hayır. Bu bir geçiş dönemiydi. Ben çok utangaç biriydim. Kitleye alışmam gerekiyordu. DJ’lik benim utangaçlığını yenmem açısından çok önemliydi.

 

ABD’deki günleriniz size ne kattı?

ABD’de yaklaşık 16 ay kaldım. ABD’ye gitmeden önce arabesk parçalar yazıyordum. Oraya gittikten sonra popa döndüm. Orada geçirdiğim süre zarfında kafa yapım değişti. Hayatımda hiç yalnız kalmamıştım.

 

Bazı çevreler babanız hastayken albüm tanıtımı yapmanızı eleştirdi...

Benim o tanıtımları yaptığım dönemde babam hasta değildi, yalnızca zor bir ameliyat geçirmişti. “Allah’ım bu ameliyat ne olacak” diye heyecanla beklemiyorduk. O da heyecanlı değildi. 5 saat içerisinde operasyondan çıkacak diye düşünüyorduk. Doktorlardan babamın durumunun iyiye gittiğini öğrenince ben de tanıtıma devam ettim. Bu yaptığımın arkasındayım, hiçbir sakınca görmüyorum. Bizim paşamız bu ameliyatı en iyi şekilde atlattı. Hızlı bir toparlanma sürecine girdi.

 

Babam aferşin çekti’

 

Babanız albüm hakkında ne düşünüyor?

Babam yeni albümüme bayıldı. Doğru yolda olduğumu söyledi. Bir aferin çekti. Ondan aferin almak 100 trilyon kazanmaktan daha mühimdi.

 

Babanızın ameliyat süreci nasıldı?

Ameliyat öncesinde, sırasında ve sonrasında yaşananlar basınla paylaşamayacağım kadar özel. O yüzden konuşmak istemem.

 

İstanbul’a ne zaman dönecek?

Babamın bir 10 gün daha ABD’de gözetim altında kalması gerekiyor. Bu 10 günlük süre zarfından sonra ne zaman isterse o zaman döner. 4-5 gün önce yanındaydım. Yakın bir zamanda yine gideceğim.

 

İbrahim Tatlıses’in Türkiye’ye döndüğünde en çok yapmak istediği şey...

Benim tanıdığım İbrahim Tatlıses en çok albüm yapmak ister. Basın ve toplumun bir kısmı milletvekilliği diyor ama ben o işlere bulaşacağını pek zannetmiyorum. Zaten bana bir düet sözü var. Düet yapmak istediğim tek kişi babam.

 

Anne baba parası yemek olmaz’

 

Baban ABD’ye giderken “Ölümü göze alarak gidiyorum” dedi. Siz bu kararının ardından ona ne dediniz?

Bu hayatta herkesin kendi bildiği bir doğrusu vardır. Biz yakınlarını geçtim, toplumun çoğunluğu da ona “Gitme” demiştir. Ama bazı insanlara ne derseniz deyin o inandığından, hissettiğinden, doğru gördüğünden vazgeçmez. Babam hep Allah’a sığınırdı. Ona dua edenlerin de babamın hayata bağlanmasında önemli bir rol oynadığı kanaatindeyim.

 

Popüler olan bir sanatçının oğlusunuz, bunun artıları eksileri neler?

Artıları, herkesin seni tanıması oluyor. Herkes seni seviyor. Tabii babandan dolayı sevenler de, gönülden sevenler de var. Eksileri de, babanı sevmeyenler var, seni bu yüzden sevmeyenler olabiliyor. Ama önyargıyla yaklaşanların duygularını bazen dönüştürebiliyorsun. Tatlıses soyadını taşımak biraz zor.

 

Birçok ünlü çocuğunun aksine siz kendi ayaklarınızın üzerinde durmaya çalışıyorsunuz...

Ben de zamanında annemden babamdan yardım alıyordum. Ama hazıra dağ dayanmaz sözü hep aklımdadır. O yüzden anne, baba parası yemek bir yerden sonra olmaz, beni rahatsız eder. Kendi çabamla para kazanmaktan daha çok mutlu oluyorum.

 

Yatırımlarınızı ne yönde yapıyorsunuz?

Daha çok müziğe ya da ileride para getirecek olan mülklere yatırıyorum. Gece hayatını pek sevmediğimden harcamalarımı işime yapıyorum.

 

Erkek adam kendine bakmalı’

 

Yaptığın müzik kadar görünüşünüz, kaşlarınız ve giyim tarzınız da bir hayli konuşuluyor...

Bilmiyorum neden böyle, bazı insanlar İbrahim Tatlıses’in oğluyum diye yaz ayında bile şort giymemden rahatsız oluyorlar. Nedense her daim takım elbise kravatla dolaşmam gerekiyormuş gibi bir algı var. Erkek adam kaşlarını aldırmaz gibi bir düşünce besliyor insanlar fakat bana göre alınması gerekiyorsa alınır. Erkek adam kendine bakmalı bana göre.

 

Engincan’la görüşmüyoruz’

 

Magazin basınında sürekli Engincan ile kıyaslanıyorsunuz. Giyim tarzlarınız birbirine benzetiliyor...

Bunu çok saçma buluyorum. Engincan’ın gayet iyi giyindiğine inanıyorum. Herkesin kendi modası var, Engincan bunu çok iyi uyguluyor. Kimseye de eleştirmek düşmez. Magazinin bu eleştirileri ortalığı kızıştırmak için kasıtlı yaptığını düşünüyorum.

 

Engincan’ın montlu fotoğrafı çok konuşuldu...

Maçtan çıkıp üstüne mont giydi diye haber yaparsan tabii konuşulur. Herhangi bir galaya gittiği zamanki şık halini çekip yayınlamak yerine bu haber yapılıyor.

 

Kendisiyle görüşüyor musunuz?

Görüşmüyoruz aslında, ama Engincan’ı bilirim tanırım, tarzı da daha çok yurtdışında yaşadığı için oraya göre şekillenmiş biri. Burada aykırı buluyorlar, halbuki gayet normal bir tarzı var.

 

Sesime iyi giden her şeyi okurum’

 

İleride bir türkü albümü çıkarmak ister misiniz?

Benim bir tarzım yok, sesime iyi giden her şeyi okurum. Şu an pop yapıyorum, mevcut tarzım ve aranjeler pop ağırlıklı olduğu için bu çizgide ilerliyorum ama bu yarın arabesk ya da türkü okumama engel değil. n Peki oyunculuğu düşünür müsünüz? Olabilir fakat bazı hazırlıklar yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bunun eğitimini almadan oyuncu olmam söz konusu olamaz. Öyle ben yaparım, hallederim mantığında birisi değilim. Bir şey yapıyorsam ciddiyetine önem veririm.

 

Kebap ya da çiğköfte yapabilir misiniz?

Hayır. Bir keresinde röportaj sırasında ısrar ettiler, etleri yaktım. Kebap ya da çiğköfte yapma konusunda yeteneğim yok.

 

Tarzıma alışacaklar’

 

Sosyal medyada yaptığın paylaşımlar çok konuşuluyor...

Bilinçli yaptığım bir hareket yok. Arada bir giyim tarzımı ifade eden paylaşımlar yapıyorum, bu nedense haber oluyor. İnsanlar bir iki kere laf söyler, üçüncüde bu duruma alışırlar. Ben de insanları tarzıma alıştırmaya çalışıyorum.

 

Röportaj: Arif Hor

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön