Vivienne Westwood: "Michelle Obama’nın hiçbir tarzı yok"

Dünyaca ünlü İngiliz moda tasarımcısı Vivienne Westwood (72) alternatif bir modacı...

Vivienne Westwood: "Michelle Obama’nın hiçbir tarzı yok"

Dünyaca ünlü İngiliz moda tasarımcısı Vivienne Westwood (72) alternatif bir modacı... Birçok Hollywood yıldızını giydiriyor. Ama Başkan’ın eşi dahil tüm ünlüleri acımasızca eleştiriyor...

 

İngiliz moda tasarımcısı Vivienne Westwood 72’sine merdiven dayadı. Olay yaratmak onun için hâlâ normal bir durum. Çıkardığı tartışmalarla hep manşetlerde... Kısa süre önce Kate Middleton’ı acımasızca eleştirmişti.

 

Westwood, sürekli yeni elbiselerle görüntü veren Cambridge Düşesi’ni, kadınları tüketim çılgınlığına iterek kötü örnek olmakla suçladı. İlk dükkânını 43 yıl önce Londra’da açan “alternatif modacı”nın, Kraliçe Elizabeth tarafından ödüllendirilmiş ve birçok Kraliyet mensubunu giydirmiş olmasına rağmen Middleton’ı eleştirmesi daha da dikkat çekiciydi.

 

Bu yüzden Westwood için dikkafalı demek ağır kaçmaz. Zira cesur eleştirilerinin son adresi Amerika’nın “First Lady”si Michelle Obama! Vivienne, geçenlerde de New York Times muhabirine “Michelle Obama rezalet giyiniyor” dedi. ABD’de bir moda ikonu olarak görülen ve John F. Kennedy’nin medyatik eşi Jackie’ye benzetilen “Bayan O.” bu sözleri hak etmiş miydi?

 

"Michelle, üzerine ne yakışır bilmiyor"


Vivienne Westwood, muzır bir tavırla “Ne düşünüyorsam onu söyledim. Michelle hoş bir kadın ama üzerine neyin yakışacağını bilmiyor” dedi. “Ne diyorsun Vivienne” diye sordum şaşkınca... Hiddetlenerek devam etti: “İkinci el elbiseler giyiyor; evet, ama nasıl giyiyor? Moda daha iyi görünmeniz, kendi tarzınızı yaratmanız için var. Michelle ne bulursa onu giyiyor. Hiçbir tarzı yok! Onu nasıl Jackie Kennedy ile karşılaştırırlar? Jackie kendine yakışanı bilirdi. Üzerine uymayacak bir şeye dokunmazdı bile. Bu yüzden büyüleyiciydi.” Duyduklarıma hayret ediyorum. Vogue Dergisi, Michelle’i “Moda Kraliçesi” bile seçmişti. Bunu söyleyince küçümser gözlerle bakıyor. “Yapmayın! Siyaset bu. Sonuçta ilk siyah First Lady’den bahsediyoruz” diyor.

 

"First Lady’ye cazibe getirirdim"


Vivienne Westwood, HelenanBonham-Carter (Yönetmen Tim Burton’ın eşi), Christina Hendrix (Mad Men’in yuvarlak hatlarıyla ünlü kızıl aktrisi) ve Mischa Burton (The O.C. dizisinin yıldızı) gibi Hollywood’dan isimleri giydiriyor. Vivienne, “Bir kadın olarak kadın bedeninden anlarım. Onu nasıl süsleyeceğimi biliyorum” diyor. “Peki Michelle Obama’yı nasıl giydirirdin” diye soruyorum. “Bir kere daha açık giydirirdim. Ona kendi tarzını yaratması için cesaret verirdim. First Lady’ye cazibesini geri getirebilirim” şeklinde yanıtlıyor.

 

"Az ama öz alın"


Gelelim Kate Middleton meselesine... Kate hakkında ne düşündüğünü sorduğumda Vivienne “Söylediklerim büyüttükleri kadar sert değildi” diye başlıyor anlatmaya. “Kate çok güzel bir kadın. Ama sorumlulukları var. İnsanlar ne giydiğini dikkatle inceliyor. Ben de ‘Aynı giysiyi veya aynı renk elbiseyi üst üste birkaç defa giyse ne olur’ dedim. İnsanlar böylece daha az alışveriş yapabilirler. Daha az elbise satın almak daha az para harcamak anlamına da gelmiyor. ‘Az ama öz alışveriş yapın’ diyorum...”

 

Haber: Daphne Barak

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön