Gangnam’la 20 dakika...

Gangnam adlı şarkıyla dünyayı kasıp kavuran PSY, İstanbul’a geldi. Biz de kendisiyle buluşup ayak üstü sohbet ettik...

Gangnam’la 20 dakika...

Gangnamadlı şarkıyla dünyayı kasıp kavuran PSY, İstanbul’a geldi, konserini verdi. Yetenek Sizsiniz programına da katıldı, o bu akşam yayınlanıyor... Biz başa dönelim. Havalimanında basın ordusuyla karşılanan Koreli şarkıcı, katıldığı basın toplantısında herkesi güldürdü, kendisi de bol bol güldü.

 

Aslına bakarsanız, onun kadar şöhretli birinden beklenmeyecek kadar sempatik biri PSY. Yüzünde o kadar masumbir ifade var ki, görür görmez kanınız kaynıyor. Amamasumiyetinin yanında işini de ciddiyetle yapmaktan yana ünlü şarkıcı.

 

Konuşmaya başlayınca, üstüne basa basa Billboard Dergisi’nin o çok duyduğunuz listeleri var ya, onların ölçümsisteminin bu sene nasıl değiştiğini anlatmaya başladı. “Artık Billboard, Youtube izlenme oranlarını da esas alarak bir liste yapıyor ama ne yazık ki bunu 2013 itibarıyla değerlendiriyor. Yani bugüne kadar rekor kıran 1.3milyar izlenme sayısı bu sıralamada hiçbir anlamifade etmiyor. Oysa bu sistemgeçen sene başlamış ya da eski değerler göz önüne alınıyor olsaydı, uzun yıllar listenin zirvesinde kalacaktım.”

 

Yeni şarkı nisanda

Dayanamayıp soruyorum, “Bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsun? Yine bütün dünyayı çılgına çevirecek bir şarkı yapacakmısın acaba” diye. Yeni şarkısı nisan ayında piyasaya çıkacakmış. Ama şarkıyla ilgili detayları sır gibi saklıyor PSY. Şu anda dünyadaki en ünlü Koreli, ser verip sır vermiyor. Şarkı tüm dünyada, her türlü mecrada aynı anda yayınlanacakmış. Hatta belki canlı yayınla. “GangnamStyle’ın başarısından sonra aynı ivmeyi yakalayamamak gibi bir tedirginlik ya da korku varmı” diye sorunca, “Ben yaptığım işten keyif alıyorum, umarımkimseyi hayalkırıklığına uğratmam” diyor. Eh ne de olsa dünyaca ünlü müzik adamlarının okulu Berklee College ofMusic’ten mezun olmuş.

 

O sadece kitlelere mal olmuş bir popüler müzik ustası değil aynı zamanda kapı gibi bir diploması var. Merak bu, tümuyarılara rağmen kendime hakimolamayıp soruyorum, bir sevgilisi varmı, özel hayatı ne durumda, kadınların ilgisindenmemnun mu?.. PSY evli ve çocuklu. Ama ne eşini ne de çocuğunu kimselere göstermiyor. Bütün seyahatlerinde onlar da kendisine eşlik ediyormuş ama bugüne kadar eşiyle çocuğunu gören olmamış. Adam haklı, belki de her şeyin fazlası insanı sıkıyor olmalı... GangnamStyle’dan sonra sokakta yürüyemez olmuş.

 

Üstelik bu ilk albümü de değil, Gangnam’dan önce 5 tane albüm çıkarmış. Ama şöhretin insanı ne zaman vuracağı belli olmuyor işte. Muhabbetin sonunda klasik İstanbul sorularımı sıralıyorum. Gülümseyerek İstanbul’u gezme fırsatı olamasa da kaldığı sürece, gördüğü ilgiden memnun olduğunu söylüyor. Yetenek Sizsiniz’de çok keyifli anlar geçirdiğini de eklemeden geçmiyor...

 

Haber: Helin Avşar

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön