Instagram kitapları

New York Halk Kütüphanesi, klasikleri Instagram hikayeleri olarak paylaşmaya başladı.

Instagram kitapları

Amerikan Psikoloji Derneği'nin yaptığı bir araştırmaya göre günümüzde ergenlerin üçte biri keyif için kitap okumuyor. Bu değer, 1970'lerdeki rakamların yaklaşık üç katı. Oysa ergenler okuyor, hem de her zamankinden çok okuyorlar: Ekranlara yapışıp iştahla, sosyal medyada önlerine atılan metinleri, görsel altyazılarını, hashtag'leri ve bildirimleri tüketiyorlar.

 

New York Halk Kütüphanesi, kitap okumaya mesafeli ergen çocuklarını klasik edebiyatla tanıştırmak isteyen ebeveynlere artık yeni bir olanak sunuyor: Kütüphane, klasikleri birer birer Instagram hikayesi olarak vermeye başladı. Paylaşılan eserlerden ilki, Lewis Carroll'ın Alice Harikalar Diyarında eseri. Bunu, Charlotte Perkins Gilman'ın Sarı Duvar Kağıdı ve Edgar Allan Poe'nun Kuzgun'u izliyor. Ard arda sayfalar halinde paylaşılan kitapları çocuklar çok rahat okuyabilir.

 

 

 

"Insta Novels" adlı bu proje, sadece ergenlere odaklı bir girişim değil, sosyal medyadan başını kaldıramayan herkese hitap ediyor. Kütüphanenin paylaşacağı sıradaki eser, Franz Kafka'nın Dönüşüm adlı eseri.

 

Çocuklara telefonu ellerinden bırakmalarını sağlamanın neredeyse imkansız olduğu günümüzde bu proje onları kitaplara yakınlaştırabilir. Hatta belki bazıları bir gün, basılmış kitap bile okumak isteyebilirler...

 

Kaynak: lifehacker.com

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  28 Kasım 2018 Çarşamba 14:47

  muhteşem bir yazı. harika bir eser. doğa doğu'yu tebrik ediyorum, kendisine ayılıyor, bayılıyor ve onun eserlerini okudukça kendimden geçiyorum.

  Cevapla

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3501

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9311

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2434

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5818

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 3731

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön