Orhan Pamuk bu kez çizimleriyle karşımızda!

Romanlarıyla tanıyıp bildiğimiz Orhan Pamuk, bu kez çizimleriyle karşımızda.

Orhan Pamuk bu kez çizimleriyle karşımızda!

Romanlarıyla tanıyıp bildiğimiz Orhan Pamuk, bu kez çizimleriyle karşımızda. Metin Üstündağ’ın çıkardığı edebiyat ve mizah dergisi OT, ikinci sayısında Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’un çizimlerine “Kendi çizimleriyle Orhan Pamuk” başlığıyla yer verdi.

 

Orhan Pamuk şimdilerde her ne kadar eline kara kalem, fırça alıp tuvalin karşısına geçmiyorsa da, 16-17 yaşlarındayken resme ne kadar düşkün olduğunu otobiyografik kitabı “İstanbul”da anlatmıştı. 15 yaşından itibaren fotoğraflarını çektiği İstanbul manzaralarını daha sonra resmettiğini yine aynı kitapta yazmıştı.

 

Orhan Pamuk bu kez çizimleriyle çıktı karşımıza. Yayın hayatına yakın zamanda başlayan edebiyat ve mizah dergisi OT, ikinci sayısında Orhan Pamuk’un çizimlerine iki sayfa ayırdı. Her çizimin yanında ona ait bir de kısa yazı bulunuyor.

 

Her çizim için bir yazı


Pamuk ilk çiziminde kızı ve kendini bir faytonda çizmiş ve yanına şu yazıyı eklemiş: “Adada kalıyorduk, sonra at arabasıyla gezmeye çıktık. Kızımla ben, ikimiz de yanımızdan akıp geçen dünyanın, aynı yerine bakıyorduk.” “Martı Yağmurda” başlıklı çizim için ise Pamuk şunları yazmış: “Pek çok insan ve yaratık gibi, martıların çoğunun vakti de hiçbir şey yapmadan öylece durarak geçiyor. Bir çeşit beklemek de denilebilir buna. Bundan sonraki yemeği, ölümü, uykuyu bekleyerek, bu dünyada durmak.”

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön