Yenidoğan yoğun bakım ünitesindeki sevgi dolu dede

Amerikalı David Deutchman, yenidoğan yoğun bakım ünitesindeki bebeklerle gönüllü olarak ilgileniyor. Bebekler ve aileleri durumdan oldukça memnun.

Yoğun bakımdaki bebeklerin sevgi dolu dedesi!

Amerika’daki Children Healthcare of Atlanta Hastanesi’ndeki yenidoğan yoğun bakım ünitesinde gönüllü bir ‘dede’, erken doğan ve sıcak bir kucaktan mahrum kalmış bebeklere sevgi dağıtıyor.

David Deutchman, uluslararası pazarlama müdürü olarak çalıştığı kariyerinden 2000 yılında emekli olmuş, Atlanta’daki üniversitelerde misafir öğretim görevlisi olarak çalışmış ve günün birinde bebeklere sevgi dağıtmaya karar vermiş bir gönüllü.

Bacağını sakatladığı için hastaneye uğradığı bir sırada yenidoğan bakım ünitesini görünce burada gönüllü olup olamayacağını sorduğunu ve olumlu cevap aldığını anlatıyor: “İki haftada bir buraya gelip bebeklerle zaman geçiriyorum. Bazen üzerime kusuyorlar, hatta bazen işiyorlar ancak hiç kimse, bir bebeği kucağıma aldığımda yaşadığım huzuru tam olarak anlamıyor.

Deutchman’ın gönüllü hizmeti, bebeklerin iyileşme sürecine olumlu etki ediyor. Bazı bebeklerin aileleri, doğum sonrasında annenin durumundan dolayı ya da büyük kardeşlerle ilgilenmek zorunda olduklarından, yoğun bakımdaki bebekleriyle yeterince ilgilenemiyorlar. Hastane görevlileri, kucağa alınıp ilgilenilen bebeklerin daha kolay kilo aldığını, gelişim süreçlerinin hızlandığını ve aldıkları besinleri daha iyi sindirdiklerini ifade ediyor.

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön