Özel hayat ve iş dengenizi geliştirmenin 7 yolu

Modern hayatta başarılacak en kutsal görev iş ve hayat dengesini kurmaktır. Mesleki ve kişisel hayatta başarıyı yakalamak çok da kolay değildir.

Özel hayat ve iş dengenizi geliştirmenin 7 yolu

Modern hayatta başarılacak en kutsal görev iş ve hayat dengesini kurmaktır. Mesleki ve kişisel hayatta başarıyı yakalamak çok da kolay değildir. İşte size dengenizi kurmanızı sağlayacak 7 yöntem:

 

Organizasyon

Çalışan anneler için hayat biraz daha zor. Kendilerinden beklenen çok fazla. Yapılan araştırmalara göre çalışan annelerin % 40’ı evin geçimini tek başına sağlıyor. Her şeyi dengelemenin en kolay yolu organize yaşamaktır. Bir ajanda yardımıyla günlük ve haftalık planlar yapmak ve bu plana sadık kalmak yardımcı olabilir.

 

Esneklik

İş ve ev arasında başarılı bir denge kuranlar genellikle esnek çalışma saatleri olan çalışanlardır. İşverenler de, çalışanlarına esnek çalışma şartları sunduğunda daha fazla verim aldıklarını ve çalışanların daha özverili çalıştığını fark etmeye başladı.

 

Egzersiz

Egzersizin hem fiziksel hem de zihinsel sağlık için çok önemli olduğu artık biliniyor. Ancak egzersiz için vakit yaratmak çok da kolay değil. Artık spor aleti üreten firmalar, ofiste egzersiz yapmanızı sağlayacak portatif aletler üretmeye başladı. Bu şekilde işinizden geri kalmadan hem spor yapabilir hem de kalori yakabilirsiniz.

 

Yoldan maksimum fayda sağlama

İşe her gün arabayla gitmek sağlığınız için hiç uygun değil. İşe giderken, bisiklet kullanmak ya da araçtan biraz erken inip yürümek, hem spor için ekstra vakit yaratmanızı önler hem de sağlığınız için çok faydalıdır.

 

E-posta tatili

İş ve ev arasındaki dengede kalite yaratmak için, işten çıktığınızda kafanızı tamamen boşaltın. Bunun en kolay yolu da e-postalardan uzak kalmak. Böylece hem ailenize daha etkin vakit ayırmış olacak hem de çalışırken daha üretken olabileceksiniz.

 

Teknoloji bağımlılığı

Teknoloji, özel hayatı ve iş hayatını engelliyor gibi görünse de, aslında üretkenliği arttırmada ve daha iyi bir denge kurmada faydalı olabilir. Amaca yönelik kullanıldığında zaman tasarrufu sağlar ve evde daha fazla vakit geçirmenize yardımcı olur.

 

Uzaklaşmak

İş ve hayat dengesini yakalamanın en etkili yolu, biraz mola vermektir. Arada bir nefes almanızı sağlayacak kaçamaklar yapmak, hem işte hem de evde üretkenliğinizi arttıracaktır.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön