Eski kıyafetlerinizi değerlendirmek için ipuçları...

Eğer yakın zamanda giysilerinizi gözden geçirip, yenileri için dolabınızda yer açmak istiyorsanız, bir giysi yığını ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Eski kıyafetlerinizi değerlendirmek için ipuçları...

Eğer yakın zamanda giysilerinizi gözden geçirip, yenileri için dolabınızda yer açmak istiyorsanız, bir giysi yığını ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu giyisilerle ne yapacağınız size kalmış.

İhtiyacı olan birilerine verebilirsiniz ya da üzerlerinde bir takım değişiklikler yaparak tekrar giyilebilir hale getirebilirsiniz. İşte size ipuçları...

Giysilerinizi iyice inceleyin

İlk yapmanız gereken tüm giysilerinizi iyice inceleyip, nelerin tekrar değerlendirilebilir olduğuna ve  nelerin gitmesi gerektiğine karar verin. Tamir edilmesi gerekenleri ya da birkaç değişiklikle tekrar giyilebilecek olanları ayırın.

Bağışta bulunun

Artık ihtiyacınız olmayan ya da giymek istemediğiniz ama hala giyilebilir durumda olan kıyafetlerinizi, sizin kadar şanslı olmayan kişilere bağışlayabilirsiniz. Bu hem dolabınızı rahatlatır hem de gerçekten ihtiyacı olan kişilere yardım etmiş olmanın mutluluğunu yaşarsınız.

Değiş-tokuş edin

Giymekten sıkıldığınız kıyafetlerinizi arkadaşlarınızınkilerle değiştirin. Bunun için bir grup oluşturabilirsiniz. Yılda bir iki kere toplanarak, hem eğlenip hem de giysilerinizi değiştirin.

Satın

Artık ihtiyacınız olmayan giysileri bağışlamak ya da arkadaşlarınızınkilerle değiştirmek cazip gelmediyse, her zaman için bir ikinci el mağaza bulup satmayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde elinize yeni giysileriniz için ekstra para geçebilir.

Kesin ya da kısaltın

Eski giysilerinizi değerlendirmenin en kolay yollarından biri de üzerlerinde değişiklik yapmak. Mesela uzun bir eteği, kısaltarak farklı bir hava verebilirisiniz. Eski kotunuzu bermuda ya da şort haline getirebilirsiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön