Yeni ev kuracaklara öneriler

Dekorasyonda, banyo, mutfak, yer, duvar malzemeleri gibi iç mimariye ait unsurlar; perdeler, dolaplar, yatak, oturma ve yemek odasına ait temel mobilyalar öncelikli parçalardır.

Yeni ev kuracaklara öneriler

Tasarımcı ve dekoratör Didem Çebi’den yeni ev kuracaklar için yol gösterecek dekorasyon tüyoları aldık:

Yeni evlenecek çiftler evlerini dekore ederken nasıl bir plan yapmalı?
Öncelikle bütçeyi belirlemek gereklidir. Sonrasında bir piyasa araştırması yapılarak istenen tarz şekillenir, imal edilecek veya satın alınacak kalemler belirlenir. Gerekiyorsa tadilatlar yapılarak, evin dekorasyona hazır hale gelmesi hızlı yol almak açısından faydalı olur.

Dekorasyon ve proje uygulaması için en ideal zaman nedir?
Duruma göre değişir. İnşaat halinde veya tadilat gerektiren bir ev için süre çok daha uzayabilir. Hazır bir ev içinse düğünden önce 2 -3 aylık bir süre yeter. Hızlı karar verebilen ve her şeyi hazır alma taraftarı çiftler işi 1 ayda da tamamlayabilirler.

Bir evin dekorasyonu için en temel ve öncelikli parçalar hangileridir?
Banyo, mutfak, yer, duvar malzemeleri gibi iç mimariye ait unsurlar; perdeler, dolaplar, yatak, oturma ve yemek odasına ait temel mobilyalar öncelikli olanlardır. Sanat eserleri ve bazı aksesuarlar, zaman içinde de edinilir.

Para harcamaktan sakınmayacağımız parçalar neler olabilir?
Bu tabii ki kişisel ilgi ve tercihlerle çok ilgili. Ben eve gerçekten tarz ve şahsiyet kazandıracağına inandığım tasarım ürünleri, resim, heykel gibi sanat işleri ve ayna, avize, koltuk gibi özel antika parçalara para harcamaktan çekinmemeyi tercih ederim.

Evlenecek çiftlere ev kurarken nelere dikkat etmelerini önerirsiniz?
Bütçelerinin büyük bir kısmını harcadıkları bir TV, resim veya aksesuarla işe başlarlarsa projeyi tamamlamak çok güç olabilir. Evin odalarının ihtiyaçlar doğrultusunda kullanım fonksiyonlarının iyi belirlenmesi gerekir. Ancak hangi alanı nasıl değerlendirmek istediklerini bilirlerse o mekanı kalıcı, fonksiyonel ve şık bir şekilde dekore edebilirler.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön