Kalabalık bir ortamda gerilmemenin 7 yolu

Sosyal ortamlar herkesi gerebilir. Bazı insanların bu durumla diğerlerinden daha iyi başa çıkabildiği bir gerçek olsa da herkesin zaman zaman sinirleri bozulabilir. İşte kendinizi daha rahat hissetmeniz, hatta ortamdan keyif alabilmeniz için bazı öneriler:

Kalabalıklar sizi bunaltmasın

1. Yavaş, derin nefesler alın

Derin nefesler almanın gücünü asla hafife almayın. Rahatlamak için yapabileceğiniz en bilinen fiil bu. Sinirlerinizi gevşetir ve kaygılı duygularınızla başa çıkabilmeniz için size zaman tanır.

 

2. Tanıdık bir yüz için etrafı inceleyin

Eğer gergin olduğunuz ortamda tanıdık birine rastlarsanız, durum tamamen değişebilir. Arkadaşlarınız yanınızdayken her şey daha katlanabilir ve keyifli olacaktır. Önceden yapılacak organizasyonlar ve randevular durumu en baştan yumuşatacaktır.

 

3. Başkalarının da sizin gibi hissedebileceğini hatırlayın

Sosyal bir ortama girdiğinde kendini rahatsız hisseden tek insan siz değilsiniz. Etrafınıza baktığınızda yalnız ve kaygılı insanlara rastlayacaksınızdır. Böylece kendinizi yalnız hissetmez ve hatta endişelenmenin yersiz olduğunu diğerlerinin sıkıntısı sayesinde fark edebilirsiniz.

 

4. İnsanların sadece insan olduğunu hatırlayın

Hiçbir insan mükemmel değildir. Herkesin artıları olduğu kadar eksileri de vardır. Kimsenin varlığı sizi tedirgin etmemeli y ada korkutmamalıdır. Üstelik bir kez tanıştığınızda, onların bazılarını oldukça sevmeniz ve yeni arkadaşlıklar edinme şansınız da var.

 

5. Kişiliğinizin değerini bilin

Başkalarına sunacak pek çok şeyiniz olmalı. Her birey eşsizdir ve kendine has özellikleri bünyesinde barındırır. Sizi seven, takdir eden insanları hatırlayın ve özgüveninizi parlatın. Ne kadar hoş bir insan olduğunuzu hatırladığınızda sosyal ortamlarda kendinizi daha rahat hisseder ve insanlarla diyalog kurmakta daha aktif olursunuz.

 

6. Gülümseyin

Kulağa çok basit bir çözüm gibi gelse de oldukça işe yarar. Etrafınızdaki insanlara gülümsemek kendinize güveninizi destekleyecek ve sinirlerinizi sakinleştirecektir. Hatta gülümsemek kendinizi kötü hissetmenizi engeller ve mutlu iken gergin olmak zordur. Gülümsemek sizi daha ulaşılabilir kılacağı için diğer insanlarla sosyalleşmenizi de kolaylaştırır.

 

7. Rahatlatıcı bir şeyler düşünün

Gergin olduğunuzda sizi rahatlatacak bir şeyler düşünmeniz de işe yarar. Huzurlu hissetmenizi sağlayan anlar ya da insanları malzeme yapabilirsiniz. Kendi kendinizi geren siz olduğunuza göre kendinizi sakinleştirecek güç de yine size ait.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön