Popo şekliniz sağlığınız hakkında ne söylüyor?

Popo şekliniz sağlığınıza dair pek çok şeyin habercisi olabilir.

Popo şekliniz sağlığınız hakkında ne söylüyor?

Araştırmacılar vücudunuzdaki yağın nerede depolandığının sağlığı doğrudan etkilediğini söylüyor. Göğüs veya karın bölgesinde yağ depolanması, poponuzda ya da kalçanızda depolanmasından çok daha tehlikeli. Kalça bölgesindeki yağlanma, yağ asitlerini kalpten ve arterlerden uzak tutarken kalp hastalıkları ve diyabet gibi rahatsızlıkları da sizden uzak tutuyor. Bedeninizin yağı poponuzda mı karnınızda mı depolayacağına karar vermiş olması demek, kadınlar için, hormonların kalbi korumak için yağı kontrol edip dağıttığı anlamına gelir.

 

Yapılan araştırmalar sonucunda geniş kalçalara sahip olan kadınların daha düşük kolesterol seviyelerine sahip oldukları ve şekeri yakmaya daha müsait bir yapıda oldukları ortaya çıktı. Ayrıca, geniş kalçalara sahip kadınların daha zeki oldukları, bunun nedeninin de kalçalarının Omega 3’le ilişkili olması ve Omega 3’ün de beyin sağlığını desteklediğinin bilinmesi olduğu belirtiliyor.

 

Ortalamanın üstünde bir büyüklüğe sahip kalça, her zaman o kadar da kötü olmayabiliyor. Peki sizin popo şekliniz hangisi?

 

 

Kare popo

 

Bir poponun kare şeklinde olması pek çok anlama gelebilir. Bu kişinin belinin yan kısımlarında yağ olabilir. Bazı basit temel egzersizler bel bölgesindeki yağın azalmasını sağlarken kalça kaslarını geliştirir ve güçlendirir.

 

 

Yuvarlak popo

 

Yuvarlak bir popo iyi ve sağlıklıdır. Bu aynı zamanda kalça kaslarının üst tarafında yağlanma olabileceği anlamına gelir. Eğer ihtiyaç duyulursa alınan yağdan, kökünden kurtulmak oldukça kolaydır.

 

 

Kalp şeklinde popo

 

Muhtemelen en çok arzu edilen popo şekli olan kalp şeklinde popolar dolgundur ve bele doğru gittikçe incelir. Bu popo şekli aynı zamanda kilo fazlalarının yukarılarda depolandığına da işaret eder. Bu popolar yaşlandığında daha hızlı yağ kaybetmeye eğilimlidir. Belki de sağlığınızın geleceği için şimdi kilo almakta fayda vardır.

 

 

V” Popo

 

Genellikle yaşlı kadınların poposunun şeklidir. Popodaki yağ östrojeni kaybetmeye başlamıştır ve vücudun başka yerlerine doğru yol almaktadır. Eğer poponuz V şeklindeyse, vücudunuzdaki yağ deposunun yerini değiştirmeye bir an önce başlayarak kalbinizi bu yağlanmadan kurtarmalısınız.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 5187

 • Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş yanıtlıyor
  Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş...

  Süresi : 18:58 İzlenme : 3167

 • Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av. Aybike Şatır Oskay anlatıyor.
  Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av....

  Süresi : 33:33 İzlenme : 858

 • Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi
  Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi

  Süresi : 35:31 İzlenme : 548

 • Anne Bebek Nefes Çalışması...
  Anne Bebek Nefes Çalışması...

  Süresi : 14:15 İzlenme : 2403

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön