Yağ yakmak için yemek saatinizi değiştirin

Yeni yapılan bir araştırmanın sonucuna göre yemek yediğiniz saatleri değiştirmek vücudunuzun daha kolay yağ yakmasına ciddi derecede katkı sağlıyor.

Yemek saatlerini değiştirmek kilo vermeye yardımcı

Surrey Üniversitesi'nin yaptığı 10 haftalık bir araştırmaya göre yemek yenilen saatlerin insan bedeni üstündeki etkisi büyük. Diğer araştırmaların aksine katılımcılardan belirli bir diyet yapmalarının istenmediği bu araştırmada, katılımcılar belirli bir çerçevede olacak şekilde istedikleri her şeyi yiyebiliyordu. Buna ek olarak araştırmacılar katılımcıları iki gruba böldü: Gruplardan biri yemeklerini her zamanki saatlerinde yerken diğeri kahvaltılarını normal saatinden 1.5 saat sonra ve akşam yemeklerini de 1.5 önce yedi. Her bir katılımcı günlük olarak “Diyet günlüğü” tuttu, kan örneği verdi ve araştırma sonunda bir ankete katıldı.

 

 

Araştırma sonucuna göre ikinci grup, yemek saatlerini sabit tutan gruba kıyasla iki kat daha fazla yağ kaybı yaşadı. Ayrıca yapılan ankete göre katılımcıların yüzde 57’sinin iştahsızlıktan veya atıştırmaları kesmesinden kaynaklı olarak daha az besin tüketmeye başladığı da ortaya çıktı. Bunun ardından ise araştırmacılar “Bu tarz beslenme tarzı uzun vadede uygulanabilir mi?” sorusunun üzerinde durmaya başladı. Katılımcıların yüzde 57’si bu beslenme tarzını aile ve sosyal hayatlarından dolayı benimseyemeyeceklerini belirtirken yüzde 43’ü zaman esneklikleri olduğu sürece bunu hayata geçirebileceklerini belirtti. 

 

Araştırmanın başında olan Dr Jonathan Johnson yapılan araştırma küçük çaplı olsa bile beslenme alışkanlıklarındaki ufak değişikliklerin bile ne kadar büyük faydalar sağlayabileceğinin altını çizdi. Ayrıca yağ kaybının obezite ve onunla bağlantılı hastalıkları önlemede çok önemli bir yeri olduğunu da belirten Johnson, şimdiki hedeflerinin yemeklerde zaman kısıtlaması konusunda çoğunluk tarafından uygulanabilecek bir yol bulmak olduğunu belirtti.

 

Karın düzleştiren içecekler
+12
Sıcak yaz günlerinde içilen buz gibi limonatanın tadı başkadır; ancak karın bölgenize herhangi bir faydası dokunmaz. 600 ml lik limonata, 250 kalori ve 68 gr şeker anlamına gelir. Neyse ki suçluluk hissetmeden tüketebileceğiniz birçok ferahlatıcı içecek var – ve bunlar gerçekten de kilo vermenize yardımcı olabilirler. İşte susuzluğunuzu kalori almadan giderebilmenin 6 yolu:

 

Kaynak

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön