İçine kapanık insanların aşık olması neden daha zor?

Aşık omayı istemiyor değiliz; yalnızca yalnızlığımızı seviyoruz.

İçe kapanık insanların aşık olması daha mı zor?

İçe kapanık insanlar, aşık omayı istemiyor değiller; yalnızca yalnızlığımızı seviyoruz. Hatta bayılıyoruz. Yalnızken renkleri daha farklı görüyoruz. Duraksayıp bir görüntüyü, kokuyu ya da bir yabancının yüzünü gerçek anlamda görecek vaktimiz var. Yalnızken daha çok şey fark ediyoruz; görüntüler, gözümüzün önünde sinematik görseller gibi çözülüyor. Kendi eşliğimizde olduğumuzda, zaman ellerimizin arasından kayıp gitmiyor; hiçbir şey bizi zihnimizin gezindiği yerlerden uzaklara götüremiyor. Olmamız gereken hiçbir yer yok; şov yapacak, hayallerimizden uzaklaştıracak hiç kimse yok.

 

İçe kapanık insanlar, aşık omayı istemiyor değiller; içekapanık insanlar, takdir ettikleri kişilerin eşliğinde vakit geçirmek istemiyor değiller. Biz yalnızca dünya ile iç içe olmaktan keyif alıyoruz. Dünyanın güzelliklerinden uzaklaştırılmadan, onu keşfedebilmeyi istiyoruz. Yalnızca bunları birlikte yapabileceğimiz birilerini bulamadık henüz; çünkü bu insanlar nadir ve tuhaflar, aynı şekilde bir yerlere takılıp kalmış durumdalar.

  

İşte böyle, derinlik, merak ve sessizlik ihtiyacımıza saygı duyan birilerini bulmak zor - denize beş dakikadan fazla bakakaldığımızı gördüklerinde bizi kendimizle baş başa bırakan birilerini. Evlerimizin bizim için vaha olduğunu; kitapların ve battaniyelerin, daima şehrin gürültüsünden üstün olduğunu anlayacak birilerini bulmak zor. Güzel bir yerde, yalnızca oturmanın ve nefes almanın ne demek olduğunu anlayacak birilerini bulmak zor. En az bizim kadar derin şekilde bağlanan birilerini bulmak zor. Yalnızca anlayan - kelimeler olmaksızın, açıklama, fedakarlık olmaksızın. Yalnızca anlayan.

 

İçe kapanık insanlar, aşık omayı istemiyor değiller; yalnızca sessizliğimize telaş getirmeyen birilerini bulmak zor. Dünya için acele etmeyen birilerini bulmak zor.

 

AŞIK OLMANIN ÜZERİNİZDEKİ FİZİKSEL VE DUYGUSAL ETKİLERİ Aşık olduğunuzda hem bedeninizin... AŞKLA İLGİLİ BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR Aşkla ilgili şaşırmaya devam edi...

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 7161

 • Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?
  Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 2329

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 1760

 • Neden limonlu su içmeliyiz?
  Neden limonlu su içmeliyiz?

  Süresi : İzlenme : 26037

 • Prematüre nedir?
  Prematüre nedir?

  Süresi : 01:30 İzlenme : 5939

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön