Yeni moleküllü ilaçla 12 saatlik ‘iktidar’

Sertleşme sorununu doğala yakın bir şekilde 12 saat boyunca çözen yeni ilacı kalp, diyabet ve hipertansiyon hastalığı olanlar rahatlıkla kullanabiliyor. Yemekle etkileşime girmeyen ilaç, belli ölçüde alkolle de alınabiliyor.

Yeni moleküllü ilaçla 12 saatlik ‘iktidar’

Erkeklerde genellikle 40 yaş sonrası ortaya çıkan, boşanmalara, hatta cinayetlere dahi neden olabilen iktidarsızlık sorunu için, Güney Koreli bir firma tarafından yeni bir hap üretildi. “Erektil disfonksiyon”a (penis sertleşmesi bozukluğu) yönelik ilaç, Türk firması tarafından Türkiye’ye getirildi. Etken maddesi “udenafil” olan ilaç, erektil disfonksiyon (ED) sorununa karşı bugüne dek piyasaya sürülen dördüncü ilaç. Türk Androloji Derneği Onursal Başkanı Prof. Dr. Ateş Kadıoğlu, erkeklerde çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan sertleşme bozukluğu (iktidarsızlık) sorununun tedavisinde kullanılacak ilacın, 12 saatlik etki süresiyle rakiplerinden farklı olduğunu, alkol ve yiyecek etkileşimi bulunmadığını, iki katmerdiven çıkabilen kalp hastasının dahi doktor gözetiminde kullanabileceğini söyledi. Kadıoğlu, ilacın yenimolekül yapısıyla sırt ve baş ağrısı gibi şikâyetleri önemli ölçüde azalttığımüjdesini de verdi.

100 milyonluk piyasa
Türkiye’nin 100milyon dolarlık ED pazarına ilacı sunan firma, ilacın tanıtımını, 22’ncisi KKTC’de yapılan Ulusal Üroloji Kongresi’nde yaptı. Androloji Derneği tarafından 118 hasta üzerinde 2 aylık bir araştırma sonucunda Sağlık Bakanlığı’nın onayına sunularak piyasaya sürülen ilaçla ilgili bilgi veren Dernek Genel Sekreteri, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Selahittin Çayan, “Sağlık Bakanlığı onayıyla 118 hastada 18 aylık uygulamadan sonra yüzde 7.7 oranında iyileşme oldu. Etki süresi 12 saat. Yan etkileri diğerlerine oranla daha az” dedi.

Başarı oranı %84
Uzmanlar ağır kalp hastalığı olmayanların, diyabet ve hipertansiyon hastalarının doktora danışarak bu ilacı kullanabileceğini belirtti. İlacın cinsel ilişkiye başarıyla başlama oranını yüzde 84’e kadar çıkardığı, prostat büyümesi yapmadığı bildirildi.

 

Hazırlayan: Şükran Özçakmak

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

 • Dövme nasıl yapılır?
  Dövme nasıl yapılır?

  Süresi : 01:38 İzlenme : 5174

 • Boş kavanozdan nasıl çerçeve yapılır?
  Boş kavanozdan nasıl çerçeve yapılır?

  Süresi : 00:54 İzlenme : 2473

 • Bebek banyosu nasıl yaptırılır?
  Bebek banyosu nasıl yaptırılır?

  Süresi : 05:37 İzlenme : 3562

BU KATEGORİDEKİ EN ÇOK OKUNANLAR

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön