Hamileliğin 5. haftası

Bebeğinizin kalbi bu haftada oluşuyor

5. HAFTA
Gebeliğin 5. haftasında neler oluyor?

Hamileliğin 5 haftasında erken hamilelik belirtileri görülmeye devam ederken bebeğinizin gelişimi inanılmaz bir hızla ilerlemektedir. Gün geçtikçe hamileliğinize dair daha fazla belirti gözlemlemeye başlıyorsunuz ve henüz bir susam tanesi kadar olan bebeğiniz sayesinde vücudunuzda ciddi değişimler olmaya devam ediyor.

 

Hamileliğin 5. haftasında bebeğin durumu

5 haftalık bebeğin boyu 2 milimetre civarındadır ancak bu küçücük hücre yığınında çok büyük değişimler olmaya devam etmektedir. Hala bir embriyo olarak anılan bebeğinizi oluşturan üç katman mevcut ve her birinde yaşamsal faaliyetlerini mümkün kılacak olan yapılar şekillenmeye başlıyor. Ektoderm adı verilen en dış tabakada bebeğin ağzını, burnunu, kulaklarını, cildini ve vücut tüylerini oluşturacak olan yapılar şekillenmeye başlar. Mezoderm adı verilen orta tabakada kalp ve damar sistemini oluşturacak olan hücreler yer alır ve 5. hafta itibariyle dolaşım sistemi de gelişmeye başlar. Endoderm adı verilen iç tabakada ise iç salgı bezleri, mesanesi ve sindirim sistemini meydana getirecek olan hücreler şekilleniyor.

 

Gebeliğin 5. haftası bebeğin dolaşım sisteminin oluşmaya başlamasıyla birlikte hala çok küçük olan kalbi de atmaya başlar ancak yine de kalp atışlarını duyabilmek mümkün olmaz. 10 ila 12 haftalarda yapılacak olan muayenelerde bebeğinizin kalp atışlarını duyabileceksiniz.

 

Hamileliğin 5. haftasında minik bir kurbağa yavrusuna benzeyen bebeğin, ilerleyen haftalarda baş ve iskelet yapılarının gelişmeye devam etmesi sayesinde vücudu daha da şekillenecek ve büyüyecek.

 

5 haftalık bebeğin görüntüsü:

 

Hamileliğin 5. haftasında annedeki değişiklikler

Gebelik testinizden pozitif sonuç aldıysanız ve hala doktora görünmediyseniz, ilk randevunuzu almanızın zamanı geldi. Son adet tarihinizin ilk gününü not edin, aklınıza takılan soruları yazın.

 

Sabah bulantıları, meme hassasiyeti gibi erken hamilelik belirtileri dışında anormal bir fiziksel ya da duygusal durum yaşıyorsanız da doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

 

 

Vücudunuzda artan hCG hormonu sayesinde duygusal olarak da biraz farklı hissedebilirsiniz. Telaşa kapılmayın, vücudunuz 9 ay sürecek harika bir yolculuğa hazırlanıyor!

 

Hamileliğin 5. haftası ile ilgili uzman görüşü: 

Medicana International İstanbul Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mehtap Derelioğlu, hamileliğin 5. haftasına bilgi veriyor:

 

"Döllenmeden sonraki 3. hafta aslında gebeliğin 5. haftasına denk gelmektedir. Bu dönemde adet gecikmesi ile gebelik, idrar ve kan testinde artık tespit edilebilir. Bu dönemde döllenmiş olan yumurtadan oluşmaya başlayan embriyoda bir takım bölümler oluşur.

 

Disk şeklinde olan embriyoda vücut taslaklarını oluşturacak 3 tabaka mevcuttur. Ektoderm, endoderm ve mezoderm olarak adlandırılan bu yapılardan embriyonun tüm hücre ve organları oluşmaya başlar.

 

En dışta yer alan ve ektoderm denilen tabakadan deri, saç, tırnak, kulağın iç ve dış yüzeyi, dil, ağız, burun ve sinüsler, anüs, süt bezleri, dişin bazı tabakaları ve tüm sinir sistemi oluşur iken orta tabaka olan mezodermde özellikli olan kalp ve damar sistemi bu haftada oluşmaya başlar ve kalp tüp şeklinde 2 kanaldan oluşup 1 hafta sonra kasılma yeteneğine sahip olacaktır. Bunun haricinde orta katman mezodermden kas iskelet sistemi ve boşaltım üreme, akciğer ve dalak oluşumu başlar. En içte yer alan endoderm katmanında ise mesane, iç salgı bezlerinin bir bölümü ile sindirim sistemi oluşur.

 

Bebeğin anne karnındaki muhteşem gelişimi
+22
Bu fotoğrafta sperm hücresinin, Fallop tüplerinde yumurtaya doğru ilerlediğini görüyoruz.

 

Hamileliğin 5 haftası, embriyonun baş ve kuyruk kısmının görülmeye başlandığı zamandır. Embriyo bu dönemde yaklaşık 1-2 mm boyutlarındadır. Henüz ultrasonografide kalp atımları duyulmaz. Embriyonal hayatın 3. haftasında başlamış olan organ ve beyin-omurilik gelişimi bu dönemde anne adaylarının da beslenmesine özen göstermesi gerekliliğine neden olur. Embriyolardaki bu gelişim süreci genetik ve çevresel faktörlerden etkilenebilmektedir. Annenin alışkanlıkları ve beslenme özellikleri gelişmekte olan embriyo için risk oluşumuna neden olur.

 

Bu dönem ayrıca annenin alkol, kafein ve sigara alışkanlıklarından vazgeçmesi gerektiği dönemdir. Alkol tüketiminin direkt çocuklarda zeka geriliğine neden olucu durumu söz konusudur. Düzenli beslenmesi olan ve vitamin takviyesi alan annelerin haricinde sabah bulantıları olan ve beslenme düzeni olmayan, hatta kilo kaybı olan gebelerin bu dönemi rahat geçirmeleri ve oluşan embriyonun etkilenmemesi için doktora başvurmaları gerekmektedir."

 

***

İpucu: Hamileliğin ilk haftalarında nelere dikkat edilmeli?

Hamileliğinizin ilk haftaları bebeğinizin gelişimi için kritik zamanlardır. Bazı önemli noktalara dikkat ederek bebeğinizin ve kendinizin sağlığını koruyabilirsiniz.

 

 •  Jinekoloğunuza görünün. Genelde 8. haftadan itibaren yapılan ilk doktor ziyaretinizde, ilerde olabilecek komplikasyonlara karşı taramadan geçersiniz.
 •  Folik asit, demir, kalsiyum gibi hamilelik boyunca sizin ve bebeğinizin sağlığı için önem taşıyan takviyeleri alıp almayacağınız konusunda doktorunuza danışın.
 •   Hamileliğin ilk üç ayında yeterli derecede folik asit almak bebeğinizin gelişim kusuruna bağlı hastalığı olmaması için çok önemlidir.
 •  Sigarayı bırakın. Hamilelik sırasında sigara içmek erken doğum, düşük ve plesantaya bağlı sorunlara neden olabilir. Bazı araştırmalar sigaranın yarık dudaklı çocuk oluşumuna neden olduğunu ortaya koymuştur. Hiçbir zaman sigarayı bırakmak için çok geç değildir. Yakmadığınız her sigara bebeğinize sağlıklı olmak için bir şans verir.

 

 

 •  İçkiyi bırakın. Günde sadece bir küçük içki bile bebeğinizin düşük kilolu doğmasına ve öğrenme, konuşma, dikkat dağınıklığı, hiperaktivite sorunlarına yol açabilir. Hiç kimse azıcık bir alkolün bile bebeğin gelişimini ne derece etkileyeceğini kestiremez.
 •  Evinizin ve işinizin güvenli olduğundan emin olun. Bazı işler ve hobiler siz ve bebeğinizin gelişimi için riskli olabilir. Eğer alışkanlık olarak kimyasallara, ağır metallere (kurşun, civa) ve radyasyona maruz kalıyorsanız, en kısa zamanda bunu değiştirmelisiniz.
 •  Bazı temizleme ürünleri, tarım ilaçları, çözücüler ve eski borulardan su içmek zararlı olabilir. Doktorunuzla günlük rutinleriniz hakkında konuşun ki evinizde ve işyerinizde bebeğiniz için tehlikeli olabilecek şeylerden kaçının.

 

 

#video#Ωvideo#102743##

Gebeliğin 5. Haftasında Neler Oluyor? – HT Hayat Bebeğinizin kalbi bu haftada oluşuyor
5. HAFTA
Facebook Yorumları
Yorumlar
82
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  19 Ağustos 2019 Pazartesi 21:58

  Iki ay oluyor hamileydim ama dusuk yaptim ama simdi yine hamileyim dusuk riski olurmu

  Cevapla
 •  
  07 Kasım 2018 Çarşamba 14:15

  hamileyken adet olmaz

  Cevapla
 •  
  14 Nisan 2018 Cumartesi 12:07

  5 hafdaliq hamilelerde aybaşı olurmu ?

  Cevapla
 •  
  24 Şubat 2018 Cumartesi 08:08

  Ben henüz doktora gitmedim gebelik hesaplamada gebeliğin 5. Haftasında olduğum yazıyor henüz idrar testi ile pozitif neticeyi aldık şükür 7 adet düşünün mevcut son gebeliğim 2 yıl önce tüp bebek tedavisi ile gerçekleşti 2 yıl. Sonunda hamdolsun Yaradanıma ki kendiliginden gebe kaldım

  Cevapla
 •  
  19 Mart 2018 Pazartesi 09:18

  rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah

 •  
  01 Ağustos 2017 Salı 13:08

  bende 5 haftalık hamileyim geçen hafta kere göründü bugün gördüm bebegimi

  Cevapla
 •  
  22 Temmuz 2017 Cumartesi 20:04

  Ben 5 hafta 5 gunluk hamileyim kan testinde pazitif çikti ama doktora gidip ultrasyona verdik ultrasyonda gorunmedi normal midir ne zaman gorulur ultrasyonda

  Cevapla
 •  
  08 Ocak 2018 Pazartesi 16:41

  normal

 •  
  03 Nisan 2017 Pazartesi 11:40

  Bende 5 haftalık hamileyim doktora gittim ama gözükmedi

  Cevapla
 •  
  17 Şubat 2017 Cuma 13:09

  Slm hocam bnm 5 haftalik hamileyim ilk ultrasonda gebelik kesesi gorunuyo sadece ici dolu mu bos mu belli degil bir hafta sonra belli olur diyolar sizce 5 haftalik gebelik ultrasonda gozukmez mi

  Cevapla
 •  
  02 Şubat 2017 Perşembe 23:41

  Slm hocam ben dorduncu hafta hamileyim ama ultrasyonda siyah bi leke gorunuyir tek adetim araligin onbesiydi yirmi biri bitti yirmi bes yirmi alti cinsel iliski oldu ...benim sorum benim hamileligim normalmi...

  Cevapla
 •  
  31 Ocak 2017 Salı 15:53

  Selam hocam bebeği ekimde doğacak acaba kızmı

  Cevapla
 •  
  07 Kasım 2017 Salı 10:01

  evt kız.

 •  
  04 Ocak 2017 Çarşamba 09:43

  tetkik adı sonuç birimi referans aralundefined beta-hcg (total hcg) ▲4411.10 mıu/ml 0.5 - 5.0 kac haftalık sizce ?

  Cevapla
 •  
  28 Aralık 2016 Çarşamba 23:48

  Slm Aleyküm hocam benim eşim ms hastası 5 haftalık hamile kusmasi oldukça fazla çocuğu aldiralim diyor bende cinayet olduğunu düşünüyorum bir yandan da korkuyorum Bünyesi kaldirmasa atak geçirirse bu sefer kendimi suçlu hissederim ne yapabilirim bana yardımcı olur musunuz

  Cevapla
 •  
  14 Kasım 2016 Pazartesi 15:08

  Salam

  Cevapla
 •  
  14 Kasım 2016 Pazartesi 11:55

  benim sonucum 1995 2.67 şuan 5 haftalık gebeyim bu hafta doktra gidecem kalp atşlarını duyarmıyım

  Cevapla
 •  
  03 Kasım 2016 Perşembe 18:53

  Merhaba ben kendimi cok yorgun hisedyorum ve adetimden 3 gun gecdi hamilemiyim cokk telawliyim

  Cevapla
 •  
  22 Eylül 2016 Perşembe 21:04

  Merhabalar eşimle agdetimin 3 günü kanamam bittiğinde beraber olduk eşim içime boşalmadi beş dk sonra devam ettik ama temizleme olmadan mendil vs agdetim 4 gün gecikti ama belirtilerim varım olacağına dair 3 defa gebelik testi yaptık negatif sizce hamile miyim

  Cevapla
 •  
  28 Ağustos 2016 Pazar 19:23

  bnde hamileyim ama temmuzda adet gordum suan yedi haftalik olmasi gerekirkn muayenede bes haftalik cikti sebebini anlayamadim allahm sagsaglim kavusmayi nasip etsin

  Cevapla
 •  
  30 Aralık 2017 Cumartesi 15:25

  canım geç döllenme olmuştur benmde geç döllenme oldu

 •  
  19 Ağustos 2016 Cuma 11:13

  Mən dünən öyrəndim körpəmin 5 həftəlik olduğunu.İnternetdən yoxlamışdım 6 həftəlik hesablanırdı ama usm 5 həftəlik göstərdi.Çox gözəl əvəzolunmaz hissdi Allah bütün arzusunda olanlara yaşatsın.İnşəAllah.Allahın izniylə sağ salamat başa vurarıq 9 ayı.Mən və bütün ana namizədləri.

  Cevapla
 •  
  05 Ağustos 2016 Cuma 10:44

  bende 5 haftalık hamileyim. bugün kontrole gittim.kucağımıza sağ sağlim almamızı nasip etsin rabbim inşallah

  Cevapla
 •  
  27 Temmuz 2016 Çarşamba 17:56

  Bende en son haziran 20 de oldum bu ay olmadım tansiyon düşüklüğü mide bulantısı bende de var ama goguslerde hiç şişlik hasasiyet yok

  Cevapla
 •  
  19 Temmuz 2016 Salı 21:12

  Merhaba bnm de 5haftalik ama keseyi gormedi her ikigunde bir kan veriyorum 2369 du ikigun oncesi bugunki sonucum ise2893 sizce durumu nasil

  Cevapla
 •  
  30 Aralık 2017 Cumartesi 15:26

  ben 4 haftalık hamileyken bile 2990 küsür çıktı canm bi sıkıntı olablr 2 günde bi 2 ye katlanması gerekyor

 •  
  11 Temmuz 2016 Pazartesi 20:24

  Merhabaa 4 hf 5 g hamişim bende bügün keseyi gördük ama iki hafta sonra tekrar çağırdı dr bişey olmaz dimi bu arada bayramdan önce kan veemiştim 95 çıkmış ben şok

  Cevapla
 •  
  06 Temmuz 2016 Çarşamba 23:25

  Iyi aksamlar ben haziranin 6sinda adet olmustum 2hafta dir karnim baga sis sanki 4 aylik gibi hamileyim arti ben 2hafta once bacak filimi cektirdim cektirmeden kan testi yaptidim 1.20 negatif cikmisti bigun ayin 6si adet olmadi tanasiyonum dusuyor arada bir mide bulanrimda oluyo neden oluyor

  Cevapla
 •  
  20 Haziran 2016 Pazartesi 19:49

  Bende 5 haftalık Hamileyim bthtc 741 çıktı 1. Buçuk hafta önce àma kesede gozukmedi bu perşembe yine gidicem inslh gozukur

  Cevapla
 •  
  27 Haziran 2016 Pazartesi 14:21

  doktorlar genelde bhcg değeri̇ni̇n 4000 olmasini bekler keseyi̇ görmek i̇çi̇n. hayirlisi̇ olur i̇nş.

 •  
  15 Haziran 2016 Çarşamba 22:34

  5 haftalık hamileyim kanımda mikrop çıktı endişeliyim

  Cevapla
 •  
  14 Haziran 2016 Salı 15:53

  Oruc tutmak sorun omurmu besinci haftadadayim

  Cevapla
 •  
  17 Haziran 2016 Cuma 12:51

  bende 5.haftadayim dr.a sordum i̇lk 3 ay orucu önerebi̇li̇ri̇z. 3 aydan sonra önermi̇yoruz dedi̇ bi̇r sakinca yok tutabi̇li̇rmi̇sm

 •  
  04 Haziran 2016 Cumartesi 23:03

  5 haftalik ken kalp atişlarini duyan var mi

  Cevapla
 •  
  02 Haziran 2016 Perşembe 19:19

  5 . Haftada kese oluşur zaten

  Cevapla
 •  
  02 Haziran 2016 Perşembe 17:28

  Senin kanaman oldumuu bu degerler ben dusuk yaparken olusmustuu

  Cevapla
 •  
  29 Mayıs 2016 Pazar 09:03

  Hcg degeri 353 cikan arkadasim 5haftalik nasil oluyor senin?benim 1364 lerde.ve yeni 5haftalik diyebiliyoruz.bir yanlisin var?

  Cevapla
 •  
  09 Haziran 2016 Perşembe 14:14

  geç döllenme olmuştur. o 5 haftalık dönem ilk adet tarihinden hesaplanan tarih olduğu için olabilir.

 •  
  03 Ekim 2019 Perşembe 16:40

  benim 5 hafta 1 günlükken 6000 lerdeydi

 •  
  03 Mayıs 2016 Salı 17:13

  Merhaba bende 5 haftalik hamileyim hcg degerim 353 fakat doktor keseyi göremedi rahimde kalnlasma var dedi kese olusabilir dedi.haftaya tekrar gidecegim o zamana kadar kese olusur mu acabs

  Cevapla
 •  
  05 Mayıs 2016 Perşembe 17:59

  merhaba pazartesi̇ kendi̇ testi̇mde gördüm sali günü doktroa gi̇tti̇m 5 haftalik beni̇mki̇ de kese göründü bi̇r sikinti olmadi fakat doktor ultrasona geçmeden göremeyebi̇li̇ri̇z de henüz çok yeni̇ ama bi̇ şansimizi deneyeli̇m dedi̇ o sebeple telaşa kapilma hemen

 •  
  24 Mart 2016 Perşembe 08:40

  Mən də 5həftəlik hamiləyəm.inkişafda qalmağindan qorxuram.uşaq inkişafdan qalanda ana namizədi nə hallar kecirir?bilən varsa yazsinda xaiş edirəm.

  Cevapla
 •  
  24 Mart 2016 Perşembe 21:05

  salam allah qorusun bebeyinizi inwallah ele bir durumla qarwilawmarsiz mende 5 heftelik hamileyem allahim qorusun bebeyimizi bize bagiwlasin inwallah

 •  
  23 Mart 2016 Çarşamba 14:17

  Bende bu gun ogrendim 5 hafta 3 gunluk cok.mutluyum

  Cevapla
 •  
  23 Mart 2016 Çarşamba 10:06

  bugün 5. haftalık hamile olduğumu öğrendim bende çok mutluyum

  Cevapla
 •  
  19 Mart 2016 Cumartesi 13:29

  Bende beş haftalik hamleyi korkuyorum bişey olcak diye ilk bebeğim sol kaşığı acıyo normalmi

  Cevapla
 •  
  19 Mart 2016 Cumartesi 10:04

  Bende test yaptım hamileyim ama korkuyorum bebişime bir şey olur diye çünkü diğer bebeğimi kaybettim düşük riskin vardı:-( inşallah bunda böyle bir şey yaşamam

  Cevapla
 •  
  18 Mart 2016 Cuma 20:11

  Benımde ıkıncı gebelıgım çok mutluyum harkayım❤️❤️❤️

  Cevapla
 •  
  18 Mart 2016 Cuma 13:37

  Bende bugün beş haftalık hamile olduğumu öğrendim çok mutluyum allahım herkese versin aminn

  Cevapla
 •  
  11 Mart 2016 Cuma 21:12

  Merhaba bende bugün hamile olduğumu öğrendim 3 yıldır istiyorduk nihayet yüce Rabbim duyguyu banada tattirdi. Allah isteyen herkeze bir evlat nasip etsin.. ben bugün kan testi yaptırdım beta hcg 450 çıktı normalmi acaba?

  Cevapla
 •  
  11 Mart 2016 Cuma 15:36

  Mrb bugün benim en mutlu günüm 10 yıl sonra bebek sahibi oluyorum okadar çok mutluyumki allahım inşlh herkese tatdırır bu duyguyu

  Cevapla
 •  
  10 Mart 2016 Perşembe 20:59

  5 haftalık hamileyim doktor progestan düsük önleyici yazdı ama herhangi bir kanama falan yok cok korkuyorum

  Cevapla
 •  
  08 Mart 2016 Salı 18:00

  5 haftalık hamileyim sigara kullanıyorum az içiyorum bebegime zararı varmıdır

  Cevapla
 •  
  06 Nisan 2017 Perşembe 14:50

  i̇çmicen o zıkkımı arkadaşş, tutcan kendını ıcmıcen. senın bı zevkın yuzunden çocukta kusur cıkarsa ne olcak

 •  
  06 Mart 2016 Pazar 00:42

  Slm arkadaslar

  Cevapla
 •  
  06 Mart 2016 Pazar 00:30

  Arkadaslar tahminen 5 haftalik hamisim doktora ne zaman gitsem acaba bide ilk gebeligim de bebegim gelismedigi icin kurtaj oldum bu ikinci ilk hamileligim de adetimden 1 hafta gcmisti cift cizg cikti ama cok silik ti smdi e gun gecince yaptm ikiside cok net cikti neden acaba

  Cevapla
 •  
  18 Şubat 2016 Perşembe 15:17

  Bende 5 haftalik hamileyim ama urek dogumtusu yoxtu ama doktor rezusun oldugunu soyledi ne kadar dogru oldugunu bilmedim

  Cevapla
 •  
  18 Şubat 2016 Perşembe 06:41

  Ben 3 haftalık hamileyim benimde değerlerim 180 çikti ilk evladım 11 yaşinda ama bu sefer çok heyecan yaptım Allah sağlık sıhhat versin hepimize . Hayırlı evlatlar olsun Allah dostu olsun. Ayyyy ben çok heyecanlıyım

  Cevapla
 •  
  16 Şubat 2016 Salı 16:18

  Bende 5 haftalık hamileyim ayın 11 inde kan değerim 355 çıktı 3 gün sonra tekrar yaptırdım 2200 çıktı doktor ikiz olabileceğini söyledi varmı benim gibi kan değeri hızlı yükselen

  Cevapla
 •  
  16 Mart 2018 Cuma 19:59

  merhaba ben pazartesı yaptırıdm 244.08 cıkmıstı 3 gun sonra 1180.0 cıktı doktor yenı kese gözukmezz daha dedı dogrumu acaba

 •  
  12 Şubat 2016 Cuma 14:17

  Bende bugün 5 haftalik hamile olduğumu öğrendim ilk bebeğim olcak çok garip bi duygu Allahım herkese sağlıklı evlatlar nasip etsin

  Cevapla
 •  
  10 Şubat 2016 Çarşamba 18:07

  Bende 5 haftalik hamileyim. Bu 3cu hamileliyim. Cok mutluyum: ) diger ikisi ameliyatla oldu, 1 sene aralikla. aradan en az 2sene gecmesi lazimdi.daha 1 sene gecdi. Doktorum her wey yolunda dedi, inwallah bu bebegimide sag salim kucagima alirim.

  Cevapla
 •  
  28 Ocak 2016 Perşembe 06:26

  Benim garida hamis :)

  Cevapla
 •  
  14 Aralık 2015 Pazartesi 18:47

  be

  Cevapla
 •  
  02 Aralık 2015 Çarşamba 20:56

  Meraba bende 5 hafta 5 gunluk hamileyim ve ilk bebegim cok agrilarim oluyo belimde ve karnimda doktor bebek sirt boşluğun bebek hareketliyomus dedi hareketliymis biraz

  Cevapla
 •  
  02 Aralık 2015 Çarşamba 19:20

  Yardimci olsaniz cok mutlu olurum

  Cevapla
 •  
  02 Aralık 2015 Çarşamba 19:18

  Meraba arkadaslar, bemim atet gunumden 5 gun gecib, 3 gun kecmis kontrola gittik gorulmedi bebek simdi 5 gun kecib 1 haftadan sonara tekrar gedecik... Arkadaslar bilqiniz varmi neden gorulmedi bebek ....

  Cevapla
 •  
  30 Kasım 2015 Pazartesi 00:28

  Merhaba :) 1 senelik evliyim 3 gün önce 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim kontrol var umarım kalp atışlarını duyabiliriz

  Cevapla
 •  
  13 Kasım 2015 Cuma 22:10

  Slm arkadaslar bende 5+4 haftalik hamileyim 3 yillik evliyim yurtalarim tembel calisiyordu bu ay gugus agrim cok fazladi ve baya bi hassas olmuslardi.. Test yaptim pozitif cikti kese hemen gozuktu cok sukur hersey yolunda hayirlisiyl kalp atisini duysam rahatlicam

  Cevapla
 •  
  05 Ağustos 2015 Çarşamba 09:18

  Slm arkadaslar bende 5 haftalik gebeyim ilk dr 4 haftalikken gittim keseyi goremedik 4+5 gunlukkken tekrar gittik ve gorduk rabbime cok sukur yanliz bende siddetli bel kasik agrisi var oda normalmis bebeklerimizi saglikli bir sekilde kucagimiza aliriz insallah

  Cevapla
 •  
  05 Ağustos 2015 Çarşamba 09:13

  Slm arkadaslar bizim esimle 2 yildir bebegimiz olmuyordu esimde kisirlik cikmisti artik tup bebekten baska secenek yok gibi geliyordu ve bende adet duzensizligide vardi bu ay asiri duygu degisimi yasadim ve test aldim gebelik gorunce sok oldum duramadim tekrar eczaneye kostum sonuc yine pozitif

  Cevapla
 •  
  04 Ağustos 2015 Salı 12:09

  5Haftaki geleyim midem çok bulanıyor ne yapa bilirim

  Cevapla
 •  
  08 Haziran 2015 Pazartesi 22:12

  dordüncü haftada gözükmüyorr

  Cevapla
 •  
  08 Haziran 2015 Pazartesi 22:12

  canım bende dort haftalık hamıleydım ultrasyonda gözükmemışdı

  Cevapla
 •  
  08 Nisan 2015 Çarşamba 14:28

  selamlar

  Cevapla
 •  
  29 Mart 2015 Pazar 19:28

  merhabalar ben dört haftalık hamileyim testlerim pozitif cikiyo ama ultrasonda gözüküyo hoch sonucu 13083 sizce nedir yanıtlarsanız sevinirim

  Cevapla
 •  
  02 Mart 2015 Pazartesi 15:21

  merhabq be ocak ayin 19da adt gördüm şubat in 4esimle birlkte olduk test yaptm pozitif cikti ben şimdi ne kadar lik hamilym

  Cevapla

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön