Kasım 2018 nasıl geçecek?

Bengü Karagül, astrolojik açıdan kasım ayını yorumladı.

Kasım 2018 nasıl geçecek?

Kasım ayında gezegenlerin burç değiştirmesi nedeniyle yaşam alanlarında hareketlenmeler ve yenilenmeler söz konusu.

 

Merkür Yay burcunda çok yönlü düşünme, merakların giderilmesi, dinler, felsefeler ve yabancı dillere ilgiyi artıracaktır. 17 Kasım'da başlayacak Merkür Retrosu nedeniyle zihinsel dağınıklık, dikkatsizlik, detayları gözden kaçırma, düşüncesizce konuşma ve hayal dünyasında yaşayıp güne uyumlanamama söz konusu olabilir. Okült konulara ilgi artabilir, hayatta farklılık yaratmak isteyen, derin değişimler gerçekleştirmek ideallerimiz açığa çıkabilir.

 

Venüs Terazi burcuna gerileyip adaleti ve finansı ilgilendiren konulara vurgu yapacak. Eksikleri anlayıp kararları gözden geçirme, anlaşmaları düzenleme imkanları söz konusu olurken, yıpranmış ilişkilerde ani sonlanmalar söz konusu olabilir. Venüs Terazi burcunda: Dengeli, zevk sahibi, uyumlu ilişkiler yaşayan, sosyal anlamda etkin, ikili ilişkilerinde başarılı vasıflarımıza destek olur. Ancak gezegen retro olduğu için, partnerlere aşırı düşkünlük, dengesiz ilişkiler yaşama, abartılı zevkler, tembellik, sadece zevk ve sefa düşünen güdülerimizi açığa çıkarır. Bu dönem ilkel güdülerden arınmak için gözden geçirmelere imkan tanıyor. Venüs Retrosu 16 Kasım'da sona eriyor. Gezegenin yönettiği alanlarda rahatlamalar, akışkanlık gelişirken, yönsüzlük ve huzursuzluk duygusu son buluyor.

 

7 Kasım'da Ay düğümleri burç değiştiriyor

Kuzey Ay Düğümü Yengeç burcuna geçerek; kişinin iç dünyasına döneceği, duygularının farkına varıp  ifade edeceği koşulları yaratıyor. Milli duygular, ev yuva ve aile konuları, güvenli alan arayışları artacaktır. Bu dönemde empati, destekleme, koruma gözetme vasıflarımızı geliştirme imkanlarımız olacaktır. Güney Ay Düğümü Oğlak burcuna geçerek; maddenin değerine vurgu yaparken, toplumsal, ailesel ve kişisel sorumlulukları öne çıkarıyor. Toplumsal konular, otoriter tutumlar, statü konularına vurgular var. Bu dönemde kaçınılması gereken tutumlar; aşırı sorumluluk alma, iş ve statü konularında aşırı hırslı olma, bencil ve baskıcı tutumlar, güç ve otorite peşinde koşma.

 

7 Kasım Akrep Burcunda Yeni Ay açılıyor

Güç ve kontrol arzuları açığa çıkarken, bilinmeyeni araştırma çabalarımız, şüphe ve merak artacaktır. Bu yeni Ay ile tutkularımızın altında yatan derin duyguları anlama imkanımız olacaktır. Bu dönemde kötücül şüpheden pozitif meraka geçmek önem taşıyor.

 

Jüpiter 9 Kasım'da Yay burcuna geçiyor

Geniş düşünen, iyimser, hevesli vasıflar gelişirken yaşam enerjimiz artacaktır. Dogmatik tutumlar, fanatizm, aşırı cesaretten doğan risklerden kaçınmakta fayda var. Yay burcu; deneyim, maceraperestlik, gelişme ve büyüme ihtiyaçlarını, neşe, uyum ve esnekliği temsil eder. Jüpiter Yay burcunun yöneticisi olduğu için burada güçlü çalışır, burcun temsil ettiği yaşam alanlarına talih getirecektir.

 

16 Kasım'da Mars Balık burcuna geçiyor

Kişinin arzularını yerine getirme gücünü ifade eden Mars; cesaret, macera,bağımsızlık ve girişimciliği temsil eder. Mars, Balık burcunda bu güçlerinden taviz vermek durumunda kalacaktır. Nihai hedefi dünyaya ruhsallığı getirmek olan Balık burcunda empati, sezgiler, şevkat ve merhamet arzularını harekete geçirecektir.

 

23 Kasım İkizler Burcunda Dolunay ile entelektüel beceriler, eğitim öğretim faaliyetleri, pozitif meraktan doğan yeni nesnel yaratımlar açığa çıkacaktır. Yeni Ay süresince şüphenin insanın içini kemiren, ilkel güdüleri pekiştiren doğasını anlayıp, pozitif yaratım içinde olmak gerekiyor. Bu yolla Dolunay'da bizi besleyen, yaşamımıza değer katan yeni deneyimlere imkan sağlamış oluruz.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön