Akıllı tahtadan sorumlu “Akıllı Tahta Kolu!”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Fatih Projesi kapsamında dağıttığı akıllı tahtalar sınıflardaki alışkanlıkları da değiştirdi. Akıllı tahta dağıtılan okullarda, tıpkı Kızılay ve Trafik Kolu gibi, ‘Akıllı Tahta Kolu’ öğrencileri seçilmeye başlandı.

Akıllı tahtadan sorumlu “Akıllı Tahta Kolu!”

Fatih Projesi kapsamında dağıtılan akıllı tahtaların okullardaki yerini alması farklı uygulamaları da beraberinde getirdi. Teknik uzmanlar, akıllı tahta kapalıyken tebeşir kullanımının tahtalardaki elektronik sisteme zarar verdiğini tespit etti. Bu durum okul yönetimlerini ve öğretmenleri farklı arayışlara itti.

 

17 ilde 52 okul!

Okul idarecileri ve öğretmenler akıllı tahtaları bir yandan kendi denetimlerinde tutarken diğer yandan da seçtikleri öğrencileri görevlendirdi. Birçok okulda elektronik konusunda bilgili ve sınıf içindeki davranışı açısından diğer öğrencilere göre daha sakin olan öğrenciye “Akıllı Tahta Kolu” misyonu yüklendi.

 

Fatih Projesi kapsamında geçen eğitim öğretim yılında 17 ilde 52 okula, 13 bin tablet bilgisayar ve 500 akıllı tahta dağıtıldı.MEB Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Birol Ekici, bu yıl ise 85 bin akıllı tahtanın toplam3 bin 657 okula yerleştirildiğini açıkladı. Ekici, gelecek şubat ayında 49 bin tablet bilgisayar ile beraberinde akıllı tahta dağıtılacağı bilgisini verdi.

 

Şubat 2015’e kadar projenin tamamlanacağını belirten Ekici, “42 bin okulumuzda ve 620 bin sınıfımızda akıllı tahta ile geniş bant internet olacak” dedi.

 

Haber: Aykan Çufaoğlu

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön