Eğlence ve bilim birarada

Çocuklara tatili dolu dolu yaşatmak isteyen yaz okulları spor, bilim ve eğlenceyi buluşturuyor.

Eğlence ve bilim birarada

İşte tekvandodan tenise, satrançtan uzay simülasyonuna, binicilikten yabancı dil eğitimine kadar birçok aktiviteyi birarada sunan okullardan bazıları...

 

İngilizce-Almanca ve spor


İngilizce- Almanca eğitim veren Avrupa Koleji, tatil boyunca yaz okullarıyla eğitime devam ediyor. 3’ten 12’ye farklı yaş gruplarından çocukların kabul edildiği yaz okulunda eğitimler yaş gruplarına göre planlanıyor. Jimnastik, İngilizce -Almanca, yüzme, müzik-resim, buz pateni ve seçmeli olarak basketbol-voleybol-futbol derslerinin verildiği Avrupa Koleji Kazlıçeşme Yaz Okulu, 09.00-17.00 saatleri arasında eğitim veriyor. Doğal yollarla öğrenme Aktif katılımla ve doğal yollarla öğrenmenin gerekliliğine inanan Gelişen Düşünceler Kulübü, 1-26 Temmuz tarihlerinde 6-13 yaş arası çocuklar için eğlenceli bir yaz programı hazırladı. 13.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşecek yaz okulunda, kitaplar okunacak, deneyler yapılacak, sanat ve kültür kavramı aşılanacak, filmler seyredilecek, liderlik kavramı irdelenecek, çizgi roman karakterleri yaratılacak.

 

Bilimden fotoğrafa...


Bosphorus City’de yer alan Bahçeşehir Koleji çocuklar için bir yaz kampı programı hazırladı. İlk periyodu 17 Haziran- 5 Temmuz, ikinci periyodu 8-26 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen yaz okuluna 4-6 yaş arası çocuklar katılıyor. Sabah 09.00’dan saat 16.00’ya kadar çocuklara düzenli spor eğitimi, yüzme ve satranç dersleri veriliyor. Doğa fotoğrafçıları, yeniden dönüşüm, bilim ve masal atölye çalışmaları, müzik, doğa yürüyüşü, puzzle kulübü ve sokak oyunları ise programda yer alan diğer aktiviteler arasında...

 

Yogadan biniciliğe


La Fontaine Masal Evi’nin de bir yaz okulu var. Çocukların yazı dopdolu, eğitici ve yaratıcı bir programla geçirmeleri için yaz okulu programında yogadan origamiye, su ve bahçe oyunlarından resme, binicilikten tiyatroya pek çok aktivite bulunuyor.

 

Bilim, sanat ve eğlence birarada


Yaz Bilim Okulu, 6-13 yaş arası çocuklara sanat ve eğlenceyi birarada sunuyor. 24 Haziran - 5 Temmuz ve 15 - 26 Temmuz tarihleri arasında iki dönem gerçekleşecek yaz okulunda nanoteknoloji, Einstein ve beyin takımı, sihirli deney odası, tasarım, heykel, denizlerde yaşam, origami, Mısır’a yolculuk ve uzay gibi pek çok atölye programı bulunuyor.

Minikler için eğlenceli ve eğitici günler


Okyanus Kolejleri’nde 4-5 yaş için, 17 Haziran -30 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan yaz anaokullarının, tam gün, yarım gün ya da haftada 3 gün oyun grubu seçenekleri bulunuyor. Fastrackids programı, Türkçe, İngilizce, sanat, müzik ve eğitsel oyunların yanı sıra yüzme, futbol, basketbol, doğa ve izcilik kulübü gibi spor etkinlikleri de var.

 

Sınıfa girmeden İngilizce


Bu yaz çocuğunun sınıfa girmeden, eğlenerek İngilizce pratiği yapmasını isteyenler için Koç Üniversitesi, Amerikan üniversitelerinden gelen rehberler eşliğinde bir eğitim programı hazırladı. Koç University English Language Center for Kids, 5-12 yaş aralığındaki çocukların çeşitli atölye ve takım çalışmalarıyla İngilizce konuşma ve dinlenme becerisini geliştirmeyi hedefliyor.

 

Hayvanlar krallığına giriş


Hayvanlara meraklı çocuklar için İstanbul Üniversitesi, 24 Haziran - 12 Temmuz tarihleri arasında Beyazıt kampusunda farklı bir yaz okuluna imza atıyor. Çocuklar, laboratuvar ve alan çalışmalarıyla hayvanlar âleminin sırlarını çözerken biyolojinin temellerini keşfediyor.

 

Kampta İngilizce


Amerikan Yaz Kampı konseptini geçen yıl Türkiye’ye getiren Camp Bradley, bu yıl da kampçılık deneyimiyle İngilizce’sini geliştirmek isteyen çocuklara sesleniyor. İbrahim Kutluay Sports Academy’den, yüzmeden beyzbola her türlü spor faaliyeti konusunda destek alan okulun yaş aralığı 4-14.

 

Eğitim, takım çalışması ve teknoloji


Gençleri bilim, matematik ve teknoloji alanında kariyer yapmaları için motive etmeye odaklanan Uzay Kampı Türkiye, uzayla ilgili interaktif simülasyonların kullanıldığı dinamik ve eğlenceli bir ortam vaat ediyor. İletişim, takım çalışması ve liderlik alanlarında da eğitim veren okul 8.00 -18.00 arası açık.

 

Aktivite çok


Bu yıl 5-15 yaş arasındaki çocukları kabul eden Okan Adventure Camp, golften orienteering’e, dramadan kamp ateşine 30’a yakın aktivitenin yer aldığı özel bir program uyguluyor.

 

Haber: Seda Karakaş

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön