Çocuklar için balık yağı içmek artık işkence değil!

Büyüme dönemindeki çocukların en büyük destekçisi balık yağı artık çok daha farklı... Çocuklar ballı ve portakallı balık yağı şuruplarını artık daha çok sevecek.

Çocuklar için balık yağı içmek artık işkence değil!

Her çocuğun alması gereken balık yağı vitaminleri yıllardır faydalarının yanısıra zor yutulma özelliği ve kötü kokusu ile biliniyordu daha sonra balık yağı şurubunun çıkması ile bu durum ortadan kalktı ancak bu sefer de çocukların ağzında şurupların acı tadı kalıyordu. İşte tüm bu sorunlar artık geride kaldı.

 

Artık çocuklar ihtiyacı olan EPA, DHA ve Omega3 yağ asitlerini içeren balık yağı şurubunu keyifle içebiliyor. Multi-tabs Omega3 Balık Yağı Şurubu'nu bal ve portakal tadında sunuyor. Bu şurup günlük Omega3 ihtiyacını karşılıyor, içerdiği vitaminlerle de özellikle kış mevsiminde çocukları hastalıklara karşı koruyor. 

 

Balık yağı şurubunun içerisinde Omega 3 yağ asitleriyle birlikte, dengeli oranlarda biraraya getirilmiş A, B12, Folik Asit, C, D, E vitaminleri yer alıyor. Tüm bu besin değerleri çocukların beyin ve sinir gelişimini destekleyerek zekasına katkı sağlıyor, problem çözme yeteneğini ve öğrenme kapasitesini artırıyor.

 

Bebek ve çocuk gelişiminde Omega 3'ün (DHA ve EPA) faydaları:

 

 • Beyin ve sinir gelişimini destekler.

 

 • IQ üzerine olumlu etkileri bulunur, problem çözme yeteneğini ve öğrenme kapasitesini artırır.

 

 • Dikkat eksiliği ve hiperaktivite bozukluğunun tedavisini destekler, konsantrasyonu olumlu yönde etkiler.

 

 • Retina gelişimi ve görme fonksiyonlarını destekler.

 

 • Gelişimsel koordinasyon bozukluğu bulunan çocuklarda, yetişkinlikte de devam eden öğrenme, davranış ve psikososyal uyum güçlüklerinin yanı sıra motor işlevde temel eksiklikler(sakarlık-zayıf el ve göz koordinasyonu) bulunmaktadır. Bu tip çocuklarda Omega 3 yağ asitlerinin takviyesi ilk üç aydan sonra konuşma, okuma ve davranışta anlamlı düzelmeler ortaya çıkarmıştır.
Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön