4 - 10 Mart 2019 haftası nasıl geçecek?

Bengü Karagül, haftalık burç yorumunuzu yazdı.

4 - 10 Mart haftası nasıl geçecek?

Bu hafta önemli olaylar peşpeşe gelişiyor. Balıkta Merkür retrosu başlıyor ve Yeni Ay açılıyor. Yeni Ay ile aynı gün burç değiştiren Uranüs, boğada 7 yıl sürecek yolculuğuna başlıyor. Balıktaki yoğunluk sevgi, şevkat ve manevi hazları açığa çıkarırken boğaya ilerleyen Uranüs bu hazların akışkanlığına olanak sağlamak adına maddi dünyadaki değişimlerine başlıyor. Bu hafta ile birlikte Ruh ve Madde dengesinin yadsınamaz önemine vurgu giderek artıyor.

 

4 Mart’ta durağan konuma geçen Merkür bir gün sonra balıkta geri harekete başlıyor. Rasyonel ifadelerde sorunlar açığa çıkabilir. İletişim sorunları, akılla açıklanamayan olaylar, düşüncesiz tutumlar gelişebilir. Sezgisel düşünce ve ifadede artış olası. Ayrıntılı düşünmeyi gerektiren, uzun vadeli işlerde sorunlar gelişebilir. İfadelerimizde hayalperest söylemler artarken, fikirler gerçekçilikten uzaklaşabilir.

 

6 Mart’ta balıkta Yeni Ay açılıyor. Balık burcunun amacı evrenle bütünleşmektir.  Sevgiyi ve şevkati, ruhun süptil enerjilerini temsil eder. Burcun hedefi kişisel egonun sınırlarını aşmaktır. Bu Yeni Ay’a Neptün eşlik ettiği için kolektif bilinçaltı tetikleniyor. Hayalleri gerçekleştirmek adına girişim arzusu artarken,  Merkür retrosunu unutmamak faydalı olur. Burcun gölgesini temsil eden kaos, yönsüzlük, belirsizlik konularına karşı tedbirli olmak gerekir.

 

6 Mart’ta Uranüs boğaya geçiyor. Maddesel sistemin geleneksel yapısını sorgulayacağımız bir dönem başlıyor. Uranüs Koç burcunda meraklı, anda yaşayan, esinlenen, hayal kuran vasıflarımızı yüceltirken, farkındalığa ve büyüme ve gelişme ihtiyacına vurgu yaptı. Şimdi ortaya çıkan bu ihtiyaçlar doğrultusunda yenidünya düzeni oluşuyor. Pratik kullanımı olan buluşlar gelişiyor. İnsanın maddeye olan tutkusu yerini geleneksel yöntemlerden özgürleşmeye bırakıyor.

 

7 Mart’ta Güneş, Neptün balıkta tam kavuşumda. Manevi değerleri öne çıkaran olaylar gelişiyor. Rasyonel akılla açıklanamayan inançlara vurgu var. Merkür de Balıkta retro olduğu için sezgisel açılımlarda artış gözlenecektir. Öze dönüp yaratıcı becerilere yoğunlaşmak faydalı olur.

 

Astroloji ile ilgili tüm içeriklerimiz için tıklayın! 

 

Kristin Demirci'nin yazıları için tıklayın!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön