Ayrıldım ama pişman oldum

Yeşim hanım merhaba,

 

4 senelik kız arkadaşımdan ayrıldım. İkimiz de ayrı şehirlerde yaşıyoruz. Son zamanlarda çok soğuduğumuzu söyledim, “Seninle bir gelecek düşünmüyorum” dedim ama çok pişman oldum, sadece şakayla karışık söylemiştim, bilemedim böyle olacağını. Doğum günü vardı, hediyesini gönderemedim. Uzun uzun da yazamadım, sadece “doğum günün kutlu olsun” dedim, biraz da bir şeyler ekledim. Sürekli yazdım durdum, tekrar şans tanıyalım birbirimize diye. En son, “Değişecek misin?” dedi. Ben de “Değişmem, ben böyleyim” dedim. Konuştuğumuz zaman “Yazma, sıkıldım, istemiyorum. Hayatımda biri var ve hiç mutlu olmadığım kadar mutluyum” diyor ama kanıtlayamıyor. “İster inan, ister inanma” diyor. “Ben onu seviyorum” diyor. Şimdi saçını boyatmış, hızmasını çıkartmış burnundan. Ben ne yapmalıyım? Her şeyi denedim.

 

 

Yeşim Tijen’in cevabı:

 

 

Aldım oraya çıkardım seni

Ta oraya

Yetişemeyecğim kadar yüksek

Varamayacağım kadar uzak

Ve şimdi

Sen bana oradan bakıyorsun

 

Ümit Yaşar Oğuzcan

 

4 sene bir ilişkiyi uzaktan uzağa yürütmeyi başaran ama kendi duygularından haberi olmayan sevgili okurum, ilişkinizi neye dayanarak bitirdiniz? “Ben onsuz da yaparım” mı dediniz? Kendinizi bayağı güçlü hissetmiş olmalısınız. Az bir zaman mı, 4 sene dile kolay...  İnsanın bu kadar süre süren birliktelikten beklentisi olur, siz “Seninle gelecek düşünmüyorum” demişsiniz. 4 sene birlikte olduğunuz kişiyle evlenmeyi düşünmüyorduysanız niye onun zamanı çaldınız, diye sormazlar mı? Ben sorarım mesela, sevgili oğlum. Bir genç kız için oldukça üzücü bir durum, yıkılmış olmalı. Yaşadığınız ayrılıkla taşlar yerine oturmuş sanırım, onun sizin için çok değerli olduğunu geç de olsa anlamışsınız.  Bu yaşadığınız ayrılıkla yalnız onu çok sevdiğinizi mi gördünüz? Onunla bir gelecek düşüneceğinizi de gördünüz, diye düşünüyorum.  O zaman ne duruyorsunuz? Bir an önce onun yanına, bulunduğu şehre gidin. “Senin için geldim, sensiz yapamıyorum. Seni çok seviyorum. Seni çok üzdüm. Beni affet” diyerek onun için çabanızı gösterin. Kuru kuruya mesajlaşarak bir aşkı yeniden inşa edeceğinizi ummayın. “Seninle bir gelecek düşünmüyorum, senden soğudum” dediğiniz kişi, mesajla ifade ettiğiniz duygularınıza inanmayabilir. Daha somut, elle tutulan, yüreğe dokunan davranışlar içinde olmanız gerekir. Kadınların hep görmek istediği, onlar için gösterilen çabadır. Sizin çabanız yetersiz gelmiş olmalı. Erkekler nedense bu konuda biraz tutuklar. “Seviyorum ya yeter” sanıyorlar. Yetmez, emek ister kadınlar, o sevgiyi kelimelerle de hareketlerle de görmek isterler. Erkeklere çok gelebilir ama kadın milleti böyle. Siz yanına gittiğinizde bu çaba içinde olacaksınız. Sevgilinize, sevginizi hem sözlerinizle hem de davranışınızla göstermiş olacaksınız.

 

Diğer bir husus, değişmeyeceğinizi söylemişsiniz. Değişmekten neden kaçınıyordunuz? Bu ayrılık sürecinde hatalarınızı az çok görmüş, kendi kendinizi sorgulamışsınızdır. O yüzden bundan sonrasında değişmek için elinizden geleni yapacağınızı düşünüyorum. Kız arkadaşınız hangi konulardan şikayetçiyse o konuda kendinizi törpülemeye çalışmanız sizin menfaatinize olacaktır.

 

Kız arkadaşınızın saçını boyatması, hızmasını çıkarması, ruh halini değiştirmek için yaptığı kadınca hareketler. “Hayatımda biri var, ben çok mutluyum, huzurluyum” demiş; bu kadar çabuk 4 senelik bir ilişkinin bitişiyle insan huzuru, mutluluğu yakalayamaz, size inat söylenmiş sözler olduğunu düşünüyorum. Size tavsiyem; her şeyin netliğe kavuşması ve bu ilişkiyi kurtarmak için elinizden geleni yapmak adına onun yanına gidip yüz yüze görüşmeniz.

 

 

Sevgiler sevgili okurlarım...

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  21 Mayıs 2019 Salı 21:59

  Ergen lise şairi Ümit Yaşar Oğuzcan şiirleri yazan hesapta insanlara fayda sağlayan tavsiyeci

  Cevapla

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön