Nişanlıyken başkasına aşık oldum

Yeşim Hanım merhaba. İki ay sonra düğünüm var, nişanlıyım. Yaklaşık 6 ay önce başka birisine aşık oldum. Onu çok sevdim. Konuştum, söyledim, uzak durmaya da çabaladım ama sevgim çok büyüktü, hiçbir planım gerçek olmadı. Onunla sevgili olduk. Elini tuttum, öptüm, kokladım. Hatta birlikte sarılıp uyuduk. Diğer yandan nişanlımla daha öncesinde cinsel birliktelik yaşadım. Ev tuttuk, eşya aldık, gelinlik aldık, aileler birbiriyle iyi. Nişanlım çok anlayışlı, çok sevecen biri. "Evlenmeyelim" diyemiyorum, nişanı atamıyorum ama maalesef artık bir şey hissedemiyorum ona karşı. Bu şekilde düğün yapacağım ama nasıl olacak, nasıl kaldıracağım, bunu bilmiyorum. Kendimi adi, şerefsiz hissediyorum. Aşık olduğum kişiyle konuşmayı bitirdim ama onu çok sevdiğimi ve bir gün ona dönmek istediğimi söyleyerek bitirdim. Bu çıkmazdan nasıl kurtulacağım bilmiyorum. Lütfen yardım edin.


Yeşim Tijen'in cevabı:

 

Aşk gibi güzel bir duygu varken, onu yaşamayı beklemeden evlilik yolunda adımlar atmışsınız. Hem de 2019 yılında, iletişim çağındayız. "Bir gün aşkla karşılaşabilirim" dememişsiniz. Size aşkın insana neler hissettirdiklerinden kimse bahsetmemiş miydi, sevgili okurum? Bu acele niyeydi? 

 

Evliliklerde aşkın o sihirli gücü hissedilmeli, gençler, o yüzden sakın acele etmeyin. Sonra o evlilik eksik hissedilişlerle size batar. Kendinizi mutsuz ve yaralı hissedersiniz. Şimdi siz de aşkı tattınız, farkı fark ettiniz, nişanlınızla evlenmek zul geliyor olmalı ama evlenmek zorundasınız. Ama öyle bir kelime ki öncesinde söylediğiniz, tüm güzel kelimeleri kifayetsiz bırakıyor. Ama siz nişanlısınız ama siz nişanlınızla birlikte olmuşsunuz ama siz aşıksınız ama evlenirseniz mutsuz olacaksınız... Gerçekten işiniz zor, sevgili okurum, çünkü anladığım kadarıyla nişanlınızla birlikte olarak ona vicdanen borçlanmışsınız. Bir başkasına aşık olarak da kendinize borçlanmışsınız. Diğer yandan sevdiğiniz kişiye “Sana bir gün döneceğim” diyerek bu evliliğin nişanlınız için anlamsız bir evlilik olacağını kestirip bugünden biçmişsiniz. Siz bu duygularla nişanlınızla evlenirseniz onu mutlu edebilir misiniz? Her şey ne kadar güzel olabilir? Size sormak istiyorum; o “kocam” diye sizi severken, sizin isteksiz ve mutsuz bir eş olarak ona verebileceğiniz her şey sınırlı, hep olduğu kadarıyla yetinmek zorunda kalacak ama o fazlasını isteyip mutsuz olacak. Evliliğin o ilk beraberliğinin sıcaklığını, bir kadın olarak beklediklerini ona maalesef yaşatamayacaksınız. Çünkü sizde olmayanı veremezsiniz. 


İleriki zamanlarda onu bırakabilmeyi umut ediyorsunuz/planlıyorsunuz. İçinizde taşıdığınız bu istek ne fena bir duygu aslında. Burada tek bir kurban var, nişanlınız. Yazık ona, tüm hayallerine, beklentilerine... Daha bugünden ilk fırsatta bırakmayı düşündüğünüz biriyle evlenmemelisiniz. Evlilik, ayrılmak niyetiyle yapılmaz. Niyetler hep ömür boyu sürmesidir. O yüzden “Allah bir yastıkta kocatsın” diye tebrik edilir evlenenler. Kendinize güvenmediğiniz ve inanmadığınız bir evliliği gerçekleştirmek nişanlınıza çok büyük haksızlık. Neden bir de buradan bakmıyorsunuz. Evet, onunla birlikte olmuşsunuz. Bu sizin için artık bir borç haline gelmiş ama borç, alacakla ödenirse bitmiş mi olur? Her olumsuzluğa rağmen, yarın çoluk çocukla ayrılmaktansa bugünden ayrılmak daha doğru değil midir? Ne kendinizi yakın ne nişanlınızı ne de diğer kızı. Burada tabii en büyük yarayı alacak olan nişanlınız ama bakın yine "ama" diyorum ve her şey anlamsızlaşıyor. Mutsuz bir evlilikte var olmaktansa yaralarını eninde sonunda saracaktır, diye düşünüyorum. Her insan mutlu olacağını düşündüğü için, karşısındakini sevdiği için, gözlerinin içine baktığında gözbebekleri güldüğü için evlenmek ister.

 

Vereceğiniz, zor bir karar sevgili okurum, hangi kararı verirseniz verin mutlaka üzülen bir taraf olacak.

 

Herkes için en hayırlı ve en doğru kararı vermeniz dileğiyle, sevgiler...

Facebook Yorumları
Yorumlar
8
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  01 Mayıs 2019 Çarşamba 11:46

  "Aşk adı altında nişanlısını boynuzlamış işte bide masum rolü oynuyor" Çok doğru bir tespit.

  Cevapla
 •  
  30 Nisan 2019 Salı 14:15

  "siz namuslu olunki kadınlarınızda namuslu olsun"Hz.Muhammed "benden sonra size kadından daha büyük bir sınama aracı bırakmadım"Hz Muhammed bu dünya maalesef cenneti yaşamak için yaratılmadı,bu dünya imtihan dünyası,kadında ve tehlikeli kadına karşı namuslu olmakta en büyük imtihan,her kırıtanın her cilveli güzelin peşinde koşarsan burnun pislikten kurtulmaz kardeşim,bir erkek olarak tespitim sabittir...

  Cevapla
 •  
  29 Nisan 2019 Pazartesi 11:50

  sen yanlış anlamışsın, bu aşk değil ki :)

  Cevapla
 •  
  28 Nisan 2019 Pazar 10:36

  Aşk adı altında nişanlısını boynuzlamış işte bide masum rolü oynuyor

  Cevapla
 •  
  26 Nisan 2019 Cuma 14:39

  2018martında nişanlandık kızla.4 senedir birlikteyiz.Nişndan 5 gün sonra dedem vefat etti ve yazın planladığmız düğnü iptl etmek zorunda kaldık.kız iş yerinde ki bşka çocuktan etkilenmiş çocuk bunla ilgilenmiş.bu çcuk da nişnlı ve ağustos ayında düğnleri olacak.sevgili oldular.Kendi tabirlerince FLÖRT.snra ayrldılar çcuk evlendi.ikimizin de haytını zindan etti.hepsi de izledikleri türk dizilernde hep aynı senaryo bn yapsam bişey olmaz diyorlar ve hop yapıyorlar.anlamadıklar ordaki bir film ve hayl ürünü gerçeklşmiyor.sen hayal kuruyorsun gerçekleşcek hayal.filmdeki bu hayatta işlemez o yüzden.

  Cevapla
 •  
  26 Nisan 2019 Cuma 14:30

  ben yaşadım bu durumu. 2018 martında nişanlandık kızla. 4 senedir birlikteyiz. Nişandan 5 gün sonra dedem vefat etti ve yazın planladığjımız düğünü iptal etmek zorunda kaldık. bu arafe de kız iş yerinde ki başka çocuktan etkilenmiş çocuk bunla ilgilenmiş. ve bu çocuk da nişanlı ve ağustos ayında düğünleri olacak. bunlar sevgili olmuş. Kendi tabirlerince FLÖRT. sonra ayrıldılar çocuk evlendi kız hala unutamıyor onu ben de kızı. Böylece ikimizin de hayatını zindan etti emekler boşa gitti. hepsi de bu dizilerden izledikleri türk dizilerinde hep aynı senaryo ben yapsam bişey olmaz diyorlar ve...

  Cevapla
 •  
  24 Nisan 2019 Çarşamba 17:23

  insanlar yediği her haltı aşk maskesi ardına saklanıp olayı örtebiliyor ne güzel

  Cevapla
 •  
  24 Nisan 2019 Çarşamba 14:50

  Sen kötü yolun yolcususun:))))

  Cevapla

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön