Evli müdürüme aşığım

Yeşim Hanım merhaba,

 

İnternette yazdıklarınızı okudum ve sizden içinden çıkamadığım, beni yerle bir eden durumumla ilgili tavsiye istiyorum. Şu an pek sağlıklı düşünemiyorum çünkü. Hiç olmayacak, çok yanlış birine aşık oldum ve aynı yerde çalışıyoruz. Evli… Başta benden hoşlanıyordu ve bir ilişki yaşamayı kendisi istedi. Cinsel birliktelik istedi ama ben daha önce kimseyle birlikte olmadım. Bunu da söyledim, biliyordu ve “İlla beraber olmak zorunda değiliz, bir yere kadar yaşarız bir şeyleri” dedi. Ben de hoşlandığım, etkilendiğim için kabul ettim ama beni etkileyen, sanırım, tipi falan değildi. İş yerimde müdür bu kişi ve öyle sert, otoriter birinin benle ilgilenmesi hoşuma gitti. Birkaç ay gezdik, tozduk benle çok ilgilendi, beni etkiledi ama sonra bir baktım, benim kıskançlıklarım veya kendine aşık olmaya başlamış olmam onu ürküttü, sanırım. Benden uzaklaştı, “Bu şekilde giderse, yani aşırı kıskançlık, hesap sormalar falan olursa ben devam etmek istemem daha” dedi. Kıskançlığımın sebebi de iş yerinden başka bir kızla da flörtleşiyor. Ben bunu gördüm, kendisine söyleyince yalanladı, bahane uydurdu. Tarzı, flörtöz bir tip yani. Ben onu unutabilmek, kafamdan atmak istiyorum. Uzak durdum ama birkaç gün sonra tekrar döndüm, dayanamadım. Bu defa tamamen bırakmak istiyorum, hem daha fazla gözünde gurursuzlaşmak istemiyorum ama hem de sürekli onu düşünüp sağlığımı bozmak istemiyorum. Onun gözünde değerimi daha fazla arttırmak için ne yapmalıyım?

 

Çok uzattım ama umarım yardımcı olursunuz.

 

 

Yeşim Tijen’in cevabı:

 

Akılsız kadınların işi her daim zor, sevgili okurlar. Niye mi? Evli bir adam, üstelik adam bir iş yerinde müdür, çalışanlarla aşk yaşıyor. Evli bir adam, genç bir kızın günahına nasıl girer, onun masum hayallerini nasıl siyaha boyar? Genç kız safsa, akılsızsa erkeğin de niyeti bozuksa acımadan o hayalleri siyaha boyar. Ona ne olacak, karısı öğrense affedecek, yaşadıkları yanına kar kalacak ama genç kızlar nasıl bilmez evli bir erkekle ilişki yaşanmayacağını, onun bu ilişkiyi yaşadığı için evliliğini bozmayacağını? Sanırım tek bir düşünceye kapılınıyor: “Ayırırım.” Bu, saflıktan da öteye geçmek oluyor, sevgili okurlar. Evli erkeklerin tek bir niyeti var, cinselliği yaşamak, kendilerini motive etmek, tekdüze giden hayatlarına bir başka kadınla onun renklerini katmak, heyecan duymak… Siz ne düşünceyle bu ilişkiye hayatınızda yer verdiniz, sevgili okurum? “Ayırırım” dediniz muhtemelen ama adam size en baştan niyetini söylemiş, “Aç koynunu, ben giricem” demiş. Hangi düzgün adam bu şekilde birine yanaşır? Hangi akıllı genç kız, evli bir adamla ilişki yaşar veya bu ilişki için ona cesaret verir? Ancak aklı olmayanlar çünkü sonuç hep kadınların gözyaşlarıyla doludur.

 

Düşünmeliydiniz, sevgili okurum, siz düşünmekten aciz miydiniz? “Bu ilişkiyi yaşarsam bana ne zararı olur ya da ne faydası olur?” diye hiç mi kendi kendinize sorular sormadınız? Düşünmez de balıklama dalarsanız sonuçlarına da katlanmak zorunda kalırsınız. Şimdi, bütün bu yaşadıklarınıza rağmen hala onun gözünde değerinizi yükseltme derdindesiniz. Derdiniz bu olmamalı, sevgili okurum, derdiniz “Böyle bir hataya nasıl düştüm?” olmalıydı. Sizi kullanmasına nasıl izin verdiğiniz olmalıydı. Sanırım yeterince akıllanmamışşsınız. Hala bu ilişkinin peşindesiniz. Size ne kiminle görüştüğünden? Siz kendinizi bu ilişkiden tamamen kurtarmaya bakmalısınız. Hatta o iş yerinden ayrılıp başka bir işe geçmek şansınız varsa bunu değerlendirin, biliyorum, şimdilerde iş aslanın ağzında ama varsa böyle bir şansınız hemen değerlendirmelisiniz. O işte çalışmaya devam edecekseniz, müdür ve çalışan kişi konumundan öteye geçmemeyi bilmelisiniz. Siz bilirseniz, o da haddini bilmek zorunda kalacaktır. Kendi kendinizi de bu yaşadıklarınızı sorgulamak zorundasınız. “Bu ilişkiye meyil edecek kadar aciz ve akılsız mıyım?” Bu tarz, “akılsız” kelimelerimden dolayı bana kırılmayın, biri bunu size söylemeli.

 

Kendinizi aklen ve manen geliştirmeye başlamalısınız yoksa yanlışlarınız bununla sınırlı kalmayacak, bunu biliyorum.

 

Şimdi size hadi bundan sonra genç bir kıza yakışır davranışlarda olun, diyorum.

 

Sevgiler benim sevgili okurlarım…

Facebook Yorumları
Yorumlar
51
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  28 Aralık 2019 Cumartesi 12:00

  Yeşim hanım harikasiniz. Allah böyle kızlara akıl fikir versin. Bunlar evlilik yıkıcı.

  Cevapla
 •  
  07 Şubat 2019 Perşembe 23:25

  Yesim hanimcim sizin gibi insanların sayisi cogalir umarim cok sevdim sizi :)

  Cevapla
 •  
  07 Şubat 2019 Perşembe 23:25

  safım ayağına küçüğüm ayağına nasıl evliliğini bozabilirim di mi senin gibiler yüzünden bozulyor bu evlilikler git yaşıtlarınla takıl

  Cevapla
 •  
  07 Şubat 2019 Perşembe 23:16

  yesim hanım ne soylersen soyle. aklı yerine gelmez boylelerinin baksana hala utanmadan nasıl adamı yeniden ayartırım diye soruyor. allah boyle cocugun ailesine yardım etsin,sabır versin, pes..

  Cevapla
 •  
  07 Şubat 2019 Perşembe 22:42

  Sayın yazarımız sürekli akıldan bahsetmişsiniz biraz da ahlaktan bahsetseymişsiniz keşke. Evli bir adamla birlikte olmayı akılsızlık olarak değil ahlaksızlık olarak değerlendirmek gerekir. Net

  Cevapla
 •  
  07 Şubat 2019 Perşembe 17:44

  Nedense hep müdürlere falan aşık olurlar

  Cevapla
 •  
  07 Şubat 2019 Perşembe 16:19

  Gayet basit o işten ayrılacaksın ve oraya yakın bir yerde iş başı yapmayacaksın,bunu yaparsan Göz Irak Gönüldende Irak misali bıçak gibi kesilecek olay

  Cevapla
 •  
  07 Şubat 2019 Perşembe 12:00

  Tovbe et, Rabbimize yönel bak her sey yola girecek o zaman goreceksin Allah tertemiz esler ve nesiller nasib edecek insallah.

  Cevapla
 •  
  07 Şubat 2019 Perşembe 10:33

  Yazı gerçekten çok güzel ..tabiki anlayana .. çok net ve doğru..

  Cevapla
 •  
  07 Şubat 2019 Perşembe 10:32

  Bu kadar güzel cevap verilirdi ????

  Cevapla

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

 • Dövme nasıl yapılır?
  Dövme nasıl yapılır?

  Süresi : 01:38 İzlenme : 5174

 • Boş kavanozdan nasıl çerçeve yapılır?
  Boş kavanozdan nasıl çerçeve yapılır?

  Süresi : 00:54 İzlenme : 2473

 • Bebek banyosu nasıl yaptırılır?
  Bebek banyosu nasıl yaptırılır?

  Süresi : 05:37 İzlenme : 3562

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön