Hayatınızı ziyan etmeyin...

“Benim 2 yıldır bir ilişkim var Yeşim abla, çok severek başladık ve ciddi düşünüyoruz ama erkek arkadaşım bambaşka bir insana dönüştü. Çok sinirli, çok kıskanç, bana hep kötü konuşuyor, bağırıyor en ufak şeyde kavga çıkartıyor, arkadaşlarımla bir yere yollamıyor, annemle bile çarşıya yollamıyor ama kendi gidiyor. Laf dinle, bana karşılık verme diyor. Ağlıyorum, yapma diyorum. Gerçekten çok seviyorum, ama böyle nereye kadar bilmiyorum…”

 

Yeşim Tijen’in cevabı:

Siz de hayatınızda güzel günleri bekleyenlerdensiniz ama o güzel günler bu birliktelikle size uzak, çok uzak sevgili okurum. O güzel günleri bu kişiyle hiç yaşayamazsınız. Bu kadar kesin söyleyeceğim. YA-  ŞA- YA-MAZ –SI-NIZ . Boşa beklemeyin. Önce şunu bilin, sevgiliniz başka birine dönüşmedi. Kendine döndü. İçinde sakladığı gerçek kimliğini, sizin de ona ses çıkarmayıp kuzu kuzu dinlemenizle ortaya çıkardı. Yani kendisi oldu çıktı. Bu kişiyi değiştiririm gibi bir ümide kapılmayın. Değişmez! Önceleri güzel davranışlar sergilemiş. Neden? Size kendini sevdirmek için. Siz de onun kafesine girdiniz. Yakaladı sizi. Kafese girince artık uçamaz, ötemez olmaya başladınız. Birkaç kanat çırptınız. Sonra tünediniz artık düşünmeye başladınız. Benim bu kafeste ne işim var? Özgür değilim bu kafeste, mutlu da değilim. İyi ki düşünmeye başladınız, iyi ki… Yakalanan kuş kaçamaz mı? Bence kaçmalı hem de arkasına bile bakmadan pıııııııııır uçmalı. Uçun sevgili okurum, ondan çok uzaklara uçun. Mutsuzlukla dolu olacak yaşamdan uzaklara uçun. Kendinize bir şans tanıyın yoksa çok pişman olursunuz. Laf dinle, bu da ne demek?  Bu kişiyle evlendiğinizde tokata da dayağa da hazırlıklı olun. Siz de biliyorsunuz. Niye hala berabersiniz? Benim sizin gördüklerinizin haricinde görebileceğim bir şey yok,  verebileceğim umut deseniz hiç yok. Size sormak istiyorum: Ne için evlilik istiyorsunuz? Korkmak, azarlanmak için mi? Sevgi, şefkat için mi? Bugün annenizle dışarı çıkarmayan biri yarın sizi annenize yollayacak mı bir düşünün. Arkadaşlar ruhların ilacıdır. Yalnız bir yaşamda kimseyle bir şeyi paylaşmadan yaşanan yaşam da mutluluktan söz edebilir miyiz, hele böyle baskıcı biri ile?

 

İnsan kendi kendini kurtarmak isterse kurtarabilir. Her şeyi görüp bile bile bir ilişkiye mahkum kalmak çaresizlikten olabilir. Siz çaresiz misiniz? Değilsiniz. Akıllı bir kızsınız, kendinizi bu ilişkiyle yok etmeyin. Yaşadığınız beraberlikte evliliği düşünüyorsunuz. Bu kişiyle yaşayacağınız baskıyla sadece yok olursunuz. Seçim sizin! Size cesaret diyeceğim, yaşayacağınız üzüntüler eninde sonunda geçecektir. Cesaret ederseniz sonu selamet olacak. Ah bir görebilseniz! Evlilik çok önemlidir. Sakın ziyan etmeyin hayatınızı. Sevgiler…

 

***

 

Çözemediğiniz sorunlarınızı rumuzunuzla yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun.

 

Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com

 

Twitter: @yesimtijen

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön