Ondan vazgeçemiyorum...

“Yeşim Hocam, sevgilimle ayrıldık, kısa bir birliktelik oldu, ama üç yıl önce bitti. Ben peşini bırakmadım. Çünkü seviyorum, epey mücadele ettim. O ben bir şeyler yaptıkça, aradıkça falan, uzaklaştı. Şimdi bir de benim ailem ve onun ailesi duydu, ilişkimiz karıştı biraz. Şu an askere gitti, aramız da böyleyken gitti. Acemi birliğinde aradım ama hiç konuşmadım, konuşmaya cesaretim yok. O da ben arayınca dönüyor, ya meşgule atıyorum ya da açmıyorum. Benim olduğumu biliyor mu bilmiyorum. Çok kararsızım, ne yapacağımı bilmiyorum. Askerde fikirleri değişir mi acaba? Biraz da ailesine düşkün, bir evin tek oğlu. Biraz da aile yüzünden bu hale geldik, onları ezip geçmez. Bizim durumumuz bayağı karışık aslında, özet geçmeye çalıştım, ama inanın çok çaresizim.”

Rumuz: Papatya 

 

 

Yeşim Tijen’in cevabı:

 

            “ Aklının ucuna oturup kendimi bekledim ...

               Gelmedim, gelmedim, gelmedim...”

                       CEMAL SÜREYA

 

Ooooh sonunda haziranı da yolluyoruz. Bir tat alamadım kendisinden, seneye yine görüşelim isterim. O gitmek için saatleri sayarken ben arkasından atıp tutayım biraz Geç de olsa farkına vardım, ben oldum olası bu Haziran’ı sevmezdim zaten. Biz insanların değişime uğramasına mı özendi mevsimler dersiniz? Olabilir, üzüm üzüme baka baka kararır diye boşa mı denmiş, vardır bir hikmeti. Çok şükür gidiyor Haziran, Temmuz şaşırtmaz bizi, o istikrarlı bir ay ne de olsa. Güneşiyle ruhlarımızı da güneşlendirir, içimizdeki naftalin kokularını bir havalandırırız artık. Yaşasın yaz geldi diyeceğiz sonunda.

 

Bugünkü konumuz genç bir kızın vazgeçemediği sevgisi. Kadın milletinin ruhunda var bu sevdi mi saçını süpürge etmek galiba. Daha küçücük yaştan başlıyorlar sevdiler mi gözü kara sevmeye ve o gözlerle başka gözü görmemeye. Aaa yok ya, kadınlar da değişti diyenleriniz var, duyuyorum. İstisnalar kaideyi bozmaz mı diyelim burada? Sevgi karşılık görüyorsa anlam kazanır, görmüyorsa acıdan başka bir tadı da anlamı da yoktur. İnsanın yaşamının tadı tuzu kaçar, yavan bir hal alır. Oysa bu karşılıksız sevgilerde bir süre sonra vazgeçebilme hakkını kullanmalı kişiler. Hayatlarında huzuru bulmak adına takıntı haline getirmemeli kişiyi.

 

Neden vazgeçin diyorum size, 3 senedir bir bekleyiş içindesiniz, kısa bir arkadaşlığınız olmuş ve sürdürememişsiniz. O gencin size yönelen duyguları olsa bir şekilde bunu hissettirirdi. İnsan birinin kendine baktığını bile hissederken böyle bir duyguyu nasıl hissetmez? Biliyorum, bazı duygular hemen tükenmez, çünkü insanın ümitleri bitmez. Bu da bir noktaya kadardır. Siz o noktaya gelmişsiniz kanımca. Bu davranışlarınız içinize siniyor mu? Arıyorsunuz, arıyorsunuz, o size dönünce açmıyorsunuz. Yaşınızı yazmamışsınız, ama bunlar genç birinin hareketleri, kendine güvenemeyen. Karşınızdaki kişiye de çizdiğiniz profil bu. Böyle mi gözükmek istersiniz ona, sormak istiyorum sevgili okurum.

 

Eğer bir şans daha istiyorsanız, o şans şu an kapınızda. Askerlik erkeklerin en duygusal oldukları yerdir. Bütün sevdiklerinden uzaktayken, işte burada belki bir yol alma şansınız olabilir, ama o da akıllı davranışlarla, çocukça değil. Onu arayın ve konuşun. Tabii ki sizin aradığınızı tahmin etmiştir veya etmedi diyelim, siz onu merak ettiğinizi, aradığınızı ama sonrada çekindiğinizi söyleyin dürüstçe. Onun konuşma havasına göre konuşmayı devam ettirin. Baktınız soğuk ve isteksiz konuşuyor anlayın ki o şansınız da yok. Bir daha hiç aramayın, ama baktınız gayet güzel konuşuyor, siz de yakında yine ararım der, kapatırsınız iyi dileklerinizle. Bu konuşmayla size bir kapıyı açmış olabilir. Olabilir diyorum, çünkü bunu diğer konuşmalarında daha iyi anlarsınız, birden ümitlenmeyin istiyorum.

 

Bu bahsettiğiniz tarzdaki davranışlarınızı değiştirmeniz gerekiyor sevgili okurum. Karşınızdaki kişinin gözünde değerli olmak istiyorsanız daha ayağı yere basan bir genç kız davranışları sergilemeniz gerekiyor. İnsanların saygısı, sevgisi kişinin kendini pozitif yönde geliştirmesiyle kazanılır. Bugün o çok sevdiğiniz genç yarın hiç ilginiz dahilinde olmaz. Onun için davranışlarınıza ve adımlarınıza dikkat edin. Yarın, ya neler yapmışım ben diyebilirsiniz. Size önerim bu aramalarınızla yol alamazsanız bu gençten vazgeçmeniz olacak. Bir tek ilginizi ona yönelttiğiniz, düşüncelerinizde takıntı haline getirdiğiniz için bugüne dek sürmüş. Baktınız olmuyor, vazgeçin sevgili okurum. Bir genç kıza da yakışan davranış budur. Bunu başarabileceğinize inanıyorum. Sevgiler…

 

***


Çözemediğiniz sorunlarınızı rumuzunuzla yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun. Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com

Twitter: @yesimtijen

 

 

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön