Üniversitede hoşlandığım kıza açılamıyorum!

Yeşim hanım merhaba

Okuduğum üniversitede bir kız var. Şahsen karşılıklı tanışıyoruz. Fazla sohbetimiz yok, ama yine de biliyoruz birbirimizi. Ben bu kızı nerede görsem böyle kalbim yerinden çıkıyor gibi kekelemeye falan başlıyorum. İlk başlarda basit bir hoşlanma zanettim, ama 1 yıl geçti aradan hala aynı belirtileri gösteriyorum onu görünce. Tabii, bu zaman zarfı içinde kıza açılmadım, açılamadım daha doğrusu ya reddedilirsem korkusu beni frenliyor sürekli. Ne tavsiye edersiniz? Kıza açılmamı tavsiye ediyorsanız, oldu da reddetti beni, neler yapmamı önerirsiniz? Yani kısacası ben bu kızı elde edebilmek için neler yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.


Yeşim Tijen'in cevabı:


''Gözlerine bakarak söylediğim kelimeleri anla,
 Onlar ki kirlenmedi başka kulaklarda.''


Nasrettin Hoca'nın çok bilinen bir fırkrası var göle maya çalmakla ilgili. Hani kendiyle dalga geçenlere'ya tutarsa' demiş ya şimdi ben de size diyorum ki ya kabul ederse? Bunu sormadan, bir girişimde bulunmadan bilebilir misiniz? Bu duyguları içinizde büyütmek mi istiyorsunuz? Susun, hislerinizi kendinize saklayın. Bazı konular zamanında gündeme gelmelidir. Beklemek, geç kalmaktır, fırsatları kaçırmaktır. Bu nedenledir ki niyetiniz iyiyse, duygularınız temizse harekete geçme zamanı, eğer aklınızda kalmasını istemiyorsanız tabii.

Üniversitede okuyan bir genç kendini aşabilmeli, korkularının üzerine gitmeli. Bu arkadaşlığı gerçekleştirmek sizin iki dudağınızın arasındaysa niye bunun esaretini yaşayasınız? Bir erkek arkadaşı olmadığından eminseniz, söyleyin gitsin. Ama önce biraz daha yaklaşmanız, kendinizi fark ettirmeniz lazım, selamlaşmak yetmez. Öncelikle onunla bakışın sevgili okurum, gözlerinizi fark ettiğinde kaçırmıyorsa gözlerini, rahatsız etmeden bu bakışmayı sürdürün. Bir süre böyle devam edin, ilginizi fark etsin. Daha sonra birkaç gün bakmayın. Sonra tekrar bakmaya başlayın. Türlü bahanelerle yanına yaklaşabilirsiniz. Ders notu alma ya da verme bahanesiyle yaklaşabilirsiniz, sizin iyi bildiğiniz bir dersi çalıştırmayı teklif edebilirsiniz, hoşlandığınız kızın okulda kayıtlı olduğu klüplere sizde kayıt olabilirsiniz, aynı ortamda bulunmak için okulda takıldığı cafelere gidebilirsiniz... Bunlar gençlerin birbirine yaklaşmak için kullandığı küçük tüyolar bence. Siz niye denemeyesiniz?

Bütün bunlardan sonra arkadaşlık arzunuzu ona söyleyebilirsiniz. Diyelim ki reddedildiniz, dünyanın sonu değil ama söylemiş olacaksınız. Söyleyebilmenin güvenini yaşayacaksınız. İlginizi bilecek, size gören gözlerle bakacak belki de, kim bilebilir ki sonradan ne gelişir? Ve unutmayın ki ilk reddedilen siz olmayacaksınız, onu gördüğünüzde merhaba demeye, gülümsemeye devam etmelisiniz. Evet sevgili okurum, bir şeyi çok istiyorsanız harekete geçmelisiniz.

''Şimdi demeyi öğrendim, şu anın kıymetini bildiğim için.''

Sizin için de bence harekete geçme zamanı. Hadi sevgili okurum, hoşlandığınız kızın kalbini kazanmaya çalışın.

 

Sevgiler...Aş Kendini

Mevsimler gelip geçer ya ardı ardına,
Kavururken sıcaklığıyla,
Yazdan sonbahar çıkar gelir.
Sarı yapraklarıyla bir garip hüzünlüdür,
Bilmez ki eylül.
Sende kopmalısın kendinden,
Bazen rüzgar estirmeli,
Bazen de sıcacık.
Buz gibi soğuğu da yaşatmalı kimi zaman,
Belki bir ağacın yeşil yaprağı,
Bir gülün tomurcuğu ol da gel kendinden.
Ha bugün ha yarın deme,
Öbür gün de var ama,
Yarına kim kalır bilinmez.
İnsan ruhu özgür olmalı,
Baskıya gelmez.
Kaçan fırsat keşkelere galip gelmez.
Poyraz ol, bembeyaz köpürt kıyıları,
Samyeli ol, çölden estir rüzgarı,
İsterim ki sen, sen ol da çık kendinden,
Yoksa çıkamazsın hiçbir işin içinden.

Yeşim Tijen

***

Çözemediğiniz sorunlarınızı yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun. Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com


Twitter: @yesimtijen

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön