Ayrılsak da beraberiz...

"Bir gün bu derde ben de düşer miyim?" diye hiç aklıma gelmemişti ama şu an size, bilginize, yardımınıza ve fikrinize ihtiyacım var. 24 yaşında bir bayanım, erkek arkdaşım ise 27 yaşında... Yaklaşık 7 ay önce tanıştık, aynı şehirdeyiz ve kavgasız, güveni sonsuz, saygısı, sevgisi tam olan bir ilişkimiz vardı, kıskanılacak derecede güzeldi birlikteliğimiz. 5. ayımızda benim başıma kötü bir olay geldi, 2 sene önceki erkek arkadaşım bana şantaj yapıyordu ve ilişkini bitiriceğim tarzında konuşmaya başladı. Sevgime, sevgilime o kadar güveniyordum ki bu olayı ona anlattım. Ama hiç bir şey umduğum gibi gitmedi, daha önce bir evlilik yapmıştım, onun problemini daha atlatamadan ikinci olayımız olunca erkek arkadaşım doğal olarak bu şekilde gitmeyeceğini, evleneceği kızın benim gibi olmasını istemediğini söyledi. Ona sonuna kadar hak veriyorum, ayrıldığımızdan bu yana 2 ay oldu ve ben ne yapsam da bir çözüme varamadım.

 

Asıl yardıma ihtiyaç duyduğum konu ise biz ayrı olduğumuz halde haftada 1 kere mutlaka buluşuyoruz, telefonda konuşup mesajlaşıyoruz, buluştuğumuzda sarılıyoruz, benim ağlama nöbetlerimden o da etkileniyor, gün içinde ben yazmasam o yazıyor, benim hayatımda kimse yok senden başka diye triplerimi çekiyor, saatlerce beni sakinleştiriyor, derdimi dinliyor, öpüyor, kokluyor. Antidepresan ilaçları kullanıyorum. Canımı yakan da acıma iyi gelen de aynı kişi. Defalarca konuştuk, beni çok sevdiğini, hayatından gittiğimde kötü olucağını söylüyor, ama sevgili olamayacağımızı dile getiriyor, her gün daha da beter olmaya başladım, ne olur yardım edin bana, bir akıl verin. Onu seviyorum, dualarımla seviyorum, çok seviyorum.

 

 

Yeşim Tijen' in cevabı:


''Sizde fazla mavi var mı? Fazla gökyüzü? Gülüş? Sizde fazla hayat var mı?'' Bende var maviler, yeşiller, beyazlar, umutlar, hayaller. Hepsi sizin için, tüm güzel duygu ve düşüncelerim sevgili okurlarım. Sizinle tüm renkleri paylaşmaya her zaman hazırım.

 

Ama gördüm ki sizde hiç renk kalmamış. Önünüz zifiri karanlık, çökmüş bir köşede bekliyorsunuz doğacak bir umudu...

 

''Biri sana git dediğinde, kalmak istiyorum diyebilmekmiş sevmek. Git dediklerinde gittiğimde anladım.'' Bu sözü duydunuz mu? Siz de kalmak istiyorum dediniz mi? Yeterince ifade ettiniz mi kendinizi o genç adama? Evet hatalarım oldu, ama şimdi ben o kişi değilim, bak artık ben buyum, tüm ruhumla seni seviyorum dediniz mi? Bunu dediyseniz üzerinize düşeni yaptınız demektir, gerisi ona kalıyor. Ne yazık ki yaptıklarımız, yaşadıklarımız dünde kalmıyor. Bir gölge gibi bizi takip ediyor. Bugün bunu gördünüz. Zaaflarımıza, yalnızlığa yenik düşmeden, düşünerek adım atmak gerekiyor. Her uzatılan eli tutmamak, yanlış bir eli tutmaktansa yalnızlığa sarılmak, yalnızlığın keyifli yanlarını bulmak, mutlu olmayı becerebilmek hayatta başarılı olmanın anahtarlarından biri olsa gerek diye düşünüyorum.

 

Benim sevgili okurum, ne yapabilirsinize gelince, öncelikle ağlamayın. Güçlü durun, silin gözyaşlarınızı. Nasıl bir ayrılık yaşıyorsunuz sürekli görüşerek? Sevgilinizin omuzunda ağlayarak, onunla mesajlaşarak, gözyaşlarınızı o elleriyle silerken onu nasıl unutabilirsiniz? Ayrıldıysanız ayrılığı yaşayarak onu hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Onunla gereken ciddi konuşmayı yaptıysanız ve bu sevgi için yapılacak bir şey kalmadıysa size de bunu kabullenmek düşüyor. Hatalarınızı kabul ediyorsunuz zaten. Bu şekilde sizi kabul etmiyorsa sessiz kalın, kendi yaşamınıza sarılın. Siz şimdi sevemez kimse seni, benim sevdiğim kadar, sevgilim sen olmasan yaşamak neye yarar modundasınız. Bugün ölümü bile düşünecek kadar onu sevdiğinizi söylüyorsunuz ama yarın bunların hepsi geçecek göreceksiniz. Önce dudaklarınızdan ahlar dökülecek öfkeyle, o ahlar vahlara çevrilecek, onlarda geçecek zamanla gözleriniz uzaklara dalacak. Sonra bir bakacaksınız ki daldığınız uzaklar sizden çoook uzaklarda kalacak. Tamamen unutmasanız da acınız yok olacak, geriye hüsranla bitmiş güzel bir aşk hikayesi kalacak size.

 

Biz kadınlar her zorluğu yenecek kadar güçlüyüz. Aşamayacağımız hiçbir sorun yok, yeter ki isteyelim. Sevgilinizin kararı ayrılmaksa sessizce çıkın hayatından. Böylece o da sizsiz bir yaşamın nasıl olacağını görebilsin, duygularını tahlil edebilsin. Kararı olumlu veya olumsuz her ne olursa olsun yepyeni temiz bir sayfa açın hayatınızda. Geçmişin tecrübelerine, geleceğin umutlarına sarılarak hayatınıza devam edin. Güçlü kadınlar her şeyi içlerinde yaşarlar, verilecek bir hesapları varsa kendilerine verirler ama etrafa karşı dimdik dururlar.

 

Sevdiğiniz gencin de sizi sevdiği yazdıklarınızdan açıkça görülüyor. Kafasındaki kurallara göre değil sizin sevginize göre yaşadıklarınızı geçmişte bıraktığınıza inanarak kararını o şekide verebilir dilerim. Bunu yaparsa zaten siz daha sonraki yaşamınızda daha dikkatli, akılcı adımlar atacaksınızdır. Ama sevgilinizin kararı olumsuz olursa, severek de insanların ayrılabildiğini bilerek bu durumu kabul edin. Duygularınızla değil mantığınızla hareket ederek yaşamınıza devam edin. Bundan sonraki yaşayacağınız ilişkilerde daha seçici ve dikkatli olun. Bu ilişkiye güzel bir tarafından bakacak olursanız gerçek aşkı yaşadınız, böyle bir aşkı yaşamadan yaşamını bitiren çok insan var.

 

Hadi kalkın ayağa sevgili okurum, hayatta yaşanılacak her şeye karşı hazılıklı olun, sevgiler...

 

***

Çözemediğiniz sorunlarınızı yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun. Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com


Twitter: @yesimtijen

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön