Aşk konusunda hiç şansım yok!

Merhaba Yeşim Hanım,

Aşk konusunda şans hiç yanımda değil desem yeridir ve bu konu canımı sıkmaya başladı. 2 kişi hayatıma girdi, onlar da 15-20 günlük ilişkiydi ve aşk denmez bunlara. Ondan sonra da olmadı, yapı olarak çok mütevazı ve insanları kıramayan, kız ruhundan anlayan, samimi ve doğal biriyim, asla kızdığımı bilmem. Bir yandan söz yazarıyım, şarkı sözü yazıyorum, o camiada da bir kolum var, ama aşka gelirsek neredeyse tüm arkadaşlarım keşke senin gibi bir sevgilimiz olsa derler, ama ortada kalbimin dengine göre biri nedense yok, aradığım kriterler de çok değil. Bir bayandan hoşlandıysam bile gidip söyleyemiyorum belki benden hoşlanmıyordur gibi sözler geliyor aklıma ya da bir kızı görüyorum belki aşk olur düşüncesiyle yaklaşıyorum ama nedense şansım tutmuyor. Öyle tek gecelik aşklar bana göre değil, yürekten olsun tam olsun düşüncesindeyimdir. Rica etsem konu hakkında yardım eder misiniz?

 

Teşekkürler.

 

Yeşim Tijen'le Hayat Bilgisi


Bir ağaç düşleyelim birlikte, kocaman, heybetli, sıkıca tutunmuş kökleriyle toprağa, hem tabiata hem etrafa hakim, baharsa, üzerinde çiçekler açmış, o çiçeklerle etrafına gülücükler saçıyor rengarenk. Bizim de içimizdeki olumlu duygulardır köklerimiz. Onlarla dimdik durabiliriz esen rüzgarlarda ve karşı koyabiliriz fırtınalara, sarsılsak da devrilmeyiz yere, köklerimiz öyle kuvvetlidir ki kopamayız hayattan. Bir de kururmuş bir ağacı düşleyelim, bırakmış kendini kaderin eline, koparmış topraktan köklerini belli ki alev alev yanacak bir sobada kof bir odun parçası olarak. 

 

İnsanoğlu hayatında güzel bir şeyler yaşamak ve yaşatmak istiyorsa adım atmalı. Sizde bana sorununuzu yazarak bir adım atmışsınız çözüm yolunda. Sorun ne biliyor musunuz? Kendinizi kafanızda oluşturduğunuz düşüncelerle baskılamışsınız. Halbuki ne güzel anlatmışsınız niteliklerinizi. Böyle biri kolayca aşabilmeli kendini. Miniminnacık bir kelime güven  ama aslında ne kadar yüklü bir sözcük. İnsanın ruhunda güven varsa kişiyi baştan aşağıya yeniler ve dimdik yapar. Bakışı, gülüşü, oturup kalkması, tavrı bütün vücuduna akseder içindeki güvenle. Bunun eksikliğinde yaşar kişiler acabaları, yapmasam mıları,sormasam mıları, ötelemeleri. Öncelikle bu eksikliği kapatmanız gerekiyor kendinizde. 

 

Söz yazarı bir genç olarak duygu yüklü birisinizdir muhtemelen. Belki dilinizle değil, kaleminizle konuşmayı daha iyi yapıyor da olabilirsiniz. Konuşamadıklarınızı yazıyorsunuzdur. Ama eminin genç kızların hoşuna gidecek sözler de dudaklarınızdan dökülecektir zamanı geldiğinde. Şunu bilmelisiniz ki kendinizi soyutlayarak yol alamazsınız. İlgilendiğiniz kişiye ilginizi belli etmezseniz nasıl bilecek? Ve diyelim ki reddedildiniz, tek reddedilen insan siz olmayacaksınız ki. Ama her yaklaşımınızda bunu yapabilmenin hazzıyla daha çok güveneceksiniz kendinize. Benim bu sitede yayınlanan, güven kazanmayı anlatan bir yazım var. Size faydalı olacağını düşünüyorum, okuyun lütfen. Diyelim ki hoşlandınız birinden, öncelikle arkadaş olarak yaklaşmaya çalışın, onu tanımaya yönelik sorular sorun, ilgi alanlarını öğrenin ve gözlerinizle ilginizi hissettirin. Bütün bunlardan önce düşünce tarzınızı değiştirin sevgili okurum. 

 

Son olarak hayatta yaşanacak güzel şeylere seyirci kalmayın. Varlığınızla siz de biraz tat ve tuz katın olur mu? Daha sonraki yıllarda bir nedamet içine düşmemek için ruhunda fırtınalar esen, romantizm esintili, esprili, kendini yetiştirmiş içinizdeki o genci özgür bırakın lütfen.  

 

Sevgiler...

 

***

 

Çözemediğiniz sorunlarınızı yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun. Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com


Twitter: @yesimtijen

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön