Erkek arkadaşım beni zorla annesiyle tanıştırdı!

Yeşim hanım merhabalar,


21 yaşındayım hem çalışıyorum hem okuyorum. 1,5 yıllık bir ilişkim var. Erkek arkadaşım ısrar etti ama ben erken olduğunu düşündüğüm için aileleri henüz tanıştırmadık. Her şey yolunda giderken, bir hafta sonu her şey berbat oldu. Annem, kardeşim ve erkek arkadaşım beraber bir davete katılacaktık. Erkek arkadaşım bizi almaya geldiğinde arabada annesi de vardı, görünce şoke oldum. Annem benim hatırım için geldi. Bir tatsızlık çıkmadı iki taraf da olgunlukla hal hatır sordular. Geç kaldığımız için gider gitmez geri döndük. Bu zaman diliminde soğuk terler döktüm. Sonra herkes evlere dağıldı. Annem ben duruma üzüldüğümden pek üstüne düşmedi. Sorun bundan sonra başladı. İlk tepki olarak böyle düşüncesizliği nasıl yaptığı sordum ve kırıldığımı anlattım. Hak verdi ama sonra kendini bir anda benden çekti, konuşmadı. Sakinleşince konuşmaya çalıştım fakat nafile. Kendinden nefret ettiğini böyle bir şeyi nasıl yaptığını söyledi. Ama bu sefer dozu çok yüksekti, benimle görüşmek istemediğini, ona zaman vermem gerektiğini, yüzüme bakamayacağını dile getirdi. Yapıma aykırı olduğu halde yanına gitmek istedim fakat kabul etmedi. Ben de mesajına, telefonuna hiç cevap bile vermiyorum. Yapılan hareket çok zoruma gitti, hak etmediğim bir şeyi yaşattığı için zaman geçtikçe ona daha çok kızıyorum. Biz çok büyük bir aşk yaşayan çiftiz. Bugüne bir kere bile of demeden geldik. Bilmiyorum nazara mı geldik de böyle olduk anlam veremedim. En büyük düşüncem de ona nasıl davranmam gerektiğini bilmemem. Hiçbir şey olmamış gibi davrsansam, ben olmaktan çıkarım. Benim böyle üzüldüğümü bildiği halde nasıl böyle davranıyor anlamıyorum. En büyük sorun, bu şekilde devim ettikçe güven kaybına uğramam. Eğer ortaya güvensizlik çıkarsa yolun sonu demek benim için. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Nasıl davranmalıyım? Ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

 

Yeşim Tijen'in cevabı:


Hayatı bumeranga benzetmişler. Yaptığımız, söylediğimiz her şeyin dönüp dolaşıp bize geri geleceğini anlatmaya çalışmışlar. Söylediğimiz, yaptığımız olumsuzlukların bazen hemen bazen daha sonra, ama eninde sonunda mutlaka bize geri döneceğini unutmayalım.

 

Biz çok büyük bir aşk yaşayan çiftiz demişsiniz sevgili okurum, ama ben bu büyük aşkı yazdıklarınızda, davranışlarınızda göremedim. Büyük sevgiler yaşanınca küçük şeyler abartılmaz, görmemezlikten gelinir veya hoşgörüyle yaklaşılır olaylara kırmamak, üzmemek adına. Çünkü çok sevdiğinizden söylediğiniz sözleri tartarsınız, pireleri deve yapmazsınız. Kıyamazsınız ki onu üzerim diye. Siz akıllı bir genç kızsınız. Okuyor ve çalışıyorsunuz kutluyorum bu güzel davranışınızdan dolayı, ama bu konuda biraz hatalı olduğunuzu görüyorum. Anneniz, kardeşiniz erkek arkadaşınızı tanıyor hatta beraber davete bile gidiyorsunuz. Erkek arkadaşınız size öyle çok değer veriyor ki annesi de annenizle tanışmayı arzu etmiş. Hadi ben de geleyim demiştir muhtemelen. Ve anneniz diğer anneyi görünce direk tavrını koymuş gelmek istemeyerek. Burada annenizi kesinlikle hatalı buluyorum. Evet,  emrivaki güzel bir davranış değil, kabul ediyorum fakat 21 yaşında kızı olan, hayat tecrübesi sahibi annenin tavrı daha farklı olabilirdi. Gerginliği size hissettirerek sizi de germemeliydi. Nezaket gereği birbirlerine hal- hatır sormuşlardır. Ama sözleriyle sakladıklarını vücut diliyle hissettirmiştir anneniz. Burada daha ılımlı bir tavır sergileyebilir, hoşgörüyle yaklaşabilirdi.

 

Ve siz sevgili okurum, erkek arkadaşınıza emrivakisinden dolayı kızmaktansa bu şekilde tanışmak yerine daha güzel bir ortamda tanışmalarının daha uygun olacağını daha yumuşak sözlerle söyleyebilirdiniz. Böylece olaylar bu noktaya gelmezdi. Belli ki erkek arkadaşınız mahcup olmuş, utanmış. Her ikinizde bu küçük olayı gereksiz yere büyütüyorsunuz. Yaşanan sevgiler fedakarlıklarla, hoşgörüyle daha da gelişir ve o, büyük aşk dediğiniz noktaya o zaman ulaşırlar. Evete bazı konularda kuralları olabilir kişilerin ama fazla kuralcı olmak hem sizi hem karşınızdakini yıpratır. Her şey dozuyla olmak zorunda. Bunu başaracağınıza inanıyorum. Sizi aradığında sevgiyle açın telefonunuzu, ufak bir meselenin güzel bir sevgiyi yok etmesine izin vermeyin. İşte bumerangı bu yüzden yazdım sevgili okurum, güzel şekilde ifade etseydiniz o gün sitemlerinizi bu olayları yaşamak zorunda kalmazdınız. Hayat böyle işte ne verirseniz onu birgün geri alıyorsunuz.

 

Sevgiler...

 

***

 

Çözemediğiniz sorunlarınızı yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun. Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com


Twitter: @yesimtijen

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön