Sevdiğim kadına yıllardır açılamıyorum

Merhabalar Yeşim hanım, az önce HT Hayat sitesindeki özgüven ile ilgili yazınızı okudum, gayet de başarılı bir yazı. Çok uzun yıllardır fazlasıyla etkilendiğim bir bayan var, işim dolayısıyla devamlı seyahat ediyorum, 5 yıldır yurt dışında yaşıyorum, 6 ayda bir Türkiye'ye geliyordum ve bu nedenle bu konuyu erteledim. Kendimi ifade etsem bile uzun süre gelemeyeceğimden dolayı şimdi şimdi farkına varıyorum ki ben hep bu bahanenin arkasına sığınmışım yine de buna rağmen birkaç deneyimim olmuştu ama hep hüsran, çalıştığı yere gidip konuşma teşebbüsünde bulunduğumda bir anlık nefes alamaz gibi oldum ve o an terlemeye başladım. 15-20 metre kala geri döndüm. Başka bir denememde daha cesurdum, sipariş vermeye gittim, elimde olmadan hiç gülümseyemedim tebessüm edemedim (affedersiniz) odun gibi sipariş verdim ve ayrıldım. Bayılacak gibi oldum. Bir gün yolda telefon ile konuşuyordum, o da karşı kaldırımdan geliyordu, dizlerimin bağı çözüldü, telefon elimden düşüyordu. Başka bir gün araba kullanırken önünden geçtim, kaza yapıyordum. Ortalama 8-9 yıl oldu, ilk birkaç yıl bu kadar yoğun değildi, adını bile bilmiyordum, ama şimdi annesi, babası, kardeşi, en yakın arkadaşları, çoğunu biliyorum hiç tanımamama rağmen. Ama dürüst olmak gerekirse bu süre zarfında hayatımda baskaları oldu, olmadı değil. Ama o hep aklımın bir köşesinde kaldı.

Biraz yol gösterirseniz çok memnun olurum, teşekkür ederim.

 

Yeşim Tijen'in cevabı:


Herkes kendi kaderini yaşar deseler de, her şeyi kaderin eline bırakmak yerine biraz kendi gayretlerimizi sergilemeliyiz yaşamlarımızda. Elinden geleni yapmak, olmadıysa buna kader demek daha gerçekçi geliyor bana. Ama siz ne yazık ki kaç senedir her şeyi oluruna yani kaderin eline bırakmışsınız. Kadınları bir düşünün, ne isterler? Her şeyden önce karşılarındaki erkekte özgüven isterler.

 

Kadın kendisi ne kadar güçlü olursa olsun birlikte olacağı erkeğin hep kendinden güçlü olmasını arzu eder. Bir geminin limana sığınması gibi o erkeğe sığınmak ister.

 

Bir kadını yıllarca beğenip, onu uzaktan izleyip bu denli pasif kalmak doğru olmamış. Siz kendinize borçlanmışsınız diye düşünüyorum.

 

Ruhunuzda bir alacaklı var. Hadi git, sor, öğren diyen. Ne dersiniz, yok mu böyle bir ses, size soran için için? Bunca yıl kafanızda bir soru işaretiyle yaşamak yerine kendinizi toplayıp bir takım olumlu telkinlerle ona bu ilginizi ifade edebilirdiniz. Hayat hiç kimsenin pasifliğini affetmez. Hele bir erkeğinkini hiç. Erkek hiçbir konuda pasif kalmamalı.

 

Özgüven adlı yazımı okumuşsunuz, o yazıdaki anlatım gerçekten faydalı ve sonundaki hikaye bu konu ile ilgili son nokta. Birkaç kez daha okuyun derim. Sonrasında bir karar verin. Kendi kendinize söyleyeceğim ilgimi, ne olacak ölüm mü var ki sonunda, hiç söyleyememek, ilerde keşke söyleseydim demektense evet veya hayırı öğrenip bu sürüncemeli bekleyişi bitirirsiniz ve içinizdeki sese de cevap vermiş olursunuz.

 

Ben şöyle yapabilirsiniz diye düşünüyorum; birden ilginizi ifade etmeyin, ilk önce çalıştığı yere gidip gelerek verdiğiniz siparişlerle diyaloğunuzu arttırın, bahanelerle sohbeti uzatın, sizi fark etmesini sağlayın öncelikle. Neden derseniz, birine damdan düşer gibi seni seviyorum derseniz size hiç ilgi duymayan, tanımayan birinin olumlu cevap vermesi biraz fazla hayalcilik olur. Bu nedenle siz iş yerine gidip geldikçe artık bir göz aşinalığı olacaktır size. Böylelikle ona yavaş yavaş gözlerinizle ilginizi belli etmeye çalışın. Ürkütmeden, rahatsız etmeden göz göze gelmeye çalışın. Bakışlarınızı hissetsin, bir süre daha böyle devam edin, ilginizi hissedecektir. Hayatında kimse yoksa kim bilir belki de o bakışlarınıza cevap verecektir. Bu bakışmaların sonrasında çok uzatmadan, erken de davranmadan ilginizi ifade edin. Size hayır diyebilir, hemen pes etmeyin, çabalayın, bu çabanızı görsün. Kadınlar kendileri için bir şeyler yapan erkeklerden etkilenirler. Bütün bunlardan sonra olur ya da olmaz, ama siz elinizden geleni yapmış olursunuz. Bu kadar büyük ilgi duyduğunuz bir insana sırf kendinizi huzura kavuşturmak adına bile bunu yapmalısınız.

 

Sevgiler...

 

***

 

Çözemediğiniz sorunlarınızı yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun. Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.comTwitter: @yesimtijen

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön