Beni aldatan erkek arkadaşımı affetmeli miyim?

Merhaba. Erkek arkadaşımla 4 yıldır birlikteyiz. Son 2 yılımızda ise aynı evde yaşamaya başladık. Kendisiyle tanıştığım zamanlarda evliydi ve bir nevi benim yüzümden, belki de kendi sorunlarından dolayı evliliğini bitirdi. Benimle evlenmek istediğini söyledi. Ailem bu evliliğe karşı çıktığı ve maddi durumumuz da elverişli olmadığı için evlenmedik fakat alelacele aynı eve çıktık. Ailemle bu sebepten dolayı görüşemiyorum. Yani ailemi bir kalemde sildim. Fakat erkek arkadaşımın geçen 2 ay önce eski karısının evine onda kalan fotoğraflarını almaya gittiğini öğrendim. Normal bir gitme olsaydı bir şey demezdim. Ama evine kadar girip pasta alması beni işkillendirdi. Aralarında bir şey yaşanmadığını söylüyor ikisi de fakat bu kadarla da kalmıyor. Erkek arkadaşım beni 2 yıl önce benim de tanıdığım bir arkadaşımızla aldatmış. 3 günlük kısa bir tatile bile çıkmışlar. Kendisine sorunca itiraf etti. Savunması ise ''zaman aşımına uğramış bir şey ve çok pişmanım.'' Ben affedemiyorum. Sürekli aklıma tatilleri geliyor. Kadının beni bildiği halde sevgilimle tatile çıkması benle dalga geçer gibi orada eğlenmeleri geliyor. Ne yapmalıyım? Geçmişte oldu deyip af mı etmeliyim ?

 

Yeşim'in cevabı:


Ömrümüz hep sevgiyi aramak, yaşayabilmeyi ummakla geçer. Bazen bir ömür bu beklentiyle sevgisizce geçip gider. Kimi kadın sadece sevmek ister, hiçbir şey gözünde olmaz sevdiğiyle olmaktan başka. Para, pul, mevki bunları bir kenara atar ve sevdiği adamı seçer. Kimi kadınsa paranın peşindedir. Para kimdeyse o daha yakışıklı, daha hoş gelir gözüne. İkisi de hemcinsimiz olan bu kadınlar kimi sevginin kimi paranın peşinde koşar durur. Sevgi gerçek anlamda karşılıklı yaşanırsa kişi mutluluğa ulaşabilir. Ama sevgi için birliktelik yaşayıp sevgiyi bulamazsa bu da yorar ve yıldırır insanı. 

 

Siz sevgili okuyucum, sevgiyi seçmişsiniz ama yanlış bir seçim olmuş ne yazık ki. Evli birini sevmek bu genç yaşınızda her şeyi daha da zorlaştırmış hayatınızda. Çoğu evli erkek bıkarlar bir süre sonra yaşadıkları evliliklerden ve nefes almak için kaçamaklar yaparlar. Soluk aldırırlar kendilerine bu kaçamaklarla. Size ayrı oynarlar, eşlerine ayrı oynarlar. Değme sanatçıya taş çıkarırlar oyunculuklarıyla. Vicdanları rahatsız olmaz rahat rahat koyarlar başlarını yastıklara, alışıktır bünyeleri aldatmalara. Bu ilişkileri sürdürebilmek için her numarayı yaparlar, her tezgahı hazırlarlar. Asla gerçekten bırakamazlar eşlerini. Bunu ben söylemiyorum, yapılan araştırmalar söylüyor. Kadınlar gibi değil erkekler. Bıktım, sevmiyorum artık deseler de sürdürürler bıktıkları kadınla yaşamlarını. Evet sevgili okuyucum, bazen acı bir tecrübe yaşarız, gururumuz kırılır, güvenimiz kaybolur ama bu bir küpe olur kulağımıza bir daha yaşamayalım diye. Bu yaşadıklarınızla hayat sizin kulağınıza evli erkeklerden uzak dur, onların güzel sözlerine kanma, güvenme diye fısıldamış. 

 

Erkek arkadaşınız eşinden ayrılmış ama tamamen kopamamış belli ki. Fotoğraf bahanesi olmuş. Ne erkek arkadaşınızın ne de onun eski eşinin sözüne güvenin. Eski eş, mutlaka bunun rövanşını almak isteyecektir sizden, bunu unutmayın. Kadınlar eşlerinin bu aldatmalarına prim verdikleri ve erkekler geri kabul gördükleri için bu aldatmalar sürmeye devam eder, edecektir de. Yazdıklarınızdan dürüst bir erkekle olduğunuz izlenimini alamadım ne yazık ki. Ve sizin tanıdığınız biriyle siz hayatındayken tatile gitmesi çok çirkin bir davranış olmuş. Sevgiye hep saygı duyuyorum ama yazınızda okuduklarımdan beni etkileyen sizin yüreğiniz ve cesaretiniz oldu. Sizden tüm kalbimle yeniden düşünmenizi istiyorum. Gözlerinizi açın. Balık baştan kokar derler ya sizinki kokmuş inanın. Ailenizle barışmanın yollarını bulun. Büyükler affedicidirler, af dileyin. Onlardan destek alıp sığının ailenize. Yapacağınız en doğru hareket bu olur. Daha gençsiniz sanırım. Sizin gibi güzel yürekli, sevginize layık, dürüst bir erkek illaki karşınıza çıkacaktır. Beklemesini bilin. Böyle bir adamla evlenmeyin. Bırakın dönsün istiyorsa eşine. Yeni bir başlangıçla yeni bir sayfa açın hayatınızda. Ne istediğini bilmeyen o zavallı erkek arkadaşınızı da kendi haline bırakın. Siz daha şahsiyetli duruyorsunuz bence, o değil. Herkesin ömrünce aradığı o sevgiyi sizin bir gün yaşamanız dileğiyle. Son olarak yazımı sorununuz için yazdığım şiirimle bitirmek istiyorum. Sevgiler..

 

Bu benim sana biatımdı sevdiğim,

Bir başıma yaşadığım karşılıksızca.

Senin güzelliğinden, yüceliğinden değil,

Kalbimin güzelliğiydi sana olan sevgim.

Esaretimi bitirdim sana gidiyorum.

Bu da yazdığım son şiir oluyor sana.

Gözün aydın olsun, sevilmeden sevdiğim.

Çıkıyorum hayatından, kınaları yak 

Gidişimin zevkini utanma yaşa.

Kırdın kalbimi, görmüyorsun bak parça parça

Yalnız kalbimi mi onurumu da unutma.

Ama bilesin mutluluklar uzun sürmez.

Sonrasında hüzün ve gözyaşı var,

Ya pişmanlıklar bir de keşkeler var,

Biliyorum karaları bağlarsın,

Yalnız gözlerinle değil yüzünle de ağlarsın.

İçin acır için,

Acısın.

Nafile kalır her şey o zamanlarda,

Sevemediğin senden çook uzaklarda,

Sen pişmanlığınla baş başa,

Bana gelince dönüşüm yok girdiğim yolda,

Gözün aydın olsun, özgürlüğün kutlu olsun,

Yaşadığımızı sandığım aşka da uğurlar olsun.

 

***


Çözemediğiniz sorunlarınızı yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun. Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com


Twitter: @yesimtijen

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  31 Ekim 2014 Cuma 11:43

  sen o evliyken onunla birlikte oldun karısını aldattı, seninle beraberken de seni başkalarıyla aldatması normal değil mi, bunun hesabını nasıl sorabilirsin ki sen yaptıysan tabi ki senin de başına gelecek, karısı ile olan bağları kopmaz hele ki arada çocuk varsa, seni sevmediği de açık sevse aldatmazdı niye anlamak istemiyorsun ...

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön