Dört mevsim doğaya kaçış

Daimi stresten yaz-kış kaçabilmek adına yollara düşüp yeni rotalar buluyoruz kendimize. Direksiyonu Şile'ye kırıyoruz ve ufak bir cennet keşfediyoruz.

Dört mevsim doğaya kaçış

Yaklaşık bir saatlik yol bizi şehirden Lavanda Otel'e bağlayan. Yemyeşil rampadan kendinizi aşağıya bırakıp adım adım huzura doğru ilerlemek için aşılması gereken bir yol sadece. Üstelik sadece huzur ve dinlenme adına değil, hem damak ve göz zevkimizi zenginleştirmek hem de midemize bayram ettirmek adına. Ufak, şirin birkaç köyün içinden geçip pastoral bir rüyaya dalıyoruz biz de... Meşe, kayın ve çam ormanları ile çevrelenmiş 16.000 mertekarelik arazi içinde taş mimari olarak kendini gösteriyor otel. Otelin sahipleri 26 yıl profesyonel olarak endüstriyel seramik tasarımı yapan Feryal Bodur Şen ve Ahmet Şen. Aslında her şey burada sahip oldukları ev ile birlikte başlamış. Şehri bırakıp burada yaşamak istediklerine emin olunca bu güzelliği diğer insanlarla da paylaşmak istemişler. "Evimizin bir kısmını insanlara açalım, yeni düzenlemeler yapalım" derken Politecnico di Milano’da mimarlık okumaya başlayan ama, aklı ve kalbi mutfakta olan ailenin büyük oğlu Emre Şen'in devreye girmesiyle işler büyümüş.

 

Emre Şen hayallerini Mutfak Sanatları Akademisi'nde profesyonel aşçılık ve pastacılık eğitiminden sonra Şef Mehmet Gürs ve 2009 yılında İtalya Treiso’da Michelin yıldızlı şef Maurilio Garola'dan aldığı mutfak eğitimleri ile gerçekleştirirken, Lavanda Otel de insanların sadece yemek için bile uğramaya başladığı bir durak ve şahsına münhasır bir butik otele dönüşmüş. Ağırlıklı olarak klasik ama kesinlikle yavaş tempoda huzurlu müziklerin, mutfaktan yayılan mis kokulara karıştığı bir yer çıkmış ortaya. Etrafı rengarenk boyayan ağaçlara, yemyeşil araziye ve mis gibi bitki kokularına bakılırsa doğa da çok memnun bu durumdan. Romantik- pastoral bir havanın içinde dolanırken “Tüm mimari kabuk eşim Ahmet Şen'e, iç mekanlar ve dekorasyon da bana ait.” diyor Feryal Bodur Şen. Geneli antika, aileden kalma parçalar ve bunların dışında hemen hepsi Feryal Bodur Şen tarafından tasarlanmış elemanlarla dekorasyon oluşturulmuş. Aydınlatmalardan tutun sehpalara, dolap ve raflara, bazı masa ve oturma elemanlarına kadar otelin sahibesinin imzası var çoğu parçada. Esasen resim eğitimi alan Feryal Bodur Şen'in elinden çıkan tablolarla, çok eski günlerden gözünüze aşina bir tabak ya da sehpa ile kuşılaşabilir, üzerine oturduğunuz koltukta bir anda çocukluk günlerinize geri dönebilirsiniz. Öylesine uzanıp hiçbir şey yapmamanın hafifliği ile yerinizden kalkıp, salına salına yürüyüşler yapabilir, serin havalara göre de ısısı ayarlanan havuza kendinizi bırakabilirsiniz... Karnınızın gurultusuna kulak verip, müziğin dinginliğiyle fine-dining restoranın menüsüne kendinizi teslim edip, her lokmanın tadına tüm duyularınızla varabilirsiniz. Marie Claire Maison dergisinin sizin için hazırladığı bu özel tatil haberinde hayalini ettiğiniz otele bulabileceğinizden eminiz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön