Mucizesiz Zayıflama

Kilo verme ve korumayla ilgili yeni ve önemli bir kitap çıktı: "Mucizesiz Zayıflama!" İşte bu kitaptan ayrıntılar...

Mucize sizsiniz!

Beslenme Koçunuz bölümümüzü biliyorsunuz. Her ay Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez’in sağlıklı beslenme ve formda kalmayla ilgili yazılarını bu bölümümüzde yayınlıyoruz. Uzmanımızın son kitabı Mucize Siz Zayıflama adıyla müsemma! Aslında kilo vermek ve formda kalmak için bir mucizeye gerek yok, asıl mucize sizsiniz! Uzmanımızla bu son kitabıyla ilgili söyleştik.

 

Kitabınızın adı bile çok manidar: ''Mucizesiz Zayıflama'' Kısaca bahseder misiniz?

Tüm kitaplarımın yazım aşaması bittiğinde, bazı değerli dostlarımdan okumalarını ve dil ile anlatım şekli açısından bana yol göstermelerini rica ederim. Her zaman için hedefim, toplumun her kesiminden rahatça okunabilen kitaplar yayınlamak olmuştur.

 

Ne mutlu bana ki, dördüncü kitabımda bu dostlarımdan biri de saygıdeğer Psikiyatrist Dr. Cem Mumcu oldu. Kitabımı okuduktan sonra, içindeki bilgilerin pratik, uygulanabilir olduğunu ve ‘Fark Etmeden Diyet’in hedeflerini en güzel şekilde sentezlendiğini söyledi. Ama benim için en önemli yorumu; bu kadar manasız ve doğru olmayan zayıflama furyası varken, değerlerini kaybetmemiş bilgilerimle hem bir mucize yarattığımı hem de mucize sunmadan gerçekten kilo verdirdiğimi söylemesi oldu. Bu düşüncesinden yola çıkarak da kitaba ''Mucizesiz Zayıflama'' isminin uygun düşeceğini ekledi. ''Sence nasıl olur?'' diye sorduğunda, hiç düşünmeden, ‘Evet, bu tam da benim kitabımın adı olmalı’ dedim.

 

Bu kitabınızın diğer kitaplarınızdan farkı nedir?

Biliyorsunuz,''Fark Etmeden Diyet'', ''Fark Etmeden Diyet’le Yeni Bir Hayat'' ve ''Fark Etmeden Diyet''le Kalıcı Kilo Verme’, geniş okuyucu kitlelerine sahip, birbirini tamamlayan ve daha çok Türk toplumu için hazırlanmış özel diyetler ile dolu kitaplardı. Bu kitabım ise beslenme trendlerine farklı bir boyut katacak kadar yeni bir içeriğe sahip. Hem şişmanlığın tedavisine yeni bir boyut getirecek hem de hastalıklara özgü yeni beslenme sistemlerini, önerilerini ve benim geliştirdiğim uygulaması kolay diyetleri okuyuculara pratik bir kılavuz niteliğinde sunacak.

 

İçinde ''püf noktalar'' ''tüyolar'' var mıdır? Nokta atışı bilgiler?

Bu çalışmamda, daha çok besin ile besin etkileşimini en üst düzeye ulaştıracak özel tüyolarla dolu ‘Kişiye Özel Fonksiyonel Beslenme ile Kilo Verdirme’ konusunu okuyucularımla paylaşıyorum.

 

Zayıflamak hayat stili denilir. Kısa dönemlerdeki diyetlere itibar edilmemesi öğütlenir. Doğru mudur?

Kesinlikle, artık zayıflarken, uzun vadeli planlardan bahsetmek gerekiyor. ''Proteinli yemek yedim ve kilo verdim.'', ''Akşam yemeklerini bıraktım ve çokinceldim.'', ''Sirkeli sular içtim ve yağlarımı erittim.'' veya ''Yeni bir ilaç çıktı ve yağlarımı acayip eritiyor!'' gibi söylemlerin ne kadar yanlış olduğunu üstüne basa basa belirtmek istiyorum. Çünkü ne olursa olsun, kaliteli ve sağlıklı kilo vermeye aykırı bu çeşit yöntemler sonucunda kilo almak kaçınılmaz oluyor ve vücut ciddi oranda yağlanıyor. 

 

Okuyucular, bu kitabınızda ne bulacak?

Okuyucuların okuduklarında, ''Ne kadar farklıymış'', ''Yeni ne kadar çok şey öğrendim'' ya da ''Doğrusu bu muymuş?'' diyecekleri farklı bir kitaptan bahsediyorum. Bu kitapta, birçok beslenme kılavuzunu, düşük kalorili olmasına rağmen lezzetli yemek tariflerini bulabileceksiniz. Ayrıca, hekimler tarafından ortaya atılan ve çok tartışılan bazı konuları, bir beslenme bilimci olarak son noktayı koyacak şekilde ele aldım.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön