Candice Swanepoel: Güzellik anlayışım doğallık

Candice Swanepoel hayata bakışını, projelerini ve elbette güzellik sırlarını HT Pazar’a anlattı

Candice Swanepoel: Güzellik anlayışım doğallık

Dünyanın her yerinden milyonlarca hayranı olan, moda dergilerinin peşinden koştuğu Candice Swanepoel tam bir çiftlik çocuğu... Victoria’s Secret meleği olarak şaşalı bir hayatın içinde gibi görünse de soluğu hep doğada alıyor. Biotherm’in yüzü olan ünlü model, su kaynaklarının tükenmemesi için bir proje yürütüyor.

 

Çocukluğu Güney Afrika’da muhteşem bir doğanın içinde hayvanlarla çevrili bir çiftlikte geçmiş. 15 yaşında keşfedilince bambaşka bir hayatın kapısı aralanmış ona. Candice Swanepoel, modellik kariyerine başladıktan sonra reklam filmleri ve moda çekimlerinde dikkatleri üzerine çekti. Victoria’s Secret’ın meleklerinden biri olup moda şovlarının vazgeçilmezi oldu. 5 yıl önce İstanbul’a geldiğinde tanışmıştık. Çok dingin ve çok güzeldi. 22 yaşında ama çok aklı başındaydı. Yıllar içinde kat ettiği yolu, geldiği noktayı sadece güzelliğine borçlu değil. Çiftlikte büyüyen her çocuk gibi özgür ruhuna, sağduyusuna, dingin ama pozitif enerjisine...

 

Ünlü model şimdilerde Biotherm’in marka yüzü. Doğayı, hayvanları oldukça seven güzel model, tempolu bir hayatın içerisinde planlı ve emin adımlarla yol alıyor. Instagram’da 5.7 milyon takipçisi var. Takipçilerine “Küçük ordum” diyor. Sosyal medyada paylaşımlarının bir kısmı da doğayla ilgili sosyal sorumluluk projeleri. Ve tek amacı bu paylaşımların takipçilerinde de farkındalık yaratması. Güzel modelle kariyerini, hayatını ve güzellik tüyolarını konuştuk.

 

Dünyanın gözü üzerinde bir model olmak çok mu zor?

Şu aralar benimsediğim öncelikli düşünce, hayatı çok da ciddiye almamak üzerine kurulu. Ailemin aşıladığı en önemli değer ise hiçbir zaman inandığın şeylerden vazgeçmemek.

 

Güney Afrika’dan geliyorsunuz. Orada nasıl bir hayatınız vardı, çocukluğunuz nasıl geçti?

Küçüklüğümde epey özgür ruhlu bir çocuktum. Güney Afrika’da büyümek hayatımda çok önemli bir rol oynadı. Müthiş bir doğanın içerisinde, hayvanlarla çevrili bir çiftlikte büyüdüm. Afrika yaşamak için olağanüstü bir yer. Anılarım nereye gidersem gideyim benimle beraber geliyor.

 

Kariyeriniz için en önemli yer neresi, nerede keşfedildiniz?

17 yaşında Brezilya’da keşfedildim. Orada eşsiz bir kültür, doğa ve enerji var. Dinlenmek için sık sık Brezilya’ya gidiyorum.

 

Bu kadar seyahatin arasında kendinize nasıl zaman ayırabiliyorsunuz?

Zamanlama çok basit bir şey gibi gözükse de aslında çok zor. Bir model olarak her zaman dakik olmalıyım. Diğer yandan da özel hayatımı ve iş hayatımı düzenli tutmalı ve egzersiz için zaman bulmalıyım. Aslında her şey kendin için neyin öncelikli olduğuyla alakalı.

Zamandan tasarruf etmek için verebileceğiniz ipuçları var mı?

Planlı olmak çok önemli. Her zaman bir sonraki adımımı düşünürüm. Önceliklerimi bir kâğıda yazarım ve işlerimi zamanında bitirmeye özen gösteririm. Bu sayede hiç bir zaman bunalmam. n Artık şehirli bir kadın olduğunuza göre hayatınız daha mı yoğun? Yoğun bir hayatımın olması tamamen benim seçimlerimle alakalı. Evet, çok dinamik bir hayatım var.

 

 

‘5.7 milyon takipçiden oluşan küçük ordum var’

 

Sosyal medya artık günlük rutinimizin olmazsa olmazı. Sizin dijital platformlarla aranız nasıl? Vakit ayırabiliyor musunuz?

Instagram’da 5.7 milyon takipçiden oluşan küçük bir ordum var. Takipçilerimi; profesyonel hayatımı, işimi ve sanatımı göstermek için çok önemsiyorum. Aynı zamanda özel hayatımla ilgili de paylaşımlar yapıyorum. Günlük hayatımda oldukça normal bir kızım. Paylaştığım özel resimlerin çoğu genelde sosyal sorumluk projeleri hakkında oluyor. Doğayı korumaya çok önem veriyorum ve bunu insanlara benimsetmeyi arzuluyorum. Bu yüzden Biotherm Water Lovers ile bir işbirliği içerisinde olmak beni çok heyecanlandırıyor.

 

Kendinizi hâlâ doğaya yakın hissediyor musunuz?

Doğanın içinde olmak benim için bir bağımlılık. Çiftliğimiz bana bir oyun alanı ve bir cennetti. Seyahet ederken hâlâ bu özgürlüğü arıyorum.

 

‘Artık uyanmamız lazım!’

 

Doğasever biri olarak günümüzün en büyük sorunlarından biri olan susuzlukla ilgili neler düşünüyorsunuz?

Gittiğim her yerde ve özellikle kendi evimde suyu dikkatli kullanma konusunda oldukça duyarlı hale geldim. İnsanlar ne yazık ki her şeyi israf ediyor. Musluğu asla açık bırakmam, kısa duşlar almaya çalışırım. Elektriği az kullanmaya özen gösteririm. Kimse mükemmel değildir ama herkes biraz çaba gösterse dünya çok daha güzel bir yer haline gelebilir. Bence insanlar suyun korunması hakkında yeterli bilgiye sahip değil. Bu yüzden endişelenmiyorlar. Oysa artık uyanmamız lazım!

 

“Deniz ile özel bir bağım var” diyebilir misiniz?

Su benim için yalnızca ruhani bir şey değil, aynı zamanda enerjimi temizleyen bir şey. Belki biraz hayalperest olabilirim ama bu benim içten gelerek hissettiğim bir şey.

 

‘Güzellik anlayışım doğallık’

 

Yeni bir marka işbirliğiniz var.

Okyanusa karşı duyduğum sevgi dolayısıyla Biotherm’i kendimle özdeşleştiriyorum. Ayrıca doğal güzelliğe verdikleri önem de beni çok etkiliyor. Çünkü güzellik anlayışımın özünde yatan temel unsur doğallık.

 

Candice’in güzellik sırları


Güzelliği nasıl tanımlarsınız?

Benim için güzellik iç ve dış güzelliğin ahenk içinde olmasıdır. Özgüven ve doğallık güzelliğin en güzel yansımalarıdır.

 

Günlük güzellik alışkanlıklarınız ne kadar önemli?

Güzellik rutini benim için yemek yemek ve spor yapmak kadar önemli. Bir sürü kişi cildimizin tıpkı akciğer ve kalp gibi bir organ olduğunu fark etmiyor. Bu yüzden cildimize bakmak güzel görünmekten öteye geçmeli ve sağlıklı yaşamın önemli bir parçası olmalı.

 

Spordan önce ve sonra güzellik rutininiz nedir?

Spor yaparken cildimin hava almasına çok önem veririm. Asla makyajlı bir şekilde spor yapmam ve antrenmandan hemen sonra ilk işim duşa girmektir. Çay ağacı yağı ve yeşil çay özlü temizleyici ile cildimi temizler, ardından gül suyu ile ferahlık sağlarım. Vücut nemlendirme ve güneş kremimi de sürdükten sonra işim bitmiş demektir.

 

 

Olmazsa olmaz cilt bakım ürünleriniz var mı?

Greyfurt yağı, jojoba yağı ve gül yağı gibi doğal ürünleri kullanmayı seviyorum. Yerel marketlerden satın aldığım yüzde 100 organik hindistancevizi yağını her zaman yanımda bulundururum.

 

Günlük yaşantınızda makyaj yapıyor musunuz yoksa genelde makyajsız olmayı mı seversiniz?

Günlük hayatımda doğal olmayı seviyorum. Beni genelde maskara, göz altı kapatıcısı ve belki kremsi bir allık ile görürsünüz.

 

Peki günlük hayatınızda saçlarınızı nasıl kullanırsınız?

Çalışmadığım zamanlarda doğal saçımı kullanıyorum. Yani saçlarımı yıkıyorum ve nemlendiriyorum. Nemlendirici olarak saçlarımın uçlarına argan yağı veya gül yağı sürüyorum. Kurumaları için de açık bırakıyorum.

 

Kendinize uyguladığınız güneş bakım formülleriniz var mı, bize biraz tüyolar verebilir misiniz?

Güneş kremi her gün kullanılması gereken çok önemli bir ürün. Ne yazık ki ben güneşe bayılıyorum! Bu yüzden de her an güneşleniyorum. Ama elbette her zaman 50 SPF korumalı kremleri göğsümde ve yüzümde kullanıyorum.

 

‘Modeller atletlere çok benziyor’

 

Modern ve güçlü kadınlar hakkındaki vizyonunuz nedir?

En önemlisi kendini güçlü, sağlıklı ve iyi hissetmek. Modeller atletlere çok benziyor. 9 yıldır aynı antrenör ile çalışıyorum. Uzun zamandır duygularımı dışa vurmak için boks yapıyorum. Yani sakın benimle uğraşmayın! Bir kadın olarak boks yaparken kendimi çok güçlü hissediyorum. Bence her kadın bu sporu denemeli. Sağlıklı yaşam gün geçtikçe benim için önem kazanıyor. Yoga ile beraber vücuduma saygı göstermeyi öğrendim. Bu yüzden yediklerime ve cildim için kullandığım ürünlere oldukça dikkat ediyorum. Eğer vücudunuza iyi davranırsanız bunun karşılığını kesinlikle alırsınız.

 

Fitness alışkanlıklarınız neler?

Okuldayken çok atletik bir çocuktum ve bale yapmaya bayılırdım. İlk büyük gösterimden sonra antrenörüm bendeki potansiyeli fark etti. Egzersiz yapmaya başladım. Daha çok boks ve güç antrenmanlarına odaklandım ve bu bende bir bağımlılık haline geldi. Antrenmanlarım çok çeşitlidir. Şu an pilates, yoga ve meditasyon yapıyorum. Yeni yeni sörf yapmaya başladım. Terazi burcuyum. Burcumun en belirleyici özelliği denge. Ben de işim, özel hayatım arasında sağlıklı ve güçlü kalmaya çalışarak dengemi korumaya çalışıyorum.

 

Yemekle aranız nasıl? Favoriniz olan bir yemek tarifiniz var mı?

Vaktim olduğunda evde yemek yapmayı çok seviyorum ancak zaman bulmak çok zor oluyor. Yediklerimin içerisinde neler olduğunu bilmek benim için önemli. Besinlerimi çok basit tutuyorum. Izgara balık, sebzeler ve lezzetli salatalar benim vazgeçilmezlerim arasında. Badem sütümü ve granolamı ise kendim yapıyorum.

 

Röportaj: Deniz Egeli

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

BU KATEGORİDEKİ EN ÇOK OKUNANLAR

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön