‘Canım Yılmaz’a feda olsun’

Belçim Bilgin ve İbrahim Çelikkol ile yeni filmleri 'Sadece Sen' ve aşk üzerine konuştuk.

‘Canım Yılmaz’a feda olsun’

Karanlığa mahkûm iki hayat. Görme engelli ‘Hazal’ ile karanlık geçmişini unutmak isteyen ‘Ali’... Kaderin aşkta birleştirdiği ‘Hazal’ ile ‘Ali’nin hayatlarını aydınlığa kavuşturmak için tek çareleri vardır. ‘Hazal’ için o çarenin adı ‘Ali’, ‘Ali’ için ise ‘Hazal’dır. Murat Tokat’ın yapımcısı olduğu ‘Sadece Sen’de başrolleri Belçim Bilgin ile İbrahim Çelikkol paylaşıyor. Belçim ve Çelikkol ile Boyut Film’de buluşup filmleri üzerine de konuştuk, aşk üzerine de.

 

- Birbiriniz hakkında ve oyunculuklarınızla ilgili neler söylemek istersiniz?

Belçim Bilgin: ‘Hazal’ gibi bir rolü canlandırırken İbrahim ile çalıştığım için ne kadar şanslı olduğumu hissettim. İbrahim’in çalışırken oldukça yaratıcı ve rol arkadaşına yardımcı olmaya meyilli bir oyuncu olduğunu söyleyebilirim. Görme engelli bir kadını canlandıran oyuncunun rol arkadaşının performansı çok önemlidir. İbrahim’in, ‘Hazal’ı başarıyla canlandırmamda son derece önemli katkıları olmuştur.

 

İbrahim Çelikkol: Belçim birlikte çalışmaktan keyif alınacak bir oyuncu olmasının yanı sıra benim için çok iyi bir dost oldu. 'Sadece Sen'i çekerken birlikte yakaladığımız sinerjiyi izleyiciye yansıttığımızı düşünüyorum. Dilerim öyle olmuştur.

 

- ‘Sadece Sen’ in senaryosunu okuduğunuzda ilk ne hissettiniz? Hangi özellikleri size ‘Ben varım’ dedirtti?

B.B. : Öncelikle aşkın işlenişi beni etkiledi. Bunun yanı sıra görme engelli 'Hazal'ı canlandırarak kendime meydan okuma fırsatı yakalayacaktım. Sadece bu iki özelliği bile 'Sadece Sen'de rol almama yeterliydi.

 

İ.Ç. : Senaryoyu okuduktan sonra menajerime 'Bu işin içinde olmak istiyorum dedim. Görme engelli 'Hazal'ın hikâyesinin yanı sıra kendi dünyasında engelleri olan 'Ali'in iç dünyasından, duygusallığından oldukça etkilenmiştim. 'Sadece Sen'in kendimi geliştirmek için iyi bir fırsat olacağını düşündüm. Senaryoyu okurken kafamda filmi çekip bitirmiştim zaten. Benim için böylesine önemli bir film oldu.

 

- ‘Hazal’ ile ‘Ali’ye eklemelerde bulundunuz mu?

İ.Ç. : ‘Sadece Sen’, uyarlandığı Kore filmi ‘Always’ ile kesinlikle aynı film değil. Filme çok katkıda bulunduğumuzu düşünüyorum. İki filmin de izleyenler katkılarımızı görecektir.

 

B.B. : 'Always'i birebir çekilmesi düşünülseydi ben zaten bu işin içinde olmazdım. Sanıyorum İbrahim de olmazdı. 'Always'de de çok başarılı performanslar vardı ama yönetmenimizin bize tanıdığı ölçüde kendi yorumlarımızı kattık.

 

'Hayat hatalarımı sevmeyi öğretti'

- Zamanı geri getirebilseydiniz nelerin yaşanmamasını, nelerin özellikle yaşanmasını isterdiniz?

B.B.: Sevabıyla günahıyla ne yaşadıysam yaşadım. Sevaplarımla böbürlenecek, günahlarımla hayata küsecek, kendimle kavga edecek değilim. Hatalarımla yaşamıyorum ama hayat hatalarımı da sevmeyi öğretti. Şu anda karşında duran Belçim Bilgin sevaplarıyla günahlarının toplamından oluşmuş biri. Ben kendimden memnunum, Yılmaz da memnun ki benimle evlendi. Benden memnunlar ki dostlarım, çalışma arkadaşlarım var. Bu nedenle zamanı geri getirmeyi hiç istemezdim. Hiç birimiz günahsız, hatasız değiliz. Benim için önemli olan kim olursa olsun kimseye zarar vermemek. Birilerine yararım oluyorsa ne âlâ ne âlâ.

 

İ.Ç. : Geçmişte yaşadığım her an beni şuan olduğum yere getirdi. Halimden memnunum. Bu nedenle geride kalan yaşanmışlıklarla bir derdim yok.

 

- Önce can mı yoksa canan mı?

İ.Ç. : Önce candır.

 

B.B. : Bence de önce candır. Can yoksa canan zaten olmayacaktır. Elbette insanın hayatını onun için feda edebileceği birileri vardır. Ben bu olaya doğal olarak bir eş ve anne olarak yaklaşıyorum. Elbette hayatımı çocuğum için de eşim için de seve seve feda edebilirim.

 

- 'Belçim, kuralları yıktı ' yorumları nedir?

B.B. : Vallahi sağ olsunlar, birçok kişi benim kurallarım hakkında söylemlerde bulundu, yorumlar yaptı. İyi de ben ne zaman kurallarım olduğunu söyledim ki? Kurallarım yok. Yeterki söz konusu sahne filmde yavan kalmasın.

 

Röportaj: Mehmet Çalışkan

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

BU KATEGORİDEKİ EN ÇOK OKUNANLAR

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön