Emre Altuğ: "Sadece oyuncu ve şarkıcıyım!"

Emre Altuğ’la klibi kısa süre önce yayınlanan yeni parçası “Hangimiz Tertemiz”i, eşi Çağla Şıkel’i ve boşanma dedikodularına rağmen mutlu evliliğin püf noktalarını konuştuk.

Emre Altuğ: "Sadece oyuncu ve şarkıcıyım!"

Mutlu insan denince, aklımda beliren birkaç fotoğraftan biri Emre Altuğ’a ait. Mutlu aile tablosu denince fotoğrafa eşi Çağla Şikel ve iki çocuğu da katılıyor. Emre’nin rölantisi de kuvvetli; işiyle, evliliğiyle ilgili “Boşanacaklar” gibi spekülatif haberlere rağmen ne keyfini ne ritmini bozuyor. Mesela Çağla “Ayrılık dedikodularına nasıl engel olacağız” diye sorduğunda “Ayrılmayarak” deyip işine bakıyor. Müzik yapıyor, otel açıyor, albüm yapıyor... Emre Altuğ, yeni albümünün çıkış parçası için rapçi Pit10 ile bir araya geldi. Kısa süre önce klibi dijital ortamda yayınlanmaya başlayan “Hangimiz Tertemiz” isimli parçanın aranje, beste ve düzenlemesi Ender Çabuker’e ait. Albüm hazırlıkları da tam gaz. Emre’yle müziği ve Show TV’de Alişan’la tekrar bir araya gelerek programa başlayan eşi Çağla’yı konuştuk. Pek keyifli oldu...

 

Yeni bir şarkı “Hangimiz Tertemiz”. Klip öncesi çok güzel bir çalışmanız oldu.

Hangimiz Tertemiz’in sözü ve bestesi Ender Çabuker’e ait. Birkaç ay önce bana dinletti ve çalışmaya başladık ama bir türlü istediğim hale gelmedi. Ben de alternatif bir şey yapmak istedim. Bütün mücadeleler neticesinde bir gün Ender beni aradı ve “Ağabey çok acayip bir şey oldu. Hemen İstanbul’a gelmen lazım. Bu iş çok büyüyor” dedi. Geldim ve bu versiyonun altyapısını dinledim. Çok heyecanlandım. Çünkü var olandan çok farklı, benim söylediklerimi de içeren hiphop bir altyapı oldu. Sonra devreye Pit10 diye rapçi bir arkadaşımız girdi. Araya bir bölüm yazıldı ve bambaşka bir versiyon daha ortaya çıktı. Böylece şarkının 3 çeşidi oldu.

 

Eskiden Sezen şarkıları vardı meselâ. Çok uzun yıllar dinlenecek şarkılardı. Artık daha kolay üretiliyor şarkılar sanki.

Çok uzun zamandan beri böyle. Dizi, sinema, tiyatro her şey için böyle. İnsanlar artık çay demlemeden, çekirdek çitlemeden bir şey tüketmek istemiyor. Bu dönemin hızlı tüketim durumu. Kimseyi suçlayamayız bunun için. Kendi üretmediğim tarafta tüketirken ben de aynı şeyi istiyorum. Çünkü vaktim yok, hayatın başka alanlarına yetişmem lazım.

 

Gençler hemen popüler olmak, şöhret olmak ve para kazanmak istiyor.

Doğru söylüyorsun ama bunun düşüşü de çok hızlı oluyor.

 

Uzun süreli olmayı nasıl yakalayabilirler?

Tamamen inandığı şeyi yaparak. Hiçbir zaman bir numara olmaya oynamadım ama şarkılarım bir numara oldu. Çünkü sadece inandığım şeyi tuttum. Başka bir yolu yok.

 

Çok yeteneklisin. Müzik dışında film ve dizi de yaptın. Bir dönem müzikte bir çöküş oldu biliyorsun. Müzik dışında başka şeylere yönlenmenin sebebi müzikteki bu durgunluk muydu?Maddi kaygılar mı insanı televizyona itiyor?

Popüler bir sanatçıysanız yaptığınız işin dışında da teklifler alıyorsunuz. Mühim olan o işi ne kadar yapabileceğinize karar vermek. Benden yola çıkacak olursak 16 yaşında lisenin tiyatro ve gitar bölümüne girmiş ve tüm hayatı bununla geçmiş bir adamdan bahsederiz. Böyle bir tercih yaptığımda hayatımın bunun üzerine kurulacağını bilmiyordum. Sonra barlarda gitar çalıp şarkı söylemeye başladım. Daha sonra konservatuar tiyatro bölümüne girdim. Mezun olana kadar müzik yapmaya devam ettim. Müziği bırakacağım bir anda Sezen Aksu karşıma çıktı ve vokal yapmaya başladım. Daha sonra Sezen Aksu “Sana albüm yapalım” dedi.

 

"Halk zevk için bu işi yapana prim vermez"

 

Büyük şans.

Ben de “Çok istemiyorum, aslında oyuncu olacağım” diye ukalalık yapıyordum. Sezen albümle ilgili planlarını anlatırken “Şartlarım var, benimde bestem olsun içinde” dedim. “Beste yapıyor musun” diye sordu. Ben de “Yapıyorum bir şeyler” dedim. “Başka şartın var mı” dedi. “Evet” dedim. Böyle bir durum vardı yani. Benim içime kurdu düşüren onlardır.

 

Çıktığın zamanlarda “Emre Altuğ çok zengin, çok iyi bir ailenin oğlu” diyorlardı. Sana hep şaşırdılar. Hep yokluktan gelenlerin iyi olduğu düşünülür. Bunu kırmayı nasıl başardın?

Babam doktor, birinci derece memur. Hayatım hiçbir zaman zenginlik içinde geçmedi. Amcamın durumu iyidir ama bizim bu anlamda bir alakamız yok. Farklı düşünceler hayatımı da zorlaştırdı. Halkımız zevk için bu işi yapanlara pek prim vermeyi sevmez.

 

"İstediği bir şey için Çağla’nın uykuya yatması yeterlidir"

 

Bunu nasıl aştın?

Sabrederek. Bunun için hiçbir zaman para konuşmadım ya da gösteriş yapmadım. Hayatımda sahip olduğum ilk parayla babama araba aldım. Sonra kendime eski bir jeep, onu satıp minibüs aldım. Fakat bunları hep göstermemeye çalıştım. Çünkü insanlar evvelden geldiğini düşünebilirdi. Hayatımda ciddiye aldığım başka bir iş yok. Söylediğin gibi ailemin kurduğu bir düzen olsaydı 2 sene sonra pes edip o düzenin adamı olurdum. İnsanlar sadece oyunculuk ve şarkıcılığım olduğunu gördü. Samimiyetime inandılar.

 

“Pop-starlar evlenmemeli” gibi bir düşünce var. Evlendikten sonra hayranlarının ilgisi değişti mi? Meselâ niye evlendin diye bir mektup aldın mı?

Aldım ama evli olmama sahip çıkanlar da oldu. Türkiye’nin en güzel kadınlarından biriyle evlendim ve o da meşhur bir insan. Bu avantajım oldu. Tersi olsaydı onu çok ezerlerdi.

 

Çağla çok başarılı bir kadındı ama seninle evlendikten sonra inanılmaz bir yol kat etti. Bunun senin sayende olduğunu düşünüyorum.

Bu beni çok mutlu ediyor. Aile olduktan sonra birbirimize danışmaya başladık. Elimden geldiğince ona fikrimi söyledim. Çağla’nın gerçekten çok temiz bir kalbi var. İstediği bir şey için uykuya yatması, bir şeyi gerçekten çok istemesi yeterlidir. Benim istediğim bir şey olduğunda da akşamdan Çağla’ya söylerim. Güvenilir bir kişilik ortaya koyduğunuzda insanlar size inanıyor ve önünüz açılıyor. Bu ikimiz için de geçerli. Bunda ikimizin birbirimize sarılması çok önemli.

 

İki meşhur insanın birlikte mutlu olmasının formülü nedir?

Formül bilmiyorum ama evde meşhur olmamak diyebilirim.

 

Bir dönemsizinle ilgili ayrılık dedikoduları çıktı.

Geçen gün Çağla “Ayrılık dedikodularına nasıl engel olacağız” diye sordu. Ben de “Ayrılmayarak” dedim.

 

"Kıskanılmak kadınların hoşuna gider"

 

Üçüncü çocuğu düşünüyor musunuz?

Hayır, şu an düşünmüyoruz.

 

Onların da yetenekleri var mı?

İkisi de çok yetenekli, cilveli ve oyuncu çocuklar. İkisinin de müzik kulağı var. Henüz ikisiyle ilgili çok ciddi bir girişimde bulunmadık. Kuzey’i bir sene sonra arkadaşımın müzik okuluna götürüp çaktırmadan müzik kulağı var mı, bir şey yapmak ister mi diye bakacağım. Kararı ona bırakacağım. Benim ailem öyle yaptı. Biz bir şeyler için emek verirken önümüzü açtılar.

 

Çağla ile birbirinizi kıskandığınız oluyor mu?

Oluyor tabii ama bu yüzden bugüne kadar hiç kavga etmişliğimiz yoktur. Espri yaparız genelde. Mesela ben Çağla’ya evden çıkarken “Üstüne bir şey giyecek misin” diye takılırım.

 

Bu durum Çağla’nın hoşuna gidiyor mu?

Kıskanılmak kadınların hoşuna gider. Ben bunu çok geç öğrendim. Eskiden kıskandığımı hiç belli etmezdim ve bunun iyi bir şey olduğunu düşünürdüm. Çağla’nın da hoşuna gidiyor ama yine istediğini giyip çıkıyor. O da dışarıda yaşıyor bu durumu. Bazen beni seven insanlar fazla ileri gidebiliyor. O da sonra bana patlıyor. Yine de ne o ne de ben birbirimize sorun çıkarmayız.

 

Evlilikte beraber bir şeyler yapmak çok önemli. Birlikte yaptığınız bir hobiniz var mı?

Belirlediğimiz hobilerimiz yok. Bazı noktalarda farklı zevklerimiz var. Aynı ortamda farklı şeyler yapabiliyoruz. Bence en önemlisi aynı ortamda sessiz durabilmek. Böyle olduğunda birbirinizi gerçekten seviyorsunuz demektir.

 

Evlenmeden önce evde çok fazla zaman geçirmiyordun. Evliliğe nasıl ikna oldun?

Herkesin gezdiği, eğlendiği bir dönem olur.

 

“Yeter artık” mı dedin yoksa Çağla mı bir şeyler yaptı?

İkisi de oldu.

 

Ne yaptı peki?

Her şeyden önce sebat etti. Çağla benden daha önce anlamış aramızda olacakları. Ben hâlâ kaçmak için debeleniyordum. Battıkça battım. Daha sonra kurtulmak için elimi uzattım o da çekti kurtardı beni.

 

"Alişan’a ‘Kaybettiğin 2 seneye yan’ dedim"

 

Aynı projelerde bulundunuz. Karı koca olarak aynı projede bulunmak zor muydu?

Bazen zor. Birlikte bir yarışma programı yaptık. Çağla kazanma hırsı olan bir kadın. Benim de öyle bir adrenalinim yoktur ama kazanırsam karşımdaki ne kadar hırslıyla ben de o kadar dalga geçerim. Onun çatışmasını yaşadık. Bence programın en eğlenceli tarafı buydu.

 

Önümüzdeki günlerde bir dizi projesi var mı?

Bu sıralar diziden uzak duruyorum. Biraz da müziğe yaptığım haksızlıktan dolayı. Çok özel bir proje gelmediği sürece kabul etmeyi düşünmüyorum.

 

Show TV’de, Alişan ve Çağla yeniden çalışmaya başladılar.

Evet. Çok güzel oldu. İkisi iyi anlaşıyorlar. Alişan’a “Kaybettiğin 2 seneye yan” dedim. Alişan’ın özrünü çok samimi buldum. Özür dilemesi çok büyük bir erdemdi. İkisinin de birbirini gerçekten çok sevdiğini biliyorum. Ayrı olmalarından yana hiç olmadım. Barışmaları çok hoşuma gitti.

 

Röportaj: Helin Avşar

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön